Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 9 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.13.2021.1.KS

Rozdysponowanie zysku bądź straty przez Lidera na rzecz Partnera z tytułu realizacji zamówienia na rzecz Zamawiającego stanowi czynność pozostającą poza zakresem opodatkowania podatkiem VAT. W analizowanej sprawie rozdysponowanie zysku bądź straty nie będzie stanowiło korekty podstawy opodatkowania w zakresie wynagrodzenia przysługującego Partnerowi z tytułu usług wykonywanych na rzecz Lidera. Jednocześnie Partner nie będzie zobowiązany do wystawienia faktury korygującej zwiększającej podstawę opodatkowania i kwotę podatku należnego (w przypadku wystąpienia zysku) bądź zmniejszającej podstawę opodatkowania i kwotę podatku należnego (w przypadku wystąpienie straty). Rozdysponowanie zysku bądź straty przez Lidera na rzecz Partnera nie będzie bowiem stanowić zdarzenia gospodarczego mającego wpływ na treść pierwotnej faktury wystawionej przez Partnera konsorcjum. W rozpatrywanym przypadku nie zaistnieją zatem przesłanki do wystawienia faktury korygującej wskazane w art. 106j ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14 r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 21 grudnia 2020 r. (data wpływu 13 stycznia 2021 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania rozdysponowania zysku bądź straty przez Lidera na rzecz Partnera z tytułu realizacji zamówienia, korekty podstawy opodatkowania oraz obowiązku wystawienia faktury korygującej – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 stycznia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania rozdysponowania zysku bądź straty przez Lidera na rzecz Partnera z tytułu realizacji zamówienia, korekty podstawy opodatkowania oraz obowiązku wystawienia faktury korygującej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00