Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 9 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.284.2021.1.JS

opodatkowanie akcyzą wyrobów gazowych zużywanych w procesie produkcyjnym

Interpretacja indywidualna

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 13 października 2021 r. (data wpływu 26 października 2021 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego, w zakresie opodatkowania akcyzą wyrobów gazowych zużywanych w procesie produkcyjnym – jest prawidłowe.

Uzasadnienie

W dniu 26 października 2021 r. wpłynął do Organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego, w zakresie opodatkowania akcyzą wyrobów gazowych zużywanych w procesie produkcyjnym.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:

Spółka (dalej: „Spółka”) jest producentem (…). W ramach jednego z zakładów Spółki – (…) produkowane są (…).

W toku prowadzonej działalności Spółka zajmuje się obróbką elementów stalowych. W ramach procesów produkcyjnych wykonywanych przez Spółkę w zakładzie (…), wykorzystywany jest i w przyszłości będzie również wykorzystywany gaz ziemny wysokometanowy typu E, klasyfikowany do kodu CN 2711 21 00 (dalej również jako: „wyrób gazowy”).

Proces obróbki elementów stalowych polega na wprowadzaniu do pieców zasilanych zewnętrznym źródłem, tj. energią elektryczną, wyrobów gazowych, które pod wpływem temperatury ulegają rozkładowi. Wyroby gazowe ulegają spalaniu, co prowadzi do otrzymania pierwiastków wchodzących w reakcje chemiczne z elementami stalowymi oraz wyzwalania energii cieplnej. Proces ten skutkuje poprawą własności warstwy wierzchniej elementów stalowych (poprzez zwiększenie ich odporności na korozję polepszenie własności emisji ciepła).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00