Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25 sierpnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.455.2021.4.MS

skutki podatkowe wniesienia aportu w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z 10 maja 2021 r. (data wpływu 14 maja 2021 r.) uzupełnionym pismem z 17 sierpnia 2021 r. (data wpływu 18 sierpnia 2021 r.) oraz z 17 sierpnia 2021 r. (data wpływu 24 sierpnia 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wniesienia aportu w formie zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (pytanie nr 2) – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 maja 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowego od osób fizycznych.

Pismem z 17 sierpnia 2021 r. (data wpływu 18 sierpnia 2021 r.) oraz z 17 sierpnia 2021 r. (data wpływu 24 sierpnia 2021 r.) Wnioskodawczyni uzupełniła wniosek.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawczyni jest polską rezydentką podatkową oraz czynnym podatnikiem VAT. Prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą w przedmiocie sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet. Wnioskodawczyni prowadzi księgi rachunkowe. W ramach opisanej powyżej działalności gospodarczej, Wnioskodawczyni stworzyła i znacząco rozwinęła markę „X” stanowiącą sieć sklepów z artykułami nawiązującymi do szeroko rozumianej … sztuki ludowej (w szczególności związanej z … kulturą ludową). Wskazane sklepy prowadzi w wielu miastach Y, zarówno w ramach własnych placówek, jak też poprzez sklepy franczyzowe (z których właścicielami Wnioskodawczyni zawarła umowy franczyzy). Niezależnie od tych placówek, Wnioskodawczyni prowadzi też sprzedaż hurtową swoich produktów. Wnioskodawczyni, niezależnie od ww. sklepów stacjonarnych, prowadzi także sklep internetowy działający pod adresem….. gdzie oferuje sprzedaż swoich produktów. Obsługę sklepu internetowego prowadzą pracownicy Wnioskodawczyni, którzy są dedykowani wyłącznie do tego celu (ich obowiązki służbowe są związane wyłącznie ze sklepem internetowym). Na potrzeby sklepu działa odrębna kasa rejestrująca, dedykowana tylko sklepowi internetowemu i rejestrująca wyłącznie obrót tego sklepu. Jednocześnie cały obrót sklepu jest rejestrowany wyłącznie na tej kasie. Zdecydowana większość sprzedaży za pośrednictwem sklepu internetowego dokonywana jest na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Jednak w przypadku zakupu przez przedsiębiorcę, sprzedaż towaru w ramach sklepu internetowego jest dokumentowana fakturą o numeracji odmiennej od faktur wystawianych w ramach pozostałej działalności gospodarczej Wnioskodawczyni. Sprzedaż prowadzona poprzez sklep internetowy jest ewidencjonowana przez Nią w ramach prowadzonych ksiąg rachunkowych odrębnie od pozostałej sprzedaży. Sklep internetowy ma także przypisane sobie wyposażenie biurowe, które jest wykorzystywane wyłącznie na potrzeby tego sklepu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00