Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.91.2021.1.AB
Brak opodatkowania kwot wynikających z korekt cen transferowych oraz brak obowiązku korekty podstawy opodatkowania.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 28 stycznia 2021 r. (data wpływu 5 lutego 2021 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania kwot wynikających z korekt cen transferowych oraz braku obowiązku korekty podstawy opodatkowania – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 lutego 2021 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania kwot wynikających z korekt cen transferowych oraz braku obowiązku korekty podstawy opodatkowania
We wniosku przedstawiono następujący zaistniały stan faktyczny/zdarzenie przyszłe:
Sp. z o.o. (dalej: „Spółka”) jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: „podatek VAT”). Spółka należy do grupy kapitałowej, która zajmuje się opracowywaniem, produkcją i dostarczaniem zaawansowanych technologicznie urządzeń i elementów automatyki przemysłowej (dalej: „Produkty”).
Spółka pełni w grupie kapitałowej rolę producenta kontraktowego o ograniczonych funkcjach i ryzyku, realizującym rutynowe funkcje w zakresie produkcji Produktów na zlecenie spółki dominującej wyższego szczebla z siedzibą w Holandii (dalej: „Nabywca”) w oparciu technologię produkcji, rozwiązania inżynieryjne i z wykorzystaniem praw własności przemysłowej udostępnionych Spółce przez Nabywcę. Funkcje Spółki w zakresie współpracy z Nabywcą ograniczają się przede wszystkim do organizacji zakupu materiałów i surowców do produkcji Produktów, przeprowadzenia procesu produkcyjnego i organizacji dostawy Produktów do klientów końcowych wskazanych przez Nabywcę (z formalnego punktu widzenia Spółka sprzedaje Produkty Nabywcy a Nabywca dalej sprzedaje je do klientów końcowych; wysyłka Produktów następuje najczęściej bezpośrednio od Spółki do klientów końcowych). Inne kluczowe funkcje, takie jak zarządzanie strategiczne, badania i rozwój Produktów i ich projektowanie, pozyskiwanie zamówień, itp. są realizowane przez Nabywcę, który ponosi główne ryzyko gospodarcze prowadzonej przez grupę kapitałową działalność.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right