Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23 lutego 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.792.2020.1.AKA
Brak obowiązku stosowania mechanizmu podzielonej płatności w przypadku sprzedaży preparatów smarowych oraz smarów plastycznych.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 17 grudnia 2020 r. (data wpływu 23 grudnia 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku stosowania mechanizmu podzielonej płatności w przypadku sprzedaży preparatów smarowych oraz smarów plastycznych – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 grudnia 2020 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku stosowania mechanizmu podzielonej płatności w przypadku sprzedaży preparatów smarowych oraz smarów plastycznych.
We wniosku przedstawiony następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:
A. jest spółką z siedzibą w Polsce, należącą do Grupy Kapitałowej A. (dalej: „Grupa”). Wnioskodawca jest zarejestrowany jako czynny podatnik VAT w Polsce.
Przedmiotem podstawowej działalności Spółki jest dystrybucja na terytorium Polski różnego rodzaju wyrobów chemicznych oraz innych towarów nabytych uprzednio od podmiotu należącego do Grupy, zarejestrowanego jako czynny podatnik VAT w Polsce. Wnioskodawca dokonuje sprzedaży tych towarów na rzecz podmiotów niepowiązanych.
W ramach prowadzonej działalności, Spółka nabywa odpłatnie na terytorium kraju, a następnie odsprzedaje, m.in. następujące towary:
- preparaty smarowe zaklasyfikowane w Nomenklaturze Scalonej (dalej: „CN”) do pozycji 3403, która obejmuje „preparaty smarowe, włącznie z cieczami chłodząco-smarującymi, preparatami do rozluźniania śrub i nakrętek, preparatami przeciwrdzewnymi i antykorozyjnymi, preparatami zapobiegającymi przyleganiu do formy opartymi na smarach, oraz preparaty w rodzaju stosowanych do natłuszczania materiałów włókienniczych, skóry wyprawionej, skór futerkowych lub pozostałych materiałów (z wył. preparatów zawierających, jako składnik zasadniczy, >= 70% masy olejów ropy naftowej lub olejów otrzymanych z minerałów bitumicznych)” (dalej: „Preparaty smarowe”) oraz
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right