Interpretacja indywidualna z dnia 12 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.561.2021.3.AK
skutki podatkowe podziału spółki przez wydzielenie
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych podziału spółki przez wydzielenie jest prawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
24 czerwca 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 23 czerwca 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych, podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie z 21 września 2021 – pismem złożonym 12 października 2021 r. Treść wniosku jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1) Zainteresowana będącą stroną postępowania:
- A spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. ...
...
NIP ...
2) Zainteresowani niebędący stronami postępowania:
- B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji,
ul. ...
...
NIP ...
- Pan W. K.
ul. ...
...
- Pani J. K.
ul. ...
...
Opis zdarzenia przyszłego
A Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością („Wnioskodawca”, „Spółka”) jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych i jest polskim rezydentem podatkowym, tj. posiada nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce.
Wspólnikami Spółki są Pani J. K. i Pan W. K. będący małżonkami posiadający każdy po 47,5% udziałów, a także trójka ich dzieci łącznie posiadająca 5% udziałów Spółki. Wszyscy wspólnicy są polskimi rezydentami podatkowymi. Spółka prowadzi działalność dystrybucyjną zarówno w Polsce, jak i za granicą polegającą na sprzedaży produktów nabytych od spółki C spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa („C”), w której udziały posiadają wyłącznie Pani J. K. i Pan W. K., każdy po 50%. Spółka posiada także nieruchomości oraz znaki towarowe. Zarówno nieruchomości, jak i znaki towarowe, oprócz tego, że wykorzystywane są w ramach działalności Spółki, są też odpłatnie udostępniane innym podmiotom, w tym C. W szczególności, nieruchomości są przedmiotem najmu lub dzierżawy, a na znaki towarowe Spółka udzieliła licencji do ich korzystania C.