Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2010 nr 308 str. 3
Wersja aktualna od 2010-12-14
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2010 nr 308 str. 3
Wersja aktualna od 2010-12-14
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (UE) NR 1076/2010

z dnia 22 listopada 2010 r.

dotyczące klasyfikacji niektórych towarów według Nomenklatury scalonej

KOMISJA EUROPEJSKA,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

uwzględniając rozporządzenie Rady (EWG) nr 2658/87 z dnia 23 lipca 1987 r. w sprawie nomenklatury taryfowej i statystycznej oraz w sprawie Wspólnej Taryfy Celnej (1), w szczególności jego art. 9 ust. 1 lit. a),

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) W celu zapewnienia jednolitego stosowania Nomenklatury scalonej, stanowiącej załącznik do rozporządzenia (EWG) nr 2658/87, konieczne jest przyjęcie środków dotyczących klasyfikacji towarów określonych w załączniku do niniejszego rozporządzenia.

(2) Rozporządzeniem (EWG) nr 2658/87 ustanowiono Ogólne reguły interpretacji Nomenklatury scalonej. Reguły te stosuje się także do każdej innej nomenklatury, która jest w całości lub w części oparta na Nomenklaturze scalonej bądź która dodaje do niej jakikolwiek dodatkowy podpodział i która została ustanowiona szczególnymi przepisami Unii Europejskiej, w celu stosowania środków taryfowych i innych środków odnoszących się do obrotu towarowego.

(3) Stosownie do wymienionych wyżej ogólnych reguł towar opisany w kolumnie 1 tabeli zamieszczonej w załączniku należy klasyfikować do kodu CN wskazanego w kolumnie 2, na mocy uzasadnień określonych w kolumnie 3 tej tabeli.

(4) Należy zagwarantować, aby wiążąca informacja taryfowa wydana przez organy celne państw członkowskich odnośnie do klasyfikacji towarów w Nomenklaturze scalonej, która nie jest zgodna z niniejszym rozporządzeniem, mogła być nadal przywoływana przez otrzymującego przez okres trzech miesięcy zgodnie z art. 12 ust. 6 rozporządzenia Rady (EWG) nr 2913/92 z dnia 12 października 1992 r. ustanawiającego Wspólnotowy Kodeks Celny (2).

(5) Środki przewidziane w niniejszym rozporządzeniu są zgodne z opinią Komitetu Kodeksu Celnego,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł 1

Towar opisany w kolumnie 1 tabeli zamieszczonej w załączniku klasyfikuje się w Nomenklaturze scalonej do kodu CN wskazanego w kolumnie 2 tej tabeli.

Artykuł 2

Wiążąca informacja taryfowa wydana przez organy celne państw członkowskich, która nie jest zgodna z niniejszym rozporządzeniem, może być nadal przywoływana przez okres trzech miesięcy zgodnie z art. 12 ust. 6 rozporządzenia (EWG) nr 2913/92.

Artykuł 3

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie dwudziestego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.

Sporządzono w Brukseli dnia 22 listopada 2010 r.

W imieniu Komisji, za Przewodniczącego,
Algirdas ŠEMETA
Członek Komisji

(1) Dz.U. L 256 z 7.9.1987, s. 1.

(2) Dz.U. L 302 z 19.10.1992, s. 1.

ZAŁĄCZNIK

Opis towarów Klasyfikacja
(kod CN)
Uzasadnienie

(1)

(2)

(3)

Artykuł (tak zwany „dławik przeciwzakłóceniowy”) o wymiarach w przybliżeniu 3 × 3 × 2 cm (włącznie z płytą podstawową), składający się z dwóch uzwojeń z izolowanego drutu miedzianego, nawiniętych na okrągły rdzeń ferrytowy, o przekładni 1:1.

Prąd różnicowy (sygnał), płynący w przeciwnych kierunkach przez uzwojenia, wytwarza równe i przeciwne pola magnetyczne, które znoszą się nawzajem. Skutkuje to występowaniem w artykule zerowej impedancji do prądu różnicowego, który przepływa niezmieniony.

Prąd wspólny (interferencja), płynący w tym samym kierunku przez uzwojenia, wytwarza równe i synfazowe pola magnetyczne, które się sumują. Skutkuje to występowaniem w artykule dużej impedancji do prądu wspólnego zaburzeń, który przepływa stłumiony.

8504 50 95

Klasyfikacja wyznaczona jest przez reguły 1 i 6 Ogólnych reguł interpretacji Nomenklatury scalonej oraz brzmienie kodów CN 8504, 8504 50 i 8504 50 95.

Wyklucza się klasyfikację do podpozycji 8504 31 jako transformator, gdyż mimo że konstrukcja artykułu jest taka jak transformatora, nie może on przekształcać prądu przemiennego na inny prąd przemienny. Przekształca on tylko prądy przemienne o stosunku 1:1 (zob. również Noty wyjaśniające do Systemu Zharmonizowanego do pozycji 8504).

Biorąc pod uwagę jego funkcję, artykuł ten stanowi wzbudnik objęty podpozycją 8504 50, ponieważ jest używany do ograniczania lub niedopuszczania do przepływu prądu wspólnego (interferencja), natomiast przepływ prądu różnicowego (sygnał) pozostaje niezmieniony.

Zatem artykuł należy klasyfikować do kodu CN 8504 50 95 jako wzbudnik.

* Autentyczne są wyłącznie dokumenty UE opublikowane w formacie PDF w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00