Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27 października 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.667.2021.2.AP
obowiązek podatkowy
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy - przedstawione we wniosku z dnia 7 lipca 2021 r. (data wpływu 13 lipca 2021 r.), uzupełnionym pismem z dnia 23 września 2021 r. (data wpływu 28 września 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia obowiązku podatkowego (pytanie Nr 1, Nr 2, Nr 3) – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 lipca 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia obowiązku podatkowego.
W dniu 28 września 2021 r., na wezwanie Organu, Wnioskodawca uzupełnił wniosek.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest zameldowany w Polsce, jednakże od października 2019 r. na stałe przebywa w Wielkiej Brytanii.
Wnioskodawca:
1) mieszka w ..., gdzie wynajmuje mieszkanie na własne cele mieszkaniowe;
2) pracuje w Wielkiej Brytanii w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony, z tytułu której pobiera stałe wynagrodzenie, jak również roczną premię uznaniową.
Wnioskodawca nie posiada żony, ani dzieci. Nie pozostaje również w związku z żadną partnerką/partnerem. Wnioskodawca posiada znajomych i przyjaciół w Wielkiej Brytanii - głównie osoby, które poznał w pracy.
Jednocześnie Wnioskodawca nie posiada obywatelstwa Wielkiej Brytanii, posiada natomiast status „pre-settled” uprawniający go do pozostawania i pracy w Wielkiej Brytanii po jej wystąpieniu z Unii Europejskiej.
Wnioskodawca posiada w Polsce wyłącznie oszczędności na rachunku bieżącym będącym pozostałością po poprzednim stosunku pracy (przed przeprowadzką do Wielkiej Brytanii Wnioskodawca pracował w Polsce). Na rachunek bankowy w Polsce brak jest regularnych wpływów. W Wielkiej Brytanii Wnioskodawca posiada rachunek bankowy, na który wpływa wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę, i na którym posiada oszczędności w funtach. Równolegle posiada w Wielkiej Brytanii rachunek inwestycyjny, na którym zgromadzone są inwestycje w fundusze inwestycyjne. Wnioskodawca posiada polisę ubezpieczeniową w Polsce (produkt ochronny/życiowy), którą wykupił jeszcze przed przeprowadzką do Wielkiej Brytanii, i z tytułu której nadal opłaca składki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right