Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2011 nr 231 str. 7
Wersja aktualna od 2011-09-28
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2011 nr 231 str. 7
Wersja aktualna od 2011-09-28
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE WYKONAWCZE KOMISJI (UE) NR 896/2011

z dnia 2 września 2011 r.

dotyczące klasyfikacji niektórych towarów według Nomenklatury scalonej

KOMISJA EUROPEJSKA,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

uwzględniając rozporządzenie Rady (EWG) nr 2658/87 z dnia 23 lipca 1987 r. w sprawie nomenklatury taryfowej i statystycznej oraz w sprawie Wspólnej Taryfy Celnej (1), w szczególności jego art. 9 ust. 1 lit. a),

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) W celu zapewnienia jednolitego stosowania Nomenklatury scalonej, stanowiącej załącznik do rozporządzenia (EWG) nr 2658/87, konieczne jest przyjęcie środków dotyczących klasyfikacji towaru określonego w załączniku do niniejszego rozporządzenia.

(2) Rozporządzeniem (EWG) nr 2658/87 ustanowiono Ogólne reguły interpretacji Nomenklatury scalonej. Reguły te stosuje się także do każdej innej nomenklatury, która jest w całości lub w części oparta na Nomenklaturze scalonej, bądź która dodaje do niej jakikolwiek dodatkowy podpodział i która została ustanowiona szczególnymi przepisami unijnymi, w celu stosowania środków taryfowych i innych środków odnoszących się do obrotu towarowego.

(3) Stosownie do wymienionych wyżej ogólnych reguł, towar opisany w kolumnie 1. tabeli zamieszczonej w załączniku należy klasyfikować do kodu CN wskazanego w kolumnie 2., na mocy uzasadnień określonych w kolumnie 3. tej tabeli.

(4) Należy zagwarantować, aby wiążąca informacja taryfowa wydana przez organy celne państw członkowskich odnośnie do klasyfikacji towarów w Nomenklaturze scalonej, która nie jest zgodna z niniejszym rozporządzeniem, mogła być nadal przywoływana przez otrzymującego przez okres trzech miesięcy, zgodnie z art. 12 ust. 6 rozporządzenia Rady (EWG) nr 2913/92 z dnia 12 października 1992 r. ustanawiającego Wspólnotowy Kodeks Celny (2).

(5) Środki przewidziane w niniejszym rozporządzeniu są zgodne z opinią Komitetu Kodeksu Celnego,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł 1

Towar opisany w kolumnie 1. tabeli zamieszczonej w załączniku klasyfikuje się w Nomenklaturze scalonej do kodu CN wskazanego w kolumnie 2. tej tabeli.

Artykuł 2

Wiążąca informacja taryfowa wydana przez organy celne państw członkowskich, która nie jest zgodna z niniejszym rozporządzeniem, może być nadal przywoływana przez okres trzech miesięcy, zgodnie z art. 12 ust. 6 rozporządzenia (EWG) nr 2913/92.

Artykuł 3

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie dwudziestego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.

Sporządzono w Brukseli dnia 2 września 2011 r.

W imieniu Komisji, za Przewodniczącego,

Algirdas ŠEMETA

Członek Komisji


(1) Dz.U. L 256 z 7.9.1987, s. 1.

(2) Dz.U. L 302 z 19.10.1992, s. 1.

ZAŁĄCZNIK

Opis towarów

Klasyfikacja

(kod CN)

Uzasadnienie

(1)

(2)

(3)

Taśmy odblaskowe przeznaczone do umieszczania na odzieży ochronnej i mundurach za pomocą kleju aktywowanego na gorąco.

Produkt ma grubość 140–155 μm (bez warstwy ochronnej papieru) i składa się z następujących warstw:

– 60–70 μm mikrokulek szklanych z metalicznym lustrem z jednej strony, związanych z elastomerem poli(akrylonitrylowo-butadienowym) (o grubości elastomeru 15–20 μm),

– 80–85 μm poliestrowego kleju aktywowanego na gorąco oraz

– warstwy ochronnej papieru do usunięcia przed użyciem.

Produkt występuje w pojedynczych paskach lub rolkach.

4008 21 90

Klasyfikacja wyznaczona jest przez reguły 1., 3 b) i 6. Ogólnych reguł interpretacji Nomenklatury scalonej, uwagi 1. i 9. do działu 40 oraz brzmienie kodów CN 4008, 4008 21 i 4008 21 90.

Produkt składa się z różnych warstw składników i dlatego należy go klasyfikować zgodnie z materiałami składowymi, które nadają temu produktowi jego zasadniczy charakter.

Mikrokulki szklane odgrywają ważną rolę w procesie odblaskowym, ale ich klasyfikacja do pozycji 7018, jako kuleczki szklane, jest wykluczona, ponieważ rola elastomeru, jaką jest utrzymywanie szklanych mikrokulek w miejscu, jest dominująca.

Chociaż warstwa poliestrowa jest warstwą najgrubszą, klasyfikacja do pozycji 3920, jako arkusza termoplastycznego polimeru, jest wykluczona, ponieważ elastomer, w którym szklane mikrokulki są osadzone, jest najważniejszym składnikiem dla spójności szklanych mikrokulek i w związku z tym nadającym produktowi właściwości odblaskowe.

Ponieważ elastomer nadaje produktowi jego zasadniczy charakter, należy go zatem klasyfikować, zgodnie z regułą ORI 3 b) do pozycji 4008, jako płytę, arkusz, taśmę z gumy innej niż ebonit.

* Autentyczne są wyłącznie dokumenty UE opublikowane w formacie PDF w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00