Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 4 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.742.2021.1.KT

kwestia wystawienia faktury korygującej za świadczone usługi na rzecz Uczestnika

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

8 października 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 8 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy kwestii wystawienia faktury korygującej za świadczone usługi na rzecz Uczestnika. Uzupełnili go Państwo pismem z 31 grudnia 2021 r. (wpływ 1 grudnia 2021 r.).Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Gmina … jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Wnioskodawca realizuje projekt inwestycyjny pn. „…” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa … na lata 2014-2020, Oś priorytetowa III. Czysta Energia, Działanie 3,1 Rozwój OZE, polegających na zakupie i montażu indywidualnej instalacji OZE w budynkach stanowiących własność mieszkańca Gminy … .

W ramach projektu Wnioskodawca zawierał z Uczestnikami projektu umowy, przedmiotem których było ustalenie wzajemnych zobowiązań prawnych, organizacyjnych i finansowych związanych z montażem indywidualnej instalacji OZE (odnawialne źródła energii). Obecnie Gmina jest w trakcie realizacji inwestycji, montowane są instalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, pompy ciepła i kotły na biomasę. Faktury za zakup instalacji wystawiane są na Gminę, a uczestnik programu pokrywa swój udział w postaci wniesienia wkładu własnego w realizację projektu w wysokości 16% kosztów kwalifikowanych netto oraz podatek VAT od całości kosztów kwalifikowanych instalacji OZE, a które to odzwierciedlają faktury imienne wystawione na Uczestnika Programu będącego osobą fizyczną. Wysokość wkładu własnego wyliczona została po ustaleniu rzeczywistych kosztów kwalifikowanych montażu instalacji OZE na nieruchomości Uczestnika projektu, po podpisaniu przez Gminę umowy z wykonawcą. Następnie Strony projektu podpisywały aneksy do zawartych wcześniej umów, w których to określano wysokość wkładu własnego pomniejszonego o kwoty wpłaconych zaliczek.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00