Akt prawny
obowiązujący
Wersja aktualna od 2012-03-12
Wersja aktualna od 2012-03-12
obowiązujący
Alerty
ROZPORZĄDZENIE WYKONAWCZE KOMISJI (UE) NR 145/2012
z dnia 16 lutego 2012 r.
dotyczące klasyfikacji niektórych towarów według Nomenklatury scalonej
KOMISJA EUROPEJSKA,
uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,
uwzględniając rozporządzenie Rady (EWG) nr 2658/87 z dnia 23 lipca 1987 r. w sprawie nomenklatury taryfowej i statystycznej oraz w sprawie Wspólnej Taryfy Celnej (1), w szczególności jego art. 9 ust. 1 lit. a),
a także mając na uwadze, co następuje:
(1) W celu zapewnienia jednolitego stosowania Nomenklatury scalonej, stanowiącej załącznik do rozporządzenia (EWG) nr 2658/87, konieczne jest przyjęcie środków dotyczących klasyfikacji towaru określonego w załączniku do niniejszego rozporządzenia.
(2) Rozporządzeniem (EWG) nr 2658/87 ustanowiono Ogólne reguły interpretacji Nomenklatury scalonej. Reguły te stosuje się także do każdej innej nomenklatury, która jest w całości lub w części oparta na Nomenklaturze scalonej, bądź która dodaje do niej jakikolwiek dodatkowy podpodział i która została ustanowiona szczególnymi przepisami unijnymi, w celu stosowania środków taryfowych i innych środków odnoszących się do obrotu towarowego.
(3) Stosownie do wymienionych wyżej ogólnych reguł, towar opisany w kolumnie 1. tabeli zamieszczonej w załączniku należy klasyfikować do kodu CN wskazanego w kolumnie 2., na mocy uzasadnień określonych w kolumnie 3. tej tabeli.
(4) Środki przewidziane w niniejszym rozporządzeniu są zgodne z opinią Komitetu Kodeksu Celnego,
PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:
Artykuł 1
Towar opisany w kolumnie 1. tabeli zamieszczonej w załączniku klasyfikuje się w Nomenklaturze scalonej do kodu CN wskazanego w kolumnie 2. tej tabeli.
Artykuł 2
Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie dwudziestego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.
Sporządzono w Brukseli dnia 16 lutego 2012 r.
| W imieniu Komisji, za Przewodniczącego, |
Algirdas ŠEMETA | |
Członek Komisji |
ZAŁĄCZNIK
Opis towarów | Klasyfikacja (kod CN) | Uzasadnienie |
(1) | (2) | (3) |
Urządzenie w jednej obudowie o wymiarach w przybliżeniu 27 cm × 15 cm × 6 cm, składające się z następujących komponentów:
– mikroprocesora,
– dwóch kablowych tunerów cyfrowych,
– modemu kablowego,
– pamięci flash, oraz
– czytnika „kart inteligentnych” umożliwiającego warunkowy dostęp do dostawcy usług.
Urządzenie jest wyposażone w następujące interfejsy:
– wejście RF i wyjście RF,
– dwa Ethernet (RJ-45),
– dwa USB,
– HDMI,
– SCART,
– sześć RCA dla wyjścia audio i wideo,
– S/PDIF (cyfrowe optyczne wyjście audio), oraz
– gniazdo dla twardego dysku.
Obudowa urządzenia może być otwierana, a twardy dysk może być wstawiony po przedstawieniu.
Przy przedstawieniu urządzenie może odbierać i dekodować cyfrowe sygnały telewizyjne. Nadaje się ono również do podłączenia do internetu poprzez modem.
Urządzenie może odbierać i dekodować pliki audio/wideo z urządzeń wewnątrz lokalnej sieci poprzez router.
Urządzenie może odtwarzać pliki audio/wideo z nośników zewnętrznych (takich jak dysk twardy lub pamięć USB) przez interfejs USB.
Urządzenie może zapisywać i odtwarzać cyfrowe sygnały telewizyjne odbierane od dostawcy usług. | 8528 71 15 | Klasyfikacja wyznaczona jest przez reguły 1. i 6. Ogólnych reguł interpretacji Nomenklatury scalonej, uwagę 3 do sekcji XVI oraz brzmienie kodów CN 8528, 8528 71 i 8528 71 15.
Urządzenie jest zespołem maszyn mogącym wykonywać funkcje obu pozycji 8521 i 8528.
Ze względu na swoją charakterystykę, a głównie zdolność zapisu jedynie zawartości odbieranych od dostawcy usług, urządzenie jest głównie przeznaczone do stosowania do odbioru sygnałów telewizyjnych. Zatem wyklucza się klasyfikację do pozycji 8521.
Biorąc pod uwagę, że urządzenie nie jest zaprojektowane, aby zawierać w sobie wyświetlacz lub ekran wideo oraz jego głównymi komponentami są tunery, mikroprocesor i modem umożliwiający dostęp do internetu oraz że posiada funkcję interaktywnej wymiany informacji, zachowuje ono zasadniczy charakter tak zwanego „set-top boksu z funkcją komunikacyjną”.
Należy je zatem klasyfikować do kodu CN 8528 71 15 jako set-top boks z funkcją komunikacyjną. |