Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.323.2021.1.RR

Rozliczenie kosztów uzyskania przychodów ze sprzedaży akcji

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 15 marca 2021 r. (data wpływu 17 marca 2021 r.), uzupełnionego pismem z 17 marca 2021 r. (data wpływu 17 marca 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów ze sprzedaży akcji – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 marca 2021 r. wpłynął do Organu podatkowego ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów ze sprzedaży akcji. Wniosek uzupełniono pismem z 17 marca 2021 r. (data wpływu 17 marca 2021 r.).

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca w okresie od 2 kwietnia 2019 roku do chwili obecnej jest zatrudniony przez spółkę (…) (dalej jako „Spółka Niemiecka”) na podstawie niemieckiej umowy o pracę. Spółka ta jest częścią grupy kapitałowej (…) z siedzibą w Stanach Zjednoczonych Ameryki (dalej jako „Spółka”). Głównym przedmiotem działalności koncernu są usługi w zakresie handlu elektronicznego.

Wnioskodawca pracuje na podstawie niemieckiej umowy o pracę zawartej ze Spółką Niemiecką w Niemczech od 2 kwietnia 2019 r. W okresie pracy na terytorium Niemiec na rzecz Spółki Niemieckiej, Wnioskodawca spełnia warunki do bycia uznanym za osobę mającą miejsce zamieszkania na terytorium Polski w związku z posiadaniem na terytorium Polski centrum interesów życiowych. Centrum interesów życiowych Wnioskodawcy było w tym okresie usytuowane w Polsce w związku z posiadaniem głównego miejsca zamieszkania w Polsce oraz zamieszkiwaniem najbliższej rodziny na terytorium Polski. W związku z tym, Wnioskodawca powinien być uznawany za osobę mającą nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Polski.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00