Interpretacja indywidualna z dnia 18 lutego 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.684.2020.2.AW
Uznanie sprzedaży za eksport pośredni opodatkowany w Polsce stawką 0%.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia sygnowanym datą 2 listopada 2020 r. (data wpływu 8 grudnia 2020 r.), uzupełnionym pismem sygnowanym datą 2 listopada 2020 r. (data wpływu 5 lutego 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania sprzedaży za eksport pośredni opodatkowany w Polsce stawką 0% – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 8 grudnia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania sprzedaży za eksport pośredni opodatkowany w Polsce stawką 0%.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka jest czynnym podatnikiem VAT zarejestrowanym w Polsce, również dla celów transakcji wewnątrzwspólnotowych. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka dokonywała (zaistniały stan faktyczny) oraz planuje dokonywać w przyszłości (zdarzenie przyszłe) dostawy towarów na warunkach opisanych poniżej.
Kontrahentami Wnioskodawcy (dalej: Nabywcy) są podmioty posiadające siedzibę poza terenem UE i tam prowadzące działalność gospodarczą. Wnioskodawca otrzymuje z centrali, zrzeszającej poszczególnych Nabywców w różnych krajach, zamówienie na wydruk broszur reklamowych na podstawie przesłanych projektów graficznych. Wnioskodawca drukuje powierzone prace na zakupionym przez siebie materiale. Produkty są wydawane Nabywcom z magazynu firmowego Wnioskodawcy, który znajduje się na terenie kraju.
W przypadku, którego dotyczy zapytanie, Nabywcy organizują całościowy transport od pobrania z magazynu Wnioskodawcy gotowych produktów, po dostarczenie ich do własnej siedziby. Wydruki przewożone są z L. do punktu przeładunkowego pod W., następnie transport odbywa się do Włoch lub Węgrzech, gdzie ma miejsce odprawa celna. Procedura odprawy celnej otwiera się i kończy w urzędzie celnym na terenie Włoch lub Węgier. Po odbytej odprawie celnej towar opuszcza teren Unii Europejskiej i transportowany jest do docelowego miejsca przeznaczenia w krajach: Serbia, Bośnia i Hercegowina.