Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4014.256.2021.2.MM
Skutki podatkowe zawarcia umowy sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu wraz z prawem własności obiektów na nim posadowionych w przypadku złożenia przez strony transakcji zgodnego oświadczenia o rezygnacji ze zwolnienia z opodatkowania VAT.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 oraz art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Zainteresowanych przedstawione we wniosku wspólnym 13 września 2021 r. (data wpływu 16 września 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu wraz z prawem własności obiektów na nim posadowionych – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 września 2021 r. wpłynął do Organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu wraz z prawem własności obiektów na nim posadowionych.
We wniosku złożonym przez:
- Zainteresowanego będącego stroną postępowania:
…
- Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania:
…
przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
X spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa będąca Zainteresowanym będącym stroną postępowania (dalej: „Nabywca”) zawarła przedwstępną umowę przeniesienia użytkowania wieczystego (dalej: „Umowa Przedwstępna”) z Y Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością będącą Zainteresowanym niebędącym stroną postępowania (dalej: „Zbywca”). Zbywca i Nabywca określani będą dalej jako „Zainteresowani”. Przyrzeczona umowa sprzedaży (dalej: „Umowa Przyrzeczona”) po spełnieniu warunków wskazanych w Umowie Przedwstępnej ma zostać zawarta w dniu 31 grudnia 2021 r., o ile strony nie ustalą w formie aktu notarialnego innego terminu, który w każdym przypadku nie będzie późniejszy niż 31 marca 2022 r.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right