Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 6 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.489.2021.1.ANK
Czy począwszy od okresu rozliczeniowego, w którym upłynęło 90 dni od dnia upływu terminu zapłaty Wierzytelności, Wnioskodawca będzie uprawniony - przy kalkulacji dochodu stanowiącego podstawę obliczenia zaliczki na podatek dochodowy w danym okresie rozliczeniowym - do zmniejszenia dochodu o zaliczoną do przychodów należnych wspólników Spółki wartość Wierzytelności
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2021 r., poz. 1540 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 20 września 2021 r., który wpłynął do Organu tego samego dnia, o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy począwszy od okresu rozliczeniowego, w którym upłynęło 90 dni od dnia upływu terminu zapłaty Wierzytelności, Wnioskodawca będzie uprawniony - przy kalkulacji dochodu stanowiącego podstawę obliczenia zaliczki na podatek dochodowy w danym okresie rozliczeniowym - do zmniejszenia dochodu o zaliczoną do przychodów należnych wspólników Spółki wartość Wierzytelności - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 września 2021 r. wpłynął do Organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy począwszy od okresu rozliczeniowego, w którym upłynęło 90 dni od dnia upływu terminu zapłaty Wierzytelności, Wnioskodawca będzie uprawniony - przy kalkulacji dochodu stanowiącego podstawę obliczenia zaliczki na podatek dochodowy w danym okresie rozliczeniowym - do zmniejszenia dochodu o zaliczoną do przychodów należnych wspólników Spółki wartość Wierzytelności.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka komandytowa (dalej: „Wnioskodawca”) posiada siedzibę na terytorium Polski. Działalność gospodarcza Wnioskodawcy polega, między innymi, na wynajmie lokalu użytkowego podmiotowi trzeciemu (dalej: „Najemca”). W ramach prowadzonej działalności Spółka zawarła z Najemcą umowę najmu lokalu użytkowego stanowiącego własność Spółki, na podstawie której Spółka wynajmuje ten lokal Najemcy do prowadzenia w nim jego działalności gospodarczej. Od 1 maja 2021 r. Wnioskodawca jest polskim podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (posiada nieograniczony obowiązek podatkowy). Przed 1 maja 2021 r. Wnioskodawca był spółką transparentną podatkowo, a zatem podatnikami podatku dochodowego byli wspólnicy Spółki. W związku z wynajmem lokalu użytkowego Najemcy Spółka wystawiała przed 1 maja 2021 r. faktury na rzecz Najemcy, w stosunku do których nie otrzymała należnego wynagrodzenia od Najemcy w uzgodnionym terminie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right