Interpretacja indywidualna z dnia 7 lipca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.293.2021.2.MST
W zakresie możliwości opodatkowania działalności w formie spółki jawnej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 oraz art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Zainteresowanych przedstawione we wniosku wspólnym z 25 marca 2021 r. (data wpływu 26 marca 2021 r.), uzupełnionym 23 czerwca 2021 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania działalności w formie spółki jawnej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
26 marca 2021 r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Wniosek ten został złożony przez:
- Zainteresowanego będącego stroną postępowania: – M. K. (…),
- Zainteresowanych niebędących stroną postępowania: - S. B. (…), - B. S. (…), - G. S. (…).
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.
Zainteresowani są wspólnikami spółki jawnej. Spółka, w której Zainteresowani są wspólnikami wykonuje następujące czynności:
- wsparcie klientów w negocjowaniu warunków umów zawieranych z dostawcami,
- informowanie klientów o produktach oferowanych przez dostawców,
- utrzymywanie ciągłego kontaktu z klientami,
- poszukiwanie nowych klientów dla dostawców,
- wsparcie klientów przy składaniu zamówienia na produkty dostawców.
W związku ze zmianami ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz.U.2020.1905 t.j. z dnia 2020.10.29 z późn. zm., dalej „u.z.p.d.”), m.in. usunięciem „Załącznika nr 2”, a tym samym dopuszczeniem większej ilości usług do ryczałtu, w tym usług wykonywanych przez spółkę, w której wspólnikami są Zainteresowani oraz zmiany stawek podatku, w myśl art. 9 ust. 2 u.z.p.d. Wnioskodawca oraz pozostali wspólnicy Spółki zdecydowali się złożyć zgłoszenie o wyborze ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.