Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.891.2021.1.MK
wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 ust.1 ustawy transakcji zbycia składników materialnych i niematerialnych stanowiących Działalność fermową
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
16 listopada 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 10 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 ust.1 ustawy transakcji zbycia składników materialnych i niematerialnych stanowiących Działalność fermową.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT).
Wnioskodawca prowadzi działalność rolniczą w zakresie upraw roślinnych oraz chowu i hodowli trzody chlewnej. Wnioskodawca dysponuje następującym areałem: ok. 48 ha we własności i ok. 32 ha w dzierżawie.
Wnioskodawca zamierza dokonać zbycia wszystkich składników majątkowych i niemajątkowych związanych z prowadzoną przez niego działalnością w postaci fermy trzody chlewnej (dalej: Działalność fermowa lub Ferma). Wnioskodawca zamierza bowiem wnieść Fermę aportem do X spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółka X zostanie zawiązana aktem notarialnym i zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców KRS w niedalekiej przyszłości. Działalność fermowa stanowiłaby wkład niepieniężny na pokrycie udziałów Wnioskodawcy w kapitale zakładowym X spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Objęte przez Wnioskodawcę udziały w X spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, wydane w zamian za przedmiot aportu, odpowiadałyby swoją wartością nominalną wartości Fermy.
Działalność fermowa stanowi wyodrębnioną część prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności rolniczej i prowadzonego przez niego gospodarstwa rolnego. Ferma trzody chlewnej zajmuje ok. 13 ha i obejmuje następujące budynki inwentarskie: jeden budynek tuczarni działający, jeden budynek tuczarni aktualnie nieużytkowany (przeznaczony do remontu), warsztat, magazynki, budynek kotłowni z przyległym budynkiem, zbiorniki zewnętrzne na gnojowicę. Ferma korzysta z wyodrębnionego źródła zasilania w wodę i energię elektryczną. Grunt pod Fermą znajduje się we własności Wnioskodawcy; jest wyodrębniony geodezyjnie i stanowi odrębne działki ewidencyjne.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right