Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.479.2021.1.BJ

w zakresie ustalenia, czy koszty Licencji na Oprogramowanie oraz związane z nimi koszty Usług hostingowych i Usług wsparcia, stanowią dla Spółki koszty, o których mowa w art. 15e ust. 11 pkt 1) ustawy o PDOP i czy w konsekwencji ograniczenie w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów, o którym mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o PDOP, nie ma i nie będzie miało do nich zastosowania

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

25 października 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 20 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w  zakresie ustalenia, czy koszty Licencji na Oprogramowanie oraz związane z nimi koszty Usług hostingowych i Usług wsparcia, stanowią dla Spółki koszty, o których mowa w art. 15e ust. 11 pkt 1) ustawy o PDOP i czy w konsekwencji ograniczenie w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów, o którym mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o PDOP, nie ma i nie będzie miało do nich zastosowania.

Treść  wniosku jest  następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest spółką kapitałową z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i polskim rezydentem podatkowym (dalej również: Spółka). Spółka należy do międzynarodowej grupy kapitałowej, świadczącej usługi informatyczne (dalej: Grupa Kapitałowa). Działalność Wnioskodawcy obejmuje świadczenie usług informatycznych, w tym między innymi usług związanych z szeroko rozumianym oprogramowaniem SAP w tym w szczególności implementację oraz dostosowanie oprogramowania SAP do potrzeb jej klientów, rozwój innowacji SAP, usprawnianie procesów i optymalizację istniejących technologii.

Świadcząc usługi na rzecz klientów końcowych Wnioskodawca korzysta ze specjalistycznego oprogramowania oraz rozwiązań informatycznych (dalej: „Oprogramowanie”).Jeden z przyjętych w Grupie Kapitałowej modeli biznesowych zakłada, że licencje na Oprogramowanie (dalej: „Licencje”)nabywane są od podmiotów zewnętrznych przez wybrany podmiot w ramach Grupy tj. X GmbH (dalej: „Podmiot Powiązany”).Podmiot Powiązany następnie dokonuje odsprzedaży Licencji do poszczególnych spółek należących do Grupy Kapitałowej, w tym również na rzecz Wnioskodawcy, w zależności od zgłaszanego przez te podmioty zapotrzebowania na Licencje.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00