Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDWT.4011.288.2021.2.KW

Czy prace w zakresie opracowania oraz tworzenia nowych, istotnie zmienionych, ulepszonych, zmienionych produktów, procesów będą stanowić działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 5a pkt 38 – 40 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy koszty osobowe pracowników realizujących działalność badawczo-rozwojową, których czas pracy na poszczególne czynności badawczo-rozwojowe jest ewidencjonowany stanowią koszty kwalifikowane o których mowa w art. 26e ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy koszty materiałów wykorzystywanych w procesie produkcji prototypów - nowych produktów, istotnie zmienionych produktów, zmienionych, ulepszonych produktów, będą mogły zostać uznane za koszty kwalifikowane prac badawczo-rozwojowych w rozumieniu art. 26e ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego we wniosku stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

13 października 2021 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej. Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

Firma Wnioskodawcy powstała w roku 2012 i specjalizuje się w produkcji i modernizacji maszyn do obróbki (…) w celu poprawy jego jakości. Wnioskodawca kieruje swoją ofertę do klientów, którzy potrzebują wysokiej jakości maszyn do prania, sortowania czy odświeżania (…). Oferta Wnioskodawcy to technologiczne linie obróbki (…), w szczególności: (…). Prawidłowo przygotowane (...) jest materiałem, z którego można przygotować wysokiej jakości produkty. W tym celu Wnioskodawca wspiera swoich klientów na każdym etapie obróbki produkcji i modernizacji oferowanych produktów. Dzięki urządzeniom Wnioskodawcy (…) zostaje odpowiednio odpylone, wyczyszczone, wysuszone, posortowane i zagospodarowane. W wyniku tych procesów klient otrzymuje materiał wysokiej jakości, który można wykorzystać na wiele sposobów. Maszyny Wnioskodawcy pozwalają stworzyć między innymi (…). Firma Wnioskodawcy ma za zadanie spełnić oczekiwanie swoich klientów i wychodzi im naprzeciw, bowiem wie jak szybko rozwija się rynek i w tym celu Wnioskodawca stale udoskonala produkcję poprzez wprowadzenie nowych rozwiązań technologicznych, pozwalających na wygodne i efektywne uzyskanie produktów wysokiej jakości. Oferta Wnioskodawcy w szczególności przedstawia się następująco:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00