Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.418.2021.1.APO

1) Czy podatnik może w danym roku podatkowym korzystać naprzemiennie z ulgi B+R oraz IP BOX, tj. przykładowo przez pierwsze 9 miesięcy z ulgi B+R, a następnie z kwalifikowanej preferencji IP BOX w związku z danym prawem własności intelektualnej? 2) Czy Wnioskodawca może w tym samym czasie do różnych projektów stosować równolegle ulgę B+R oraz ulgę IP BOX, tj. przykładowo w tych samych miesiącach kalendarzowych w stosunku do dochodu z kwalifikowanych praw własności intelektualnej do projektu A - ulgę IP BOX, a w stosunku do kosztów związanych z projektem B - ulgę B+R, a tym samym uwzględnić obydwie wskazane ulgi w jednej rocznej deklaracji podatkowej?

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 10 sierpnia 2021 r. (data wpływu do Organu 23 sierpnia 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca może:

- w danym roku podatkowym korzystać naprzemiennie z ulgi B+R oraz IP BOX,

- w tym samym czasie do różnych projektów stosować równolegle ulgę B+R oraz ulgę IP BOX - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 sierpnia 2021 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie stosowania ulgi B+R oraz IP BOX.

We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Sp. z o.o. (dalej jako: „Wnioskodawca" lub „Spółka”) jest podmiotem zajmującym się produkcją, dystrybucją oraz rozwojem urządzeń rehabilitacyjnych stworzonych na podstawie technologii (…).

Podstawowe założenia technologii (…) Spółka pozyskała w formie aportu wniesionego przez większościowego wspólnika przy zakładaniu spółki w 2013 r. Jednocześnie, Spółka pozyskała inwestora kapitałowego, który zainwestował w rozwój technologii w celu wytworzenia produktu – (…). Ostatecznym celem projektu było zweryfikowanie zapotrzebowania rynku, opracowanie i certyfikacja urządzenia zgodnie z dyrektywą UE 93/42 /EWG, uzyskanie oznakowania CE jako wyrobu medycznego i wejście na rynek UE. Projekt został pomyślnie zakończony w 2015 r., kiedy to Spółka osiągnęła certyfikat CE.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00