Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 5 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.849.2021.2.MM

Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box)..

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych stanów faktycznych oraz zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

Dnia 1 października 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 1 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 23 grudnia 2021 r. (wpływ 23 grudnia 2021 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanów faktycznych i zdarzenia przyszłego

Od dnia 17-07-2017 r. prowadzi Pan jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, pod firmą (…), pod NIP (…) i nr REGON (…) i pod kodami PKD 62.01.Z, tj. działalność związana z wytwarzaniem oprogramowania.

Na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej posiada Pan nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Rozlicza się Pan na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Wybrana forma opodatkowania to podatek liniowy 19%.

W ramach działalności gospodarczej na podstawie posiadanej wiedzy w zakresie technologii informatycznych, znajomości języków programowania (…) i doświadczenia w zakresie tworzenia programów komputerowych, realizuje Pan zlecenia programistyczne na rzecz – (…) SP. Z O.O. , NIP (…), REGON (…).

Zadania Pana polegają w szczególności na: • Rozwój biometrii • dodawanie (programowanie) i nowych funkcjonalności do omawianych systemów, • planowanie, projektowanie i estymację poszczególnych zadań projektowych • migrację danych z innych systemów oraz integrację z innymi systemami • oprogramowanie służące do biometrii twarzy, palca, głosu, oczu • oprogramowanie dla branży motoryzacyjnej • oprogramowanie wspierające nauczanie młodzieży • pisanie nowych funkcjonalności lub modułów do istniejącego oprogramowania • pisanie autorskich skryptów mających na celu usprawnienie procesów wytwarzania oprogramowania • pisanie algorytmów związanych z przetwarzaniem struktur danych • pisanie skryptów automatyzujących – do przeprowadzania przypadków testowych różnych programów, dostosowanych do wymagań systemowych • integracja oprogramowania z zewnętrznymi systemami: bramkami płatności, bramką do wysyłki sms-ów oraz z różnymi dostawcami płatności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00