Interpretacja indywidualna z dnia 25 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.23.2021.1.SP
Możliwość zastosowania przepisów polsko-brytyjskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania w odniesieniu do wypłaconych należności z tytułu udziału w zyskach przez polską spółkę komandytową na rzecz zagranicznej, transparentnej podatkowo spółki osobowej, której wspólnikiem jest rezydent podatkowy w Wielkiej Brytanii.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a i art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 25 stycznia 2021 r. (data wpływu 25 stycznia 2021 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zastosowania przepisów polsko-brytyjskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania w odniesieniu do wypłaconych należności z tytułu udziału w zyskach przez polską spółkę komandytową na rzecz zagranicznej, transparentnej podatkowo spółki osobowej, której wspólnikiem jest rezydent podatkowy w Wielkiej Brytanii – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 stycznia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zastosowania przepisów polsko-brytyjskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania w odniesieniu do wypłaconych należności z tytułu udziału w zyskach przez polską spółkę komandytową na rzecz zagranicznej, transparentnej podatkowo spółki osobowej, której wspólnikiem jest rezydent podatkowy w Wielkiej Brytanii.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe
Wnioskodawca prowadzi działalność w formie spółki komandytowej mającej siedzibę na terytorium Polski. Spółka działa na rynku nieruchomościowym i jest właścicielem centrum logistycznego zlokalizowanego w Polsce.
Wspólnikiem (komandytariuszem) Wnioskodawcy jest spółka brytyjska A., która na gruncie brytyjskich przepisów jest transparentna podatkowo i nie jest podatnikiem podatku dochodowego – analogicznie do niektórych spółek osobowych w Polsce. Z kolei drugim wspólnikiem Spółki (komplementariuszem) jest B., polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością mająca siedzibę w Polsce wpisana do rejestru przedsiębiorców pod numerem (…).