Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16 kwietnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.48.2021.1.KP
Możliwości rozliczania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 15%.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 stycznia 2021 r. (data wpływu 18 stycznia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości rozliczania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 15% – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 stycznia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości rozliczania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 15%.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, posiadającą na dzień złożenia mniejszego wniosku o wydanie interpretacji prawa podatkowego miejsce zamieszkania na terytorium Republiki Federalnej Niemiec.
Wnioskodawca posiada niemieckie oraz brytyjskie obywatelstwo, a w zakresie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych traktowany był do tej pory jako niemiecki rezydent podatkowy zgodnie z niemieckimi przepisami podatkowymi.
W Republice Federalnej Niemiec znajdował się również ośrodek interesów osobistych i gospodarczych Wnioskodawcy.
Do tej pory nie uzyskiwał przychodów na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Elementem faktu, że jego centrum interesów osobistych i gospodarczych znajdowało się w Republice Federalnej Niemiec, było również miejsce jego zarobkowania. Na terytorium Republiki Federalnej Niemiec znajduje się siedziba spółki X (dalej spółka), w której Wnioskodawca pozostaje dyrektorem zarządzającym (zgodnie z przepisami niemieckimi stanowisko określane jest jako dyrektor zarządzający, co odpowiada kompetencjom członka zarządu w rozumieniu polskich przepisów prawa).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right