Interpretacja indywidualna z dnia 8 kwietnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.53.2021.1.MR
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego z tytułu świadczonych usług.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 15 lutego 2021 r. (data wpływu 19 lutego 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego z tytułu świadczonych usług – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 lutego 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego z tytułu świadczonych usług.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca prowadzi samodzielnie działalność gospodarczą jako osoba fizyczna od dnia 16 listopada 2012 r. i w celu rozliczania podatku dochodowego prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów, stosując metodę naliczania tego podatku według skali podatkowej.
Przedmiotem działalności gospodarczej prowadzonej przez Wnioskodawcę jest świadczenie usług montażu i napraw instalacji gazowych w pojazdach, sklasyfikowane pod kodem PKD: 45.20.Z. Obecnie Wnioskodawca nie jest podatnikiem VAT czynnym i na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o VAT korzysta ze zwolnienia ze względu na obroty. W niedalekiej przyszłości Wnioskodawca zamierza zająć się szerzej naprawą pojazdów samochodowych, tj. chce zajmować się naprawami różnego rodzaju jako usługami kompleksowymi, w tym wymianą oleju silnikowego. Usługi, które zamierza świadczyć chce wykonywać w ten sposób, że to Wnioskodawca będzie kupował materiały do ich wykonywania, czyli części oraz olej silnikowy.