Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2005 nr 72 str. 25
Wersja aktualna od 2005-03-04
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2005 nr 72 str. 25
Wersja aktualna od 2005-03-04
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

DECYZJA KOMITETU POLITYCZNEGO I BEZPIECZEŃSTWA PROXIMA/3/2005

z dnia 4 marca 2005 r.

w sprawie ustanowienia Komitetu Uczestników Misji Policyjnej Unii Europejskiej (EUPOL Proxima) w Byłej Jugosłowiańskiej Republice Macedonii (FYROM)

(2005/230/WE)

KOMITET POLITYCZNY I BEZPIECZEŃSTWA,

uwzględniając Traktat o Unii Europejskiej, w szczególności jego art. 25 akapit trzeci,

uwzględniając wspólne działanie Rady 2004/789/WPZiB z dnia 22 listopada 2004 r. w sprawie Misji Policyjnej Unii Europejskiej (EUPOL Proxima) w Byłej Jugosłowiańskiej Republice Macedonii (FYROM) (1), w szczególności jego art. 9 ust. 7,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) Na mocy art. 9 ust. 7 wspólnego działania 2004/789/WPZiB, Rada upoważniła Komitet Polityczny i Bezpieczeństwa (PSC) do podjęcia odpowiednich decyzji w sprawie ustanowienia Komitetu Uczestników Misji Policyjnej Unii Europejskiej (EUPOL Proxima) w Byłej Jugosłowiańskiej Republice Macedonii (FYROM).

(2) W konkluzjach z posiedzenia Rady Europejskiej w Göteborgu w dniach 15 i 16 czerwca 2001 r. ustanowiono główne zasady i tryb wkładu państw trzecich do misji policyjnych. Dnia 10 grudnia 2002 r. Rada zatwierdziła „Procedury konsultacyjne i tryb wkładu państw spoza UE do cywilnych operacji zarządzania kryzysami prowadzonych przez UE”(2), które stanowiły dalsze rozwinięcie ustaleń dotyczących udziału państw trzecich w cywilnych operacjach zarządzania kryzysami, łącznie z ustanowieniem Komitetu Uczestników.

(3) Komitet Uczestników będzie odgrywał kluczową rolę w bieżącym zarządzaniu misją; Komitet będzie stanowił główne forum, na którym omawiane będą wszelkie problemy związane z bieżącym zarządzaniem misją; Komitet Polityczny i Bezpieczeństwa sprawujący kontrolę polityczną i dowództwo strategiczne misji, weźmie pod uwagę opinie wyrażane przez Komitet Uczestników,

PRZYJMUJE NINIEJSZĄ DECYZJĘ:

Artykuł 1

Ustanowienie Komitetu

Niniejszym ustanawia się Komitet Uczestników Misji Policyjnej Unii Europejskiej (EUPOL Proxima) w Byłej Jugosłowiańskiej Republice Macedonii (zwany dalej „Komitetem Uczestników”).

Artykuł 2

Funkcje

1. Komitet Uczestników może wyrażać opinie, które będą brane pod uwagę przez Komitet Polityczny i Bezpieczeństwa sprawujący kontrolę polityczną i dowództwo strategiczne misji.

2. Zakres obowiązków Komitetu Uczestników ustanowiony jest w „Procedurach konsultacyjnych i trybie wkładu państw spoza UE do cywilnych operacji zarządzania kryzysami prowadzonych przez UE”.

Artykuł 3

Skład

1. Państwa Członkowskie UE są uprawnione do udziału w obradach Komitetu, jednak wyłącznie państwa wnoszące wkład będą uczestniczyć w bieżącym zarządzaniu misją. Przedstawiciele państw trzecich uczestniczących w misji mogą brać udział w posiedzeniach Komitetu Uczestników. Na posiedzeniach Komitetu Uczestników może być także obecny przedstawiciel Komisji Europejskiej.

2. Komitet będzie regularnie otrzymywać informacje od Szefa Misji Policyjnej.

Artykuł 4

Przewodniczący

Dla potrzeb tej misji, w myśl postanowień wyżej wspomnianego dokumentu w sprawie procedur konsultacyjnych i trybu wkładu, przewodniczącym Komitetu Uczestników będzie przedstawiciel Sekretarza Generalnego/Wysokiego Przedstawiciela, konsultujący się ściśle z Prezydencją.

Artykuł 5

Posiedzenia

1. Komitet Uczestników jest regularnie zwoływany przez przewodniczącego. Jeśli wymagają tego okoliczności, z inicjatywy przewodniczącego lub na wniosek przedstawiciela państwa uczestniczącego mogą być zwołane posiedzenia nadzwyczajne.

2. Przed posiedzeniem przewodniczący podaje do wiadomości wstępny porządek obrad i dokumenty odnoszące się do posiedzenia. Przewodniczący odpowiada za przekazanie Komitetowi Politycznemu i Bezpieczeństwa wyniku obrad Komitetu Uczestników.

Artykuł 6

Poufność

1. Przepisy bezpieczeństwa Rady stosuje się do posiedzeń i obrad Komitetu Uczestników. W szczególności, przedstawiciele biorący udział w posiedzeniach Komitetu Uczestników posiadają odpowiedni certyfikat dostępu do informacji niejawnych.

2. Treść obrad Komitetu Uczestników jest objęta tajemnicą zawodową.

Artykuł 7

Wejście w życie

Niniejsza decyzja wchodzi w życie w dniu jej przyjęcia.

Sporządzono w Brukseli, dnia 4 marca 2005 r.

W imieniu Komitetu Politycznego
i Bezpieczeństwa

P. DUHR

Przewodniczący

(1) Dz.U. L 348 z 24.11.2004, str. 40. Wspólne działanie zmienione wspólnym działaniem 2005/142/WPZiB (Dz.U. L 48 z 19.2.2005, str. 45).

(2) Dokument 15203/1/02 REV 1 z 13 grudnia 2002 r.

* Autentyczne są wyłącznie dokumenty UE opublikowane w formacie PDF w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00