Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2014 nr 91 str. 12
Wersja aktualna od 2014-04-16
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2014 nr 91 str. 12
Wersja aktualna od 2014-04-16
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE WYKONAWCZE KOMISJI (UE) NR 311/2014

z dnia 25 marca 2014 r.

dotyczące klasyfikacji niektórych towarów według Nomenklatury scalonej

KOMISJA EUROPEJSKA,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

uwzględniając rozporządzenie Rady (EWG) nr 2658/87 z dnia 23 lipca 1987 r. w sprawie nomenklatury taryfowej i statystycznej oraz w sprawie Wspólnej Taryfy Celnej (1), w szczególności jego art. 9 ust. 1 lit. a),

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) W celu zapewnienia jednolitego stosowania Nomenklatury scalonej, stanowiącej załącznik do rozporządzenia (EWG) nr 2658/87, konieczne jest przyjęcie środków dotyczących klasyfikacji towaru określonego w załączniku do niniejszego rozporządzenia.

(2) Rozporządzeniem (EWG) nr 2658/87 ustanowiono Ogólne reguły interpretacji Nomenklatury scalonej. Reguły te stosuje się także do każdej innej nomenklatury, która jest w całości lub w części oparta na Nomenklaturze scalonej, bądź która dodaje do niej jakikolwiek dodatkowy podpodział i która została ustanowiona szczególnymi przepisami unijnymi, w celu stosowania środków taryfowych i innych środków odnoszących się do obrotu towarowego.

(3) Stosownie do wymienionych wyżej ogólnych reguł, towar opisany w kolumnie 1. tabeli zamieszczonej w załączniku należy klasyfikować do kodów CN wskazanych w kolumnie 2., na mocy uzasadnień określonych w kolumnie 3. tej tabeli.

(4) Należy zagwarantować, aby wiążąca informacja taryfowa wydana odnośnie do towarów, o których mowa w niniejszym rozporządzeniu, która nie jest zgodna z niniejszym rozporządzeniem, mogła być nadal przywoływana przez osobę, której udzielono tej informacji, przez pewien okres, zgodnie z art. 12 ust. 6 rozporządzenia Rady (EWG) nr 2913/92 (2). Okres ten powinien wynosić trzy miesiące.

(5) Środki przewidziane w niniejszym rozporządzeniu są zgodne z opinią Komitetu Kodeksu Celnego,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł 1

Towar opisany w kolumnie 1. tabeli zamieszczonej w załączniku klasyfikuje się w Nomenklaturze scalonej do kodów CN wskazanych w kolumnie 2. tej tabeli.

Artykuł 2

Wiążąca informacja taryfowa, która nie jest zgodna z niniejszym rozporządzeniem, może być nadal przywoływana zgodnie z art. 12 ust. 6 rozporządzenia (EWG) nr 2913/92 przez okres trzech miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.

Artykuł 3

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie dwudziestego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.

Sporządzono w Brukseli dnia 25 marca 2014 r.

W imieniu Komisji, za Przewodniczącego,

Algirdas ŠEMETA

Członek Komisji


(1) Dz.U. L 256 z 7.9.1987, s. 1.

(2) Rozporządzenie Rady (EWG) nr 2913/92 z dnia 12 października 1992 r. ustanawiające Wspólnotowy Kodeks Celny (Dz.U. L 302 z 19.10.1992, s. 1).

ZAŁĄCZNIK

Opis towarów

Klasyfikacja

(kod CN)

Uzasadnienie

(1)

(2)

(3)

1. Urządzenie z funkcjami odtwarzania i edytowania dźwięku, w obudowie o wymiarach w przybliżeniu 43 cm × 15 cm × 8 cm.

Jest wyposażone w czytnik CD i wyjście audio. Ma ono pokrętła, przyciski, suwaki i niewielki wskaźnik-wyświetlacz ciekłokrystaliczny (LCD).

Urządzenie jest zdolne do edytowania dźwięku: jest ono wyposażone w punkty płynnej pętli, starty zacięć, licznik beatów na minutę (BPM) oraz tłumik nastawny.

Urządzenie jest przeznaczone do odtwarzania i edytowania dźwięku w środowisku nieprofesjonalnym.

8519 81 35

Klasyfikacja wyznaczona jest przez reguły 1 i 6 Ogólnych reguł interpretacji Nomenklatury scalonej, uwagę 3 do sekcji XVI oraz brzmienie kodów CN 8519, 8519 81 oraz 8519 81 35.

Ponieważ urządzenie jest przeznaczone do wykonywania dwóch alternatywnych funkcji (funkcja odtwarzania dźwięku i funkcja edytowania dźwięku), na mocy uwagi 3 do sekcji XVI należy je klasyfikować jako to urządzenie, które wykonuje jego główną funkcję.

Ze względu na jego obiektywne cechy, a mianowicie obecność tylko jednego wejścia dla plików dźwiękowych (czytnik CD) oraz ograniczoną możliwość edytowania, funkcja odtwarzania dźwięku jest główną funkcją urządzenia.

Zatem urządzenie należy klasyfikować do kodu CN 8519 81 35 jako pozostałe urządzenia do rejestrowania lub odtwarzania dźwięku z laserowym systemem odczytu.

2. Urządzenie z funkcjami odtwarzania i edytowania/miksowania dźwięku (tak zwany „DJ multiplayer”), w obudowie o wymiarach w przybliżeniu 40 cm × 32 cm × 10 cm.

Jest wyposażone w czytnik CD i różne interfejsy (USB, wyjścia audio, czytnik kart SD). Ma pokrętła, przyciski, suwaki i 6,1 calowy wskaźnik-wyświetlacz ciekłokrystaliczny (LCD).

Urządzenie jest zdolne do edytowania i miksowania dźwięku. Do tych celów jest, między innymi, wyposażone w:

– automatyczny licznik beatów na minutę (BPM),

– funkcje start zacięcia i „ back cue”,

– funkcję „hot cue”,

– pętle,

– pętlę 4-beatową (loop 4-beatowy),

– ustawianie punktu rozpoczęcia odtwarzania (punkt „cue”).

Urządzenie jest przeznaczone dla profesjonalnych didżejów do odtwarzania, edytowania i miksowania dźwięku.

Pliki dźwiękowe, które są odtwarzane, edytowane i miksowane, mogą przychodzić z różnych źródeł (czytnika CD, maszyny do automatycznego przetwarzania danych (ADP), pamięci USB lub karty SD).

Urządzenie może działać niezależnie lub w połączeniu z maszyną ADP.

8543 70 90

Klasyfikacja wyznaczona jest przez reguły 1 i 6 Ogólnych reguł interpretacji Nomenklatury scalonej, uwagę 3 do sekcji XVI oraz brzmienie kodów CN 8543, 8543 70 oraz 8543 70 90.

Ponieważ urządzenie jest przeznaczone do wykonywania dwóch alternatywnych funkcji (funkcja odtwarzania dźwięku i funkcja edytowania/miksowania dźwięku), na mocy uwagi 3 do sekcji XVI należy je klasyfikować jako to urządzenie, które wykonuje jego główną funkcję.

Ze względu na jego obiektywne cechy, a mianowicie ilość technicznych właściwości do edytowania i miksowania dźwięku, możliwość miksowania plików dźwiękowych pochodzących z różnych źródeł oraz konstrukcję i zamysł urządzenia, funkcja edytowania/miksowania dźwięku jest główną funkcją urządzenia. Wskutek tego wyklucza się klasyfikację do pozycji 8519.

Zatem urządzenie należy klasyfikować do kodu CN 8543 70 90 jako pozostałe maszyny i aparatura, posiadające indywidualne funkcje, niewymienione ani niewłączone gdzie indziej w dziale 85.

* Autentyczne są wyłącznie dokumenty UE opublikowane w formacie PDF w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00