Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 6 maja 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.95.2021.2.AA
Możliwość opodatkowania przychodów z najmu ryczałtem ewidencjonowanym.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 25 stycznia 2021 r. (data wpływu 28 stycznia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z najmu ryczałtem ewidencjonowanym – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 stycznia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek – uzupełniony pismem z 20 kwietnia 2021 r. (data wpływu 22 kwietnia 2021 r.) – o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z najmu ryczałtem ewidencjonowanym.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
W niedalekiej przyszłości z racji przekroczonego już wieku emerytalnego Wnioskodawca chce zakończyć działalność gospodarczą podlegającą VAT – usługi napraw RTV i AGD.
Wnioskodawca działalność prowadzi w lokalu użytkowym, którego spółdzielcze prawo własnościowe nabył do majątku odrębnego w 1997 r. (akt not.). Lokal nie jest w ewidencji środków trwałych. Po zakończeniu działalności gospodarczej aktualni pracownicy zamierzają w tym lokalu prowadzić dalej usługi o tym samym charakterze. Wnioskodawca nosi się z zamiarem sprzedania spółdzielczego prawa własnościowego do lokalu swoim następcom. Do chwili zgromadzenia przez nich środków na zakup lub uzyskanie kredytu Wnioskodawca chce wynająć lokal.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right