Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19 lipca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.325.2021.1.KP

prawidłowości wystawiania przez Wnioskodawcę faktur w ramach samofakturowania.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 11 maja 2021 r. (data wpływu 17 maja 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości wystawiania przez Wnioskodawcę faktur w ramach samofakturowania – jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 maja 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości wystawiania przez Wnioskodawcę faktur w ramach samofakturowania.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest przedsiębiorcą prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pn. (…). Wnioskodawca jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym.

Wnioskodawca świadczy usługi w zakresie szeroko pojętego transportu i spedycji towarów, a także usługi magazynowania. W związku z trudnościami w otrzymywaniu terminowo faktur od kontrahentów Wnioskodawca rozważa zawarcie z kontrahentami realizującymi na Jego zlecenie usługi transportowe umowy w sprawie wystawiania w imieniu i na rzecz tych kontrahentów faktur (dalej: samofakturowanie). W tym celu zamierza w sposób dorozumiały zawrzeć z kontrahentem umowę, tj. przesłać oświadczenie jednostronne o podjęciu samofakturowania dla konkretnego kontrahenta, zaś brak sprzeciwu w tym zakresie adresata oświadczenia uznane zostanie za akceptację oraz wiążącą umowę. W szczególności oświadczenie zawierać będzie następującą klauzulę: „Za akceptację niniejszych warunków uznaje się brak zgłoszonego sprzeciwu w terminie do dnia … … 2021 r. W takim wypadku obie strony uznają, iż niniejsze pismo stanowi umowę w zakresie samofakturowania.”

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00