Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2013 nr 317 str. 30
Wersja aktualna od 2013-12-18
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2013 nr 317 str. 30
Wersja aktualna od 2013-12-18
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE WYKONAWCZE KOMISJI (UE) NR 1212/2013

z dnia 26 listopada 2013 r.

dotyczące klasyfikacji niektórych towarów według Nomenklatury scalonej

KOMISJA EUROPEJSKA,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

uwzględniając rozporządzenie Rady (EWG) nr 2658/87 z dnia 23 lipca 1987 r. w sprawie nomenklatury taryfowej i statystycznej oraz w sprawie Wspólnej Taryfy Celnej (1), w szczególności jego art. 9 ust. 1 lit. a),

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) W celu zapewnienia jednolitego stosowania Nomenklatury scalonej, stanowiącej załącznik do rozporządzenia (EWG) nr 2658/87, konieczne jest przyjęcie środków dotyczących klasyfikacji towaru określonego w załączniku do niniejszego rozporządzenia.

(2) Rozporządzeniem (EWG) nr 2658/87 ustanowiono Ogólne reguły interpretacji Nomenklatury scalonej. Reguły te stosuje się także do każdej innej nomenklatury, która jest w całości lub w części oparta na Nomenklaturze scalonej, bądź która dodaje do niej jakikolwiek dodatkowy podpodział i która została ustanowiona szczególnymi przepisami unijnymi, w celu stosowania środków taryfowych i innych środków odnoszących się do obrotu towarowego.

(3) Stosownie do wymienionych wyżej ogólnych reguł, towary opisane w 1 kolumnie tabeli zamieszczonej w załączniku należy klasyfikować do kodów CN wskazanych w 2 kolumnie, na mocy uzasadnień określonych w 3 kolumnie tej tabeli.

(4) Należy zagwarantować, aby wiążąca informacja taryfowa wydana odnośnie do towarów, o których mowa w niniejszym rozporządzeniu, która nie jest zgodna z niniejszym rozporządzeniem, mogła być nadal przywoływana przez osobę, której udzielono tej informacji, przez pewien okres, zgodnie z art. 12 ust. 6 rozporządzenia Rady (EWG) nr 2913/92 (2). Okres ten powinien wynosić trzy miesiące.

(5) Komitet Kodeksu Celnego nie wydał opinii na temat pkt 1 załącznika do niniejszego rozporządzenia w terminie wyznaczonym przez jego przewodniczącego, środki przewidziane w pkt 2 załącznika do niniejszego rozporządzenia są zgodne z opinią Komitetu Kodeksu Celnego,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł 1

Towary opisane w 1 kolumnie tabeli zamieszczonej w załączniku klasyfikuje się w Nomenklaturze scalonej do kodów CN wskazanych w 2 kolumnie tej tabeli.

Artykuł 2

Wiążąca informacja taryfowa, która nie jest zgodna z niniejszym rozporządzeniem, może być nadal przywoływana zgodnie z art. 12 ust. 6 rozporządzenia (EWG) nr 2913/92 przez okres trzech miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.

Artykuł 3

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie dwudziestego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.

Sporządzono w Brukseli dnia 26 listopada 2013 r.

W imieniu Komisji, za Przewodniczącego,

Algirdas ŠEMETA

Członek Komisji


(1) Dz.U. L 256 z 7.9.1987, s. 1.

(2) Rozporządzenie Rady (EWG) nr 2913/92 z dnia 12 października 1992 r. ustanawiające Wspólnotowy Kodeks Celny (Dz.U. L 302 z 19.10.1992, s. 1).

ZAŁĄCZNIK

Opis towarów

Klasyfikacja

(kod CN)

Uzasadnienie

(1)

(2)

(3)

1. Urządzenie do pomiaru uderzeń serca składające się z:

– czujnika uderzeń serca oraz bezprzewodowego nadajnika umocowanych na pasku zapinanym na klatce piersiowej,

– urządzenia kontrolującego rytm serca, składającego się z bezprzewodowego odbiornika i zegarka, przycisków sterujących oraz wyświetlacza optyczno-elektronicznego, które można nosić na nadgarstku,

– wspornika służącego do przymocowania urządzenia kontrolującego rytm serca do kierownicy roweru.

Uderzenia serca są rejestrowane przez czujnik, a odpowiednie dane są bezprzewodowo przesyłane do urządzenia kontrolującego, które mierzy rytm serca (rzeczywisty, najwyższy lub średni) i wyświetla wynik.

Urządzenie posiada również funkcję zegarka i stopera.

(*) Zob. zdjęcie 1.

9031 80 38

Klasyfikacja wyznaczona jest przez reguły 1, 3 b) i 6 Ogólnych reguł interpretacji Nomenklatury scalonej, uwagę 3 do działu 90 oraz brzmienie kodów CN 9031, 9031 80 i 9031 80 38.

Czujnik uderzeń serca i urządzenie kontrolujące rytm serca mają na celu wspólnie przyczynić się do jasno określonej funkcji w rozumieniu uwagi 3 do działu 90 w związku z uwagą 4 do sekcji XVI, ponieważ czujnik rejestruje uderzenia serca i przesyła sygnały do urządzenia kontrolującego w celu ich przetworzenia i wyświetlenia.

Urządzenie jest wyrobem złożonym składającym się z kilku części sklasyfikowanych do działu 90 (urządzenie pomiarowe lub kontrolne) i w dziale 91 (zegarek). Na mocy reguły 3 b) urządzenie należy klasyfikować tak, jakby składało się z elementu, który nadaje mu jego zasadniczy charakter.

Biorąc pod uwagę obiektywne cechy urządzenia, mianowicie przewagę komponentów z funkcją pomiaru i kontrolowania uderzeń serca, zasadniczy charakter urządzeniu jest nadawany przez komponenty pomiarowe. Funkcja zegara w urządzeniu jest dodatkową do jego funkcji, jako urządzenia pomiarowego, ponieważ urządzenie do przeprowadzania pomiarów na podstawie upływu czasu (liczba uderzeń serca na minutę), zależy od zegara do ustalenia czasu do porównania, gdy przetwarza pomiar. Zatem wyklucza się klasyfikację do pozycji 9102 jako zegarek.

Wyklucza się również klasyfikację do pozycji 9018 jako przyrząd lub urządzenie stosowane w medycynie, ponieważ urządzenie to zazwyczaj nie jest stosowane w praktyce lekarskiej (zob. także pierwszy akapit Not wyjaśniających do Systemu Zharmonizowanego do pozycji 9018).

Przeprowadzenie pomiaru w stosunku do czynnika czasu (określenie rytmu serca lub uderzeń serca na minutę) nie polega na obliczaniu łącznej liczby jednostek jakiegokolwiek rodzaju (zob. też Nota wyjaśniająca do Systemu Zharmonizowanego do pozycji 9029 punkt A). Zatem wyklucza się klasyfikację do podpozycji 9029 10 00 jako obrotomierze, liczniki produkcji, taksometry, drogomierze, krokomierze i podobne.

Określenie rytmu serca (uderzeń serca na minutę) nie jest określeniem prędkości obrotowej lub liniowej (zobacz także Noty wyjaśniające do Systemu Zharmonizowanego do pozycji 9029 punkt B)). Zatem wyklucza się także klasyfikację do podpozycji 9029 20 jako szybkościomierze i tachometry.

Zatem urządzenie należy klasyfikować do kodu CN 9031 80 38 jako pozostałe elektroniczne urządzenia kontrolne lub pomiarowe, niewymienione ani niewłączone gdzie indziej w dziale 90.

2. Czujnik uderzeń serca i bezprzewodowy nadajnik umocowane w pasku przeznaczonym do noszenia na klatce piersiowej, noszonym wokół klatki piersiowej do wyczuwania uderzeń serca.

Produkt wyczuwa uderzenia serca i bezprzewodowo przesyła odpowiednie dane do urządzenia kontrolującego rytm serca, które nie jest dołączone podczas przedstawiania.

(*) Zob. zdjęcie 2.

9031 90 85

Klasyfikacja wyznaczona jest przez reguły 1 i 6 Ogólnych reguł interpretacji Nomenklatury scalonej, uwagę 2 b) do działu 90 oraz brzmienie kodów CN 9031, 9031 90 i 9031 90 85.

Produkt nadaje się do użycia wyłącznie lub głównie wraz z urządzeniem do pomiaru uderzeń serca objętych pozycją 9031. Produkt jest niezbędnym elementem do funkcjonowania urządzenia do pomiaru uderzeń serca, ponieważ bez niego to urządzenie nie może działać.

Produkt ten zatem należy klasyfikować do kodu CN 9031 90 85 jako pozostałe części przyrządów, urządzeń i maszyn kontrolnych lub pomiarowych niewymienionych ani niewłączonych gdzie indziej w dziale 90.

(*) Zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

infoRgrafika

Zdjęcie 1

infoRgrafika

Zdjęcie 2

* Autentyczne są wyłącznie dokumenty UE opublikowane w formacie PDF w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00