Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2010 nr 218 str. 26
Wersja archiwalna od dnia notyfikacji do 2019-12-14
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2010 nr 218 str. 26
Wersja archiwalna od dnia notyfikacji do 2019-12-14
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

DECYZJA KOMISJI

z dnia 18 sierpnia 2010 r.

zezwalająca na kontrole bezpośrednie zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 669/2009, prowadzone na zatwierdzonym terenie podmiotu prowadzącego przedsiębiorstwo paszowe lub żywnościowe na Malcie

(notyfikowana jako dokument nr C(2010) 5684)

(Jedynie teksty w językach angielskim i maltańskim są autentyczne)

(Tekst mający znaczenie dla EOG)

(2010/458/UE)

KOMISJA EUROPEJSKA,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

uwzględniając rozporządzenie Komisji (WE) nr 669/2009 z dnia 24 lipca 2009 r. w sprawie wykonania rozporządzenia (WE) nr 882/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie zwiększonego poziomu kontroli urzędowych przywozu niektórych rodzajów pasz i żywności niepochodzących od zwierząt i zmieniające decyzję 2006/504/WE (1), w szczególności jej art. 9 ust. 1.

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) W rozporządzeniu (WE) nr 669/2009 ustanowiono zasady dotyczące zwiększonego poziomu kontroli urzędowych przywozu niektórych rodzajów pasz i żywności niepochodzących od zwierząt, w tym kontroli bezpośrednich prowadzonych w wyznaczonych miejscach wprowadzenia do Unii Europejskiej. Określono także minimalne wymogi dla takich miejsc wprowadzenia i przewidziano, że wykaz miejsc wprowadzenia podawany jest do publicznej wiadomości w Internecie przez państwa członkowskie.

(2) Artykuł 9 ust. 1 rozporządzenia (WE) nr 669/2009 stanowi, że na wniosek państwa członkowskiego Komisja może, pod pewnymi warunkami, zezwolić właściwym organom niektórych wyznaczonych miejsc wprowadzenia funkcjonujących w specyficznych warunkach geograficznych na prowadzenie kontroli bezpośrednich na terenie podmiotu prowadzącego przedsiębiorstwo paszowe lub żywnościowe.

(3) W piśmie z dnia 18 grudnia 2009 r. Malta zwróciła uwagę na szczególną sytuację geograficzną miejsca wprowadzenia w porcie we Florianie: stosunkowo mały przerób w zakresie przywozu z państw trzecich produktów niepochodzących od zwierząt oraz niewielki rozmiar i bliskość wysp stanowiących jej terytorium, i wystąpiła do Komisji z wnioskiem o zezwolenie właściwym organom tego miejsca wprowadzenia na prowadzenie wymaganych kontroli bezpośrednich na terenie podmiotów prowadzących przedsiębiorstwa paszowe lub żywnościowe.

(4) W piśmie z dnia 28 lutego 2010 r. oraz w późniejszej korespondencji Malta dostarczyła Komisji gwarancji, że: do przeprowadzania kontroli bezpośrednich zatwierdzony zostanie jedynie teren tych podmiotów prowadzących przedsiębiorstwa paszowe lub żywnościowe, które spełniają minimalne wymogi wyznaczonych miejsc wprowadzenia ustanowione w rozporządzeniu (WE) nr 669/2009; poziom środków przyznanych właściwym organom portu we Florianie będzie taki, aby możliwość przeprowadzenia kontroli bezpośrednich z dala od miejsca wprowadzenia nie zakłócała działań kontrolnych prowadzonych w tym wyznaczonym miejscu wprowadzenia, ani nie miała na nie negatywnego wpływu; przesyłki wyznaczone do kontroli bezpośrednich na terenie podmiotu prowadzącego przedsiębiorstwo paszowe lub żywnościowe pozostają pod stałą kontrolą właściwego organu portu we Florianie od momentu ich przybycia do tego miejsca wprowadzenia i w taki sposób, aby nie było możliwości nieuprawnionej manipulacji przesyłką w jakikolwiek sposób podczas trwania wszystkich kontroli.

(5) Mając zatem na uwadze specyficzne warunki geograficzne wyznaczonych miejsc wprowadzenia w porcie we Florianie oraz potwierdzenie ze strony Malty co do wypełnienia warunków ustanowionych w art. 9 ust. 1 rozporządzenia (WE) nr 669/2009 należy zezwolić na prowadzenie kontroli bezpośrednich na terenach niektórych podmiotów prowadzących przedsiębiorstwa paszowe lub żywnościowe zatwierdzonych przez Maltę do przeprowadzania takich kontroli.

(6) Aby zapewnić odpowiednie rozpowszechnienie informacji w sprawie zezwolenia przewidzianego w niniejszej decyzji, właściwe jest, aby wykaz podmiotów prowadzących przedsiębiorstwa paszowe lub żywnościowe zatwierdzony do kontroli bezpośrednich zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 669/2009 był powszechnie dostępny w Internecie w formie odnośnika do stron krajowych przewidzianego w art. 5 tego rozporządzenia,

PRZYJMUJE NINIEJSZĄ DECYZJĘ:

Artykuł 1

1. Niniejszym zezwala się, zgodnie z art. 9 ust. 1 rozporządzenia (WE) nr 669/2009, właściwym organom wyznaczonych miejsc wprowadzenia portu we Florianie na Malcie na przeprowadzanie kontroli bezpośrednich, określonych w art. 8 ust. 1 lit. b) rozporządzenia w sprawie przywozu pasz i żywności niepochodzących od zwierząt wymienionych w załączniku I do tego rozporządzenia, na terenie podmiotu prowadzącego przedsiębiorstwo paszowe lub żywnościowe zatwierdzone przez Maltę do takich kontroli, o ile spełnione są warunki określone w art. 9 ust. 1 lit. a), b) i c) tego rozporządzenia.

2. Wykaz podmiotów prowadzących przedsiębiorstwa paszowe lub żywnościowe, których teren został zatwierdzony przez Maltę, jak określono w ust. 1 niniejszego artykułu, będzie powszechnie dostępny w Internecie w formie odnośnika do stron krajowych, o którym mowa w art. 5 rozporządzenia (WE) nr 669/2009.

Artykuł 2

Niniejsza decyzja skierowana jest do Republiki Malty.

Sporządzono w Brukseli dnia 18 sierpnia 2010 r.

W imieniu Komisji
John DALLI
Członek Komisji

(1) Dz.U. L 194 z 25.7.2009, s. 11.

* Autentyczne są wyłącznie dokumenty UE opublikowane w formacie PDF w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00