Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.966.2021.1.MH

brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu pn. „...”.

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że stanowisko Państwa Gminy w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

30 grudnia 2021 r. wpłynął wniosek Państwa Gminy z 30 grudnia 2021 r.  o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy  podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu pn. „...”. Uzupełnili go Państwo pismami z 11 stycznia 2022 r. (data wpływu), z 12 stycznia 2022r. (według daty wpływu) oraz z 14 stycznia 2022 r. (według daty wpływu).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Państwa Gmina jako zarejestrowany czynny podatnik podatku od towarów i usług wraz z partnerami realizuje projekt „...”, który jest dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020. Projekt przyczyni się do rozwoju społeczno-gospodarczego obszaru objętego projektem poprzez zmniejszenie negatywnych skutków zdrowotnych i środowiskowych będących konsekwencją oddziaływania wyrobów azbestowych ciągle obecnych w analizowanej przestrzeni gmin objętych projektem.

Skutkami realizacji projektu pn. „...” będą:

1)    Oczyszczenie terenu Państwa Gminy (partnera w ww. Projekcie) z azbestu poprzez usuniecie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest,

2)    Eliminacja negatywnych skutków zdrowotnych oddziaływania azbestu na człowieka,

3)    Likwidacja oddziaływania azbestu na środowisko zgodnie z obowiązującym prawem do końca 2032 roku.

Cele bezpośrednie projektu:

Głównym celem bezpośrednim projektu jest poprawa warunków sanitarnych i ochrona środowiska naturalnego poprzez ograniczenie emisji włókien azbestowych do powietrza.

Cele szczegółowe projektu: zapewnienie bezpiecznych warunków życia mieszkańcom i użytkownikom infrastruktury wspartej w projekcie, ograniczenie negatywnej presji antropogenicznej na środowisko naturalne, wzrost poziomu wiedzy ekologicznej i propagowanie nawyków proekologicznych. Eliminacja ryzyka zachorowalności na choroby cywilizacyjne. W tym przede wszystkim nowotwory azbestowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00