Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2009 nr 144 str. 13
Wersja aktualna od 2009-06-29
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2009 nr 144 str. 13
Wersja aktualna od 2009-06-29
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) NR 476/2009

z dnia 5 czerwca 2009 r.

dotyczące klasyfikacji niektórych towarów według Nomenklatury Scalonej

KOMISJA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,

uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską,

uwzględniając rozporządzenie Rady (EWG) nr 2658/87 z dnia 23 lipca 1987 r. w sprawie nomenklatury taryfowej i statystycznej oraz w sprawie Wspólnej Taryfy Celnej (1), w szczególności jego art. 9 ust. 1 lit. a),

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) W celu zapewnienia jednolitego stosowania Nomenklatury Scalonej, stanowiącej załącznik do rozporządzenia (EWG) nr 2658/87, konieczne jest przyjęcie środków dotyczących klasyfikacji towaru określonego w załączniku do niniejszego rozporządzenia.

(2) Rozporządzeniem (EWG) nr 2658/87 ustanowiono Ogólne reguły interpretacji Nomenklatury Scalonej. Reguły te stosuje się także do każdej innej nomenklatury, która jest w całości lub w części oparta na Nomenklaturze Scalonej, bądź która dodaje do niej jakikolwiek dodatkowy podpodział i która została ustanowiona szczególnymi przepisami wspólnotowymi, w celu stosowania środków taryfowych i innych środków odnoszących się do obrotu towarowego.

(3) Stosownie do wymienionych wyżej ogólnych reguł, towar opisany w kolumnie 1 tabeli zamieszczonej w załączniku należy klasyfikować do kodu CN wskazanego w kolumnie 2, na mocy uzasadnień określonych w kolumnie 3 tej tabeli.

(4) Należy zagwarantować, aby wiążąca informacja taryfowa wydana przez organy celne państw członkowskich odnośnie do klasyfikacji towarów w Nomenklaturze Scalonej, która nie jest zgodna z niniejszym rozporządzeniem, mogła być nadal przywoływana przez otrzymującego przez okres trzech miesięcy, zgodnie z art. 12 ust. 6 rozporządzenia Rady (EWG) nr 2913/92 z dnia 12 października 1992 r. ustanawiającego Wspólnotowy Kodeks Celny (2).

(5) Komitet Kodeksu Celnego nie wydał opinii w terminie wyznaczonym przez jego przewodniczącego,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł 1

Towar opisany w kolumnie 1 tabeli zamieszczonej w załączniku klasyfikuje się w Nomenklaturze Scalonej do kodu CN wskazanego w kolumnie 2 tej tabeli.

Artykuł 2

Wiążąca informacja taryfowa wydana przez organy celne państw członkowskich, która nie jest zgodna z niniejszym rozporządzeniem, może być nadal przywoływana przez okres trzech miesięcy, zgodnie z art. 12 ust. 6 rozporządzenia (EWG) nr 2913/92.

Artykuł 3

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie dwudziestego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.


Sporządzono w Brukseli, dnia 5 czerwca 2009 r.

W imieniu Komisji
László KOVÁCS
Członek Komisji

(1) Dz.U. L 256 z 7.9.1987, s. 1.

(2) Dz.U. L 302 z 19.10.1992, s. 1.

ZAŁĄCZNIK

Opis towarów Klasyfikacja (kod CN) Uzasadnienie
(1) (2) (3)

System składający się z następujących części składowych:

— kamery telewizyjnej o wysokiej rozdzielczości zamontowanej na podwodnym pojeździe (tzw. „pojazd sterowany zdalnie”, ang. Remote Operated Vehicle (ROV)),

— urządzenia sterującego zawierającego wyświetlacz, do zdalnego sterowania pojazdem i kamerą, na przykład za pomocą dżojstika, oraz do podglądu obrazów uchwyconych przez kamerę,

— przewodu elektrycznego.

Masa pierwszej części składowej wynosi około 3,6 kg. Całkowita masa systemu wynosi około 32 kg.

System stosowany jest do prac podwodnych obejmujących uchwycenie obrazu i przekazywanie ich za pomocą przewodu na wyświetlacz urządzenia sterującego. Urządzenie działa pod wodą do głębokości około 90 m.

8525 80 19

Klasyfikacja wyznaczona jest przez reguły 1., 3 (b) i 6. Ogólnych reguł interpretacji Nomenklatury Scalonej, uwagę 4. do sekcji XVI oraz brzmienie kodów CN 8525, 8525 80 i 8525 80 19.

Zasadniczy charakter części składowej złożonej z kamery telewizyjnej (objętej kodem CN 8525 80 19), zamontowanej na pojeździe podwodnym jest nadany przez kamerę, a nie przez pojazd, którego zadaniem jest jedynie transportowanie kamery na ograniczoną odległość.

Dlatego też jeśli przedmiotowa cześć przedstawiana jest osobno, należy klasyfikować ją do kodu CN 8525 80 19.

Ponieważ poszczególne części składowe są wzajemnie połączone, a system składa się z poszczególnych części składowych przeznaczonych razem do pełnienia ściśle określonej funkcji objętej jedną z pozycji działu 84 lub 85, zastosowanie ma uwaga 4. do sekcji XVI.

Funkcją systemu jest uchwycenie obrazów bez ich zapamiętywania. W związku z tym cały system należy klasyfikować do kodu CN 8525 80 19, jako kamerę telewizyjną.

* Autentyczne są wyłącznie dokumenty UE opublikowane w formacie PDF w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00