Interpretacja indywidualna z dnia 11 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.720.2021.1.BM
Czy przez podmiot, który „nie poniósł straty podatkowej” w roku podatkowym należy rozumieć podmiot, który nie poniósł takiej straty z tego źródła przychodów, do którego zalicza się daną transakcję kontrolowaną, a w konsekwencji Wnioskodawca będzie uprawniony do zastosowania zwolnienia z obowiązku sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych, o którym mowa w art. 11n pkt 1 Ustawy CIT, w odniesieniu do tej transakcji kontrolowanej (przy założeniu, że strony transakcji spełniają pozostałe warunki wymienione w art. 11n pkt 1 Ustawy CIT)?
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
30 grudnia 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 30 grudnia 2021 r., o wydanie interpretacji indywidualnej w podatku dochodowym od osób prawnych.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest podatnikiem, o którym mowa w art. 3 ust. 1 Ustawy CIT, podlegającym obowiązkowi podatkowemu w Polsce od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania. Wnioskodawca jest polską spółką joint venture, która specjalizuje się w produkcji poliolefin.
Wnioskodawca jest stroną transakcji kontrolowanych zawieranych z podmiotami mającymi miejsce siedziby lub zarządu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i będącymi podmiotami powiązanymi z Wnioskodawcą w rozumieniu art. 11a ust. 1 pkt 4) i art. 11a ust. 2 pkt 1) Ustawy CIT (dalej: „). Wartość niektórych transakcji kontrolowanych (określona zgodnie z art. 11k ust. 2 i art. 11l ust. 2 Ustawy CIT) realizowanych przez Spółkę z Krajowymi Podmiotami Powiązanymi, pomniejszona o podatek VAT, przekracza w danym roku obrotowym progi dokumentacyjne, o których mowa w art. 11k ust. 2 Ustawy CIT, dla danego rodzaju transakcji kontrolowanej.