Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22 października 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.432.2021.2.RD
Określenie miejsca świadczenia usług w żeglarstwie morskim
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 17 sierpnia 2021 r. (data wpływu 24 sierpnia 2021 r.), uzupełnionym 6 października 2021 r. (data wpływu 11 października 2021 r.) na wezwanie Organu z 23 września 2021 r. (skutecznie doręczone 27 września 2021 r. ), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług jest:
· prawidłowe w zakresie określenia miejsca świadczenia usługi stażu w żeglarstwie morskim odbywającym się poza terytorium RP oraz na wodach morza otwartego i wodach terytorialnych innych krajów (pytanie nr 1 i 2),
· nieprawidłowe w zakresie określenia miejsca świadczenia usługi stażu w żeglarstwie morskim zaczynającym się w polskim porcie i w dalszej części odbywającym się w całości na wodach morza otwartego i na wodach terytorialnych innych krajów (pytanie nr 3).
UZASADNIENIE
24 sierpnia 2021 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia miejsca świadczenia usługi stażu w żeglarstwie morskim.
Wniosek uzupełniony został pismem z 29 września 2021 r., złożonym 6 października 2021 r. (data wpływu 11 października 2021 r.), będącym odpowiedzią na wezwanie Organu z 23 września 2021 r.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest Fundacją, której celem statutowym jest między innymi rozwijanie i propagowanie żeglarstwa, edukacja w zakresie żeglarstwa, wiedzy o morzu oraz bezpieczeństwa na morzu i ratownictwa. Zgodnie ze statutem cele Fundacji są realizowane w szczególności poprzez organizowanie rejsów szkoleniowych i stażowych kursów, szkoleń i warsztatów żeglarskich ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży. Fundacja w ramach swojej działalności prowadzi odpłatną działalność pożytku publicznego w postaci organizacji rejsów szkoleniowo-stażowych również w ramach współzawodnictwa sportowego w postaci regat (…) organizowanego przez międzynarodowe organizacje żeglarskie. Rejsy stażowe są niezbędnym warunkiem uzyskania dokumentów uprawniających do prowadzenia jednostek morskich. Obowiązek taki wynika z art. 37a ust. 13 Ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej oraz Rozporządzeniu Ministra Sportu i Turystyki z dnia 9 kwietnia 2013 r. w sprawie uprawiania turystyki wodnej, oraz w Rozporządzeniu Ministra Sportu i Turystyki oraz Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 22 maja 2013 r. w sprawie szczegółowych warunków uzyskiwania upoważnienia do przeprowadzenia egzaminu potwierdzającego posiadanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności z zakresu żeglarstwa oraz warunków kadrowych i organizacyjnych koniecznych do przeprowadzenia tego egzaminu. Usługi są świadczone wyłącznie na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right