Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10 lutego 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.794.2020.1.AA
Możliwość opodatkowania przychodów z najmu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 listopada 2020 r. (data wpływu 13 listopada 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z najmu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 listopada 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z najmu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
We wniosku przedstawiono następujące stany faktyczne.
Wnioskodawca jest osobą fizyczną zamieszkałą w Polsce. Prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług hotelarskich oraz produkcji i sprzedaży piwa ‒ przeważające PKD-55.10.Z.
Wnioskodawca nie posiada ani nie posiadał w przeszłości nigdy we wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, na podstawie którego to działa, PKD 68.20.Z ‒ Wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi. Nigdy też zawodowo nie zajmował się i nie zajmuje wynajmem nieruchomościami. Przychody z działalności hotelarskiej oraz produkcji i sprzedaży piwa Wnioskodawca rozlicza jako przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej. Wnioskodawca jest także z tego tytułu czynnym podatnikiem VAT.
Działalność hotelarską rozpoczął 15 stycznia 1991 r. przekazując na ten cel z majątku prywatnego nabytego we współwłasności małżeńskiej nieruchomość w postaci gruntu i wybudowanego budynku mieszkalnego hotelowego położonego w (…). Swoją decyzją wpisał go do ewidencji środków trwałych i amortyzował.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right