Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 1996 nr 281 str. 1
Wersja aktualna
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 1996 nr 281 str. 1
Wersja aktualna
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

WSPÓLNE STANOWISKO

z dnia 25 października 1996 r.

określone przez Radę na podstawie art. K.3 ust. 2 lit. a) Traktatu o Unii Europejskiej, w sprawie programów pomocy i szkolenia w strefach przygranicznych (96/622/WSiSW)

RADA UNII EUROPEJSKIEJ,

uwzględniając Traktat o Unii Europejskiej, w szczególności jego art. K.3 ust. 2 lit. a),

a także mając na uwadze, co następuje:

kontrole przeprowadzane w momencie wejścia na pokład samolotów w przypadku lotów do Państw Członkowskich Unii Europejskiej stanowią pożyteczny wkład w zwalczanie nielegalnej imigracji obywateli państw trzecich, co w myśl art. K.1 ust. 3 lit. c) Traktatu uznaje się za przedmiot wspólnego zainteresowania;

oddelegowanie do portów lotniczych odlotu urzędników Państw Członkowskich, którzy specjalizują się w takich kontrolach, w celu udzielania pomocy urzędnikom przeprowadzającym tego rodzaju kontrole w odprawach lotów lokalnych w imieniu władz lokalnych lub w imieniu linii lotniczych, stanowi środek pomocy służący poprawie tych kontroli, takim środkiem jest również organizacja programów szkolenia skierowanych do personelu linii lotniczych;

wspólne stanowisko mogłoby bardziej efektywnie rozwiązać te problemy; w związku z tym należy ustalić warunki takiego stanowiska,

PRZYJMUJE NINIEJSZE WSPÓLNE STANOWISKO:

Artykuł 1

Programy pomocy

1. Wspólna organizacja programów pomocy w portach lotniczych państw trzecich jest prowadzona w ramach Rady przy pełnym wykorzystaniu możliwości oferowanej współpracy.

2. Celem programów pomocy jest zapewnienie wsparcia dla urzędników odpowiedzialnych na poziomie lokalnym za kontrole w imieniu władz lokalnych albo w imieniu linii lotniczych.

3. Programy pomocy są realizowane w porozumieniu z właściwymi organami zainteresowanego państwa trzeciego.

4. Programy pomocy mogą mieć różny czas trwania. W tym celu zostanie sporządzony wykaz portów lotniczych, w których wspólne programy mogłyby być prowadzone czasowo lub stale.

Artykuł 2

Programy szkolenia

1. Wspólna organizacja programów szkolenia dla personelu linii lotniczych jest prowadzona w ramach Rady.

2. Celem programów szkolenia jest między innymi określenie wymogów Państw Członkowskich w odniesieniu do dokumentów i wiz oraz przedstawienie metod kontroli ważności dokumentów i wiz.

3. W tym celu opracowuje się:

— wykaz portów lotniczych, w których mogłyby być prowadzone programy szkolenia,

— sześciomiesięczny wspólny program szkolenia

— zbiór informacji do użytku linii lotniczych,

— zbiór dokumentów podróży i dokumentów wizowych do użytku linii lotniczych.

4. Programy są prowadzone w porozumieniu z właściwymi organami oraz z zainteresowanymi liniami lotniczymi.

Artykuł 3

Wspólne przepisy

1. Wspólne programy pomocy lub szkolenia prowadzone są przy pomocy wyspecjalizowanych urzędników wyznaczonych przez Państwa Członkowskie, co stanowi część wspólnego programu.

2. Państwa Członkowskie informują się wzajemnie o swojej woli uczestniczenia w programie objętym niniejszym wspólnym działaniem.

3. W zakresie, w jakim koszty poniesione przez urzędników wyznaczonych przez Państwo Członkowskie nie są pokrywane przez państwo trzecie i/lub linię lotniczą, koszty takie pokrywa zainteresowane Państwo Członkowskie.

4. Ambasady Państw Członkowskich, działające w kraju, w którym prowadzony jest program, są informowane przez Prezydencję Rady w terminie umożliwiającym Państwom Członkowskim udzielenie wszelkiej pomocy.

5. Państwa Członkowskie informują się wzajemnie w ramach Rady odnośnie środków pomocy lub szkolenia prowadzonych poza ramami niniejszego wspólnego stanowiska.

6. Co roku Sekretariat Generalny Rady opracowuje sprawozdanie odnośnie działań prowadzonych na mocy niniejszego wspólnego stanowiska.

7. Z zastrzeżeniem koniecznych dostosowań, programy przewidziane w niniejszym wspólnym stanowisku, mogą również być prowadzone w portach morskich.

8. Państwa Członkowskie podejmują wszystkie konieczne kroki w celu wdrożenia niniejszego wspólnego stanowiska bez uszczerbku dla współpracy organizowanej w układzie dwustronnym lub w ramach innych organizacji; w tym kontekście prowadzona jest możliwie najszersza koordynacja działań między Państwami Członkowskimi.

Artykuł 4

Niniejsze wspólne stanowisko zostaje opublikowane w Dzienniku Urzędowym.


Sporządzono w Luksemburgu, dnia 25 października 1996 r.

W imieniu Rady
E. KENNY
Przewodniczący

* Autentyczne są wyłącznie dokumenty UE opublikowane w formacie PDF w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00