Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 7 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4014.22.2022.1.PB
w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy o wspólnym zarządzaniu płynnością finansową – zerowanie sald
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od czynności cywilnoprawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
17 stycznia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 11 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy o wspólnym zarządzaniu płynnością finansową – zerowanie sald. Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Spółka działająca pod firmą: X S.A. [dalej: Wnioskodawca lub Spółka] jest czynnym podatnikiem VAT będącym polskim rezydentem podatkowym. W ramach swojej działalności, grupa kapitałowa [dalej: Grupa Kapitałowa], której częścią jest Wnioskodawca, wypracowała szereg rozwiązań w postaci algorytmów i programów służących do rozwoju strategii marketingowych w Internecie. Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie świadczenia na rzecz klientów usług retargetingu cyfrowego w oparciu o tzw. real-time bidding technology w cyfrowych sieciach reklamowych. Grupa Kapitałowa oferuje swoje usługi polegające na wykorzystaniu innowacyjnych technologii pozwalających na precyzyjne dobieranie odbiorców reklam w celu zwiększenia ilości sprzedaży produktów.
Spółka wraz z innymi podmiotami z Grupy Kapitałowej zamierza przystąpić do umowy o wspólnym zarządzaniu płynnością finansową – zerowanie sald [dalej: Umowa cash poolingu]. Na dzień składania wniosku o wydanie niniejszej interpretacji indywidualnej planowane jest uczestnictwo pięciu podmiotów, licząc także Spółkę. Każdy z podmiotów związanych Umową cash poolingu jest zarówno podmiotem powiązanym z Wnioskodawcą, działającym w formie spółki kapitałowej, będącym polskimi rezydentami podatkowymi, jak i czynnym podatnikiem podatku VAT. Nie wykluczone jest, że do Umowy cash poolingu mogą również przystąpić w przyszłości inne podmioty z Grupy Kapitałowej, przy czym zgodnie z postanowieniami przedmiotowej Umowy włączenie nowego podmiotu do struktury cash poolingu wymagałoby zgody banku, ale nie wymagałoby zmiany Umowy poprzez jej aneksowanie. Włączenie nowego uczestnika następowałoby na podstawie Zlecenia Włączenia Uczestnika dostarczonego bankowi a podpisanego przez agenta będącego Cash-Pool Leaderem.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right