Akt prawny
obowiązujący
Wersja aktualna od 2012-12-19
Wersja aktualna od 2012-12-19
obowiązujący
Alerty
ROZPORZĄDZENIE WYKONAWCZE KOMISJI (UE) NR 1109/2012
z dnia 23 listopada 2012 r.
dotyczące klasyfikacji niektórych towarów według Nomenklatury scalonej
KOMISJA EUROPEJSKA,
uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,
uwzględniając rozporządzenie Rady (EWG) nr 2658/87 z dnia 23 lipca 1987 r. w sprawie nomenklatury taryfowej i statystycznej oraz w sprawie Wspólnej Taryfy Celnej (1), w szczególności jego art. 9 ust. 1 lit. a),
a także mając na uwadze, co następuje:
(1) W celu zapewnienia jednolitego stosowania Nomenklatury scalonej, stanowiącej załącznik do rozporządzenia (EWG) nr 2658/87, konieczne jest przyjęcie środków dotyczących klasyfikacji towaru określonego w załączniku do niniejszego rozporządzenia.
(2) Rozporządzeniem (EWG) nr 2658/87 ustanowiono Ogólne reguły interpretacji Nomenklatury scalonej. Reguły te stosuje się także do każdej innej nomenklatury, która jest w całości lub w części oparta na Nomenklaturze scalonej bądź która dodaje do niej jakikolwiek dodatkowy podpodział i która została ustanowiona szczególnymi przepisami unijnymi, w celu stosowania środków taryfowych i innych środków odnoszących się do obrotu towarowego.
(3) Stosownie do wymienionych wyżej ogólnych reguł towar opisany w kolumnie 1 tabeli zamieszczonej w załączniku należy klasyfikować do kodu CN wskazanego w kolumnie 2, na mocy uzasadnień określonych w kolumnie 3 tej tabeli.
(4) Należy zagwarantować, aby wiążąca informacja taryfowa wydana przez organy celne państw członkowskich odnośnie do klasyfikacji towarów w Nomenklaturze scalonej, która nie jest zgodna z niniejszym rozporządzeniem, mogła być nadal przywoływana przez otrzymującego przez okres trzech miesięcy, zgodnie z art. 12 ust. 6 rozporządzenia Rady (EWG) nr 2913/92 z dnia 12 października 1992 r. ustanawiającego Wspólnotowy Kodeks Celny (2).
(5) Środki przewidziane w niniejszym rozporządzeniu są zgodne z opinią Komitetu Kodeksu Celnego,
PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:
Artykuł 1
Towar opisany w kolumnie 1 tabeli zamieszczonej w załączniku klasyfikuje się w Nomenklaturze scalonej do kodu CN wskazanego w kolumnie 2 tej tabeli.
Artykuł 2
Wiążąca informacja taryfowa wydana przez organy celne państw członkowskich, która nie jest zgodna z niniejszym rozporządzeniem, może być nadal przywoływana przez okres trzech miesięcy, zgodnie z art. 12 ust. 6 rozporządzenia (EWG) nr 2913/92.
Artykuł 3
Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie dwudziestego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.
Sporządzono w Brukseli dnia 23 listopada 2012 r.
| W imieniu Komisji, za Przewodniczącego, |
Algirdas ŠEMETA | |
Członek Komisji |
ZAŁĄCZNIK
Opis towarów | Klasyfikacja (kod CN) | Uzasadnienie |
(1) | (2) | (3) |
Urządzenie elektroniczne (tak zwany czujnik obrazu CCD) w obudowie ceramicznej z 60 wtykami, składające się z:
– trzech chipów CCD umieszczonych liniowo w stosunku do powierzchni aktywnej, wrażliwej na promienie rentgenowskie, o wielkości w przybliżeniu 220 × 6 mm. Każdy chip CCD posiada rozdzielczość 1 536 × 128 pikseli, przy rozmiarze piksela 48 × 48 μ m,
– trzech płytek światłowodowych ze scyntylatorami zamontowanymi na każdym chipie CCD.
Urządzenie posiada wyjście układów scalonych.
Urządzenie jest instalowane w aparatach rentgenowskich do generowania obrazów. Płytki światłowodowe ze scyntylatorami przekształcają promienie rentgenowskie w widzialne światło, które jest rzutowane na czujnik CCD. Czujnik CCD przekształca światło w sygnał elektryczny, który jest przetwarzany na obraz analogowy lub cyfrowy.
Urządzenie jest zaprojektowane dla obrazowania promieni rentgenowskich. | 8529 90 92 | Klasyfikacja wyznaczona jest przez reguły 1 i 6 Ogólnych reguł interpretacji Nomenklatury scalonej, uwagę 2b) do sekcji XVI oraz brzmienie kodów CN 8529, 8529 90 i 8529 90 92.
Ponieważ urządzenie składa się z kilku komponentów, takich jak komórki światłoczułe, układy scalone i płytki światłowodowe ze scyntylatorami, wyklucza się klasyfikację do pozycji 8541 jako światłoczułe urządzenia półprzewodnikowe.
Ponieważ urządzenie nadaje się do stosowania wyłącznie lub głównie z cyfrowym aparatem rentgenowskim, należy je klasyfikować do kodu CN 8529 90 92 jako część kamer telewizyjnych objętych podpozycją 8525 80 19. |