Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26 sierpnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.488.2021.2.JM
Zwolnienie od podatku sprzedaży pojazdu samochodowego i pozostałych ruchomości.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 24 czerwca 2021 r. (data wpływu 25 czerwca 2021 r.), uzupełnionym pismem z 18 sierpnia 2021 r. (data wpływu 19 sierpnia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- zwolnienia od podatku sprzedaży pojazdu samochodowego – jest nieprawidłowe.
- zwolnienia od podatku sprzedaży pozostałych ruchomości – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
29 czerwca 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku sprzedaży pojazdu samochodowego i pozostałych ruchomości.
Ww. wniosek został uzupełniony pismem z 18 sierpnia 2021 r. (data wpływu 19 sierpnia 2021 r.) o doprecyzowanie opisu sprawy oraz przedstawienie własnego stanowiska.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe (ostatecznie przedstawione w uzupełnieniu wniosku).
Spółka jawna prowadząca działalność pod firmą:, zwana dalej w skrócie Spółką, stroną lub wnioskodawcą, prowadzi działalność w zakresie między innymi praktyki medycznej ogólnej a jej klientami są osoby fizyczne.
Strona jest nie podatkiem VAT czynnym. Sprzedaż usług medycznych w zakresie praktyki lekarskiej ogólnej osobom fizycznym Spółka prowadzi w siedzibie. Powyżej opisane usługi są wykonywane w większości w ramach umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia. W roku kalendarzowym 2020 Spółka uzyskała obrót brutto w kwocie wyżej od 200.000,00 zł. Przy prowadzeniu działalności Spółka wykorzystuje pojazd samochodowy oraz wyposażenie, między innymi, wyposażenie gabinetów lekarskich, zwanych dalej ruchomościami. Spółka nie pomniejszyła podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur ruchomości. Natomiast pojazd samochodowy Spółka nabyła od osoby fizycznej nie będącej podatnikiem VAT czynnym, a nabycie ww. pojazdu zostało udokumentowane przez strony umową cywilnoprawną. Wnioskodawca zamierza w przyszłości dokonać sprzedaży pojazdu samochodowego i części ruchomości.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right