Interpretacja indywidualna z dnia 1 lutego 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.15.2021.1.MPU
w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem towarów i usług na potrzeby realizacji zadania inwestycyjnego
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z2020 r., poz. 1325 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 grudnia 2020 r. (data wpływu 5 stycznia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem towarów i usług na potrzeby realizacji zadania inwestycyjnego pn. „(…)” – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 stycznia 2021 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem towarów i usług na potrzeby realizacji zadania inwestycyjnego pn.: „(…)”.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca – Gmina (…) (dalej jako ,,Wnioskodawcą” lub „Gmina”), jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. W latach 2021-2022 r. Gmina będzie realizowała zadanie inwestycyjne pn.: „(…)”. Zadanie dofinansowane będzie ze środków (…), w ramach programu: „(…)”.
Program należy do obszaru programowego; ,,(…)”. Rezultatem Programu, w ramach którego składany jest Projekt będzie: „(…)”. Zadanie obejmuje zagospodarowania terenu pod (…) w postaci utwardzonych ścieżek, rabat z roślinami, pergoli oraz stref sensorycznych.
Projekt ogrodu ma zapewnić realizację (…) różnych działań mitygacyjnych i adaptacyjnych. Należą do nich: budowa zbiorników wodnych na wodę opadową wykorzystywaną do podlewania ogrodu, budowę oczka wodnego z wodą płynącą - strumykiem, ściany zieleni przy wiacie solankowej, wykonanie nasadzeń odpowiednich nieinwazyjnych roślin, drzew owocowych, usunięcie roślin trujących, budowę kompostowników umożliwiających ponowne wykorzystanie odpadów biologicznych, montaż domków dla owadów i eko-ogródka warzywnego, latarni fotowoltaicznych. obszarów skalnych tworzących obszary bioretencji. Każdy z umieszczonych w ogrodzie elementów pełni funkcję dydaktyczną, dzięki umieszczonym na całym jego terenie tablicom edukacyjnym. Dodatkowo znajdą się w nim zestawy i modele doświadczalne.