Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4014.289.2021.4.DR
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży Nieruchomości A oraz Nieruchomości B.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od czynności cywilnoprawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
8 listopada 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 8 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży Nieruchomości A oraz Nieruchomości B. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 24 stycznia 2022 r. (wpływ 25 stycznia 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1)Zainteresowany będący stroną postępowania:
X sp. z o.o. s.k.a.
(...);
2)Zainteresowany niebędący stroną postępowania:
Y sp. z o.o.
(...);
Opis zdarzenia przyszłego
1.Status Kupującego oraz Sprzedającego
X spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowo-akcyjna (Zainteresowany będący stroną postępowania, dalej: „Wnioskodawca”, „Kupujący” lub „Spółka”) jest czynnym, zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: „VAT”). Zgodnie z danymi ujawnionymi w KRS przeważającym elementem działalności Spółki jest zakup i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek.
Y spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Zainteresowany niebędący stroną postępowania, dalej: „Sprzedający”, wraz z Kupującym: „Strony”, „Zainteresowani”) jest czynnym, zarejestrowanym podatnikiem VAT. Zgodnie z danymi ujawnionymi w KRS przeważającym elementem działalności Sprzedającego jest dystrybucja energii elektrycznej.
Sprzedający jest wyłącznym użytkownikiem wieczystym nieruchomości:
- położonej w (…) dla której Sąd Rejonowy (…) prowadzi księgę wieczystą (…) (dalej: „Nieruchomość A”). Spółka jest również wyłącznym właścicielem znajdujących się na niej budynków stanowiących odrębny przedmiot własności. Należy zauważyć, że nieruchomość A powstała w wyniku podziału nieruchomości położonej w (…), (dalej: „Nieruchomość 1”), w wyniku której wyodrębniono dwie nieruchomości o numerze (…) (tj. Nieruchomość A) oraz (…) (podział ten jest również ujawniony w księdze wieczystej).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right