Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 1992 nr 36 str. 16
Wersja aktualna
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 1992 nr 36 str. 16
Wersja aktualna
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (EWG) NR 338/92

z dnia 12 lutego 1992 r.

ustanawiające szczegółowe zasady stosowania rozporządzenia Rady (EWG) nr 3763/91 w odniesieniu do wspólnotowego kontyngentu przy przywozie 8 000 ton otrąb pszennych objętych kodem CN 2302 30, pochodzących z państw AKP do francuskiego departamentu Réunion

KOMISJA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,

uwzględniając Traktat ustanawiający Europejską Wspólnotę Gospodarczą,

uwzględniając rozporządzenie Rady (EWG) nr 3763/91 z dnia 16 grudnia 1991 r. wprowadzające szczególne środki w odniesieniu do niektórych produktów rolnych na rzecz francuskich departamentów zamorskich(1), w szczególności jego art. 3 ust. 5,

a także mając na uwadze, co następuje:

art. 3 ust. 4 rozporządzenia (EWG) nr 3763/91 stanowi, że w ramach limitu rocznej ilości 8 000 ton nie stosuje się żadnej przywozowej opłaty wyrównawczej przy przywozie otrąb pszennych objętych kodem CN 2303 30 z państw AKP do francuskiego zamorskiego departamentu Réunion;

przede wszystkim, należy ustanowić szczegółowe zasady zarządzania tym kontyngentem; w tym kontekście, należy ustanowić przepis w sprawie pozwoleń na przywóz, które będą wydawane po okresie sprawozdawczym i, gdzie niezbędne, w sprawie ustalenia jednolitego współczynnika redukcji dla ilości będących przedmiotem wniosku; ponadto, w interesie podmiotów gospodarczych należy ustanowić przepis umożliwiający wycofanie wniosku w sprawie pozwolenia, po ustaleniu współczynnika redukcji;

w celu ułatwienia zarządzania kontyngentem należy ustanowić przepis, na mocy którego Francja podejmuje decyzje o zastosowaniu jednolitego współczynnika redukcji dla ilości będących przedmiotem wniosku; takie przekazanie uprawnień wprowadza konieczność regularnego informowania Komisji o decyzjach podjętych w tym zakresie;

środki przewidziane w niniejszym rozporządzeniu są zgodne z opinią Komitetu Zarządzającego ds. Zbóż,



PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł 1

Niniejsze rozporządzenie określa szczegółowe zasady stosowania wspólnotowego rocznego kontyngentu na przywóz do francuskiego departamentu Réunion 8 000 ton otrąb pszennych objętych kodem CN 2302 30, pochodzących z państw AKP, na podstawie art. 3 ust. 4 rozporządzenia Rady (EWG) nr 3763/91.

Artykuł 2

1. Wnioski o pozwolenie na przywóz w ramach kontyngentu określonego w art. 1, przedkłada się wyznaczonym w tym celu właściwym władzom we Francji do godz. 13.00 czasu brukselskiego w każdy poniedziałek, a jeśli jest to dzień wolny od pracy, w pierwszy kolejny dzień roboczy.

2. Wnioski o pozwolenie na przywóz nie mogą obejmować ilości większych niż dostępna ilość kontyngentu.

3. Jeśli wnioski o pozwolenie na przywóz przekraczają dostępne ilości, Państwo Członkowskie wyznacza jednolity współczynnik redukcji dla ilości, o które wystąpiono, najpóźniej w ciągu trzech dni roboczych od dnia przedłożenia wniosków. W takim przypadku, wnioski w sprawie pozwoleń można wycofać poprzez złożenie pisemnej prośby w ciągu jednego dnia roboczego od daty ustalenia współczynnika redukcji.

4. Pozwolenia wydaje się najpóźniej piątego dnia roboczego po przedłożeniu wniosków.

5. Nie naruszając przepisów art. 8 ust. 4 rozporządzenia Komisji (EWG) nr 3719/88(2), przywieziona ilość nie może być większa niż wykazana w rubrykach 17 i 18 pozwolenia na przywóz. W tym celu liczba 0 zostanie wpisana w rubryce nr 19 wspomnianego zezwolenia.

6. Wyrazy „Niestosowanie opłaty (kontyngent Réunion) – rozporządzenie (EWG) nr 338/92” wpisuje się pod nagłówkiem „Uwagi” wniosków o pozwolenie na przywóz i w rubryce 24 pozwolenia na przywóz.

7. Pozwolenia stanowią zobowiązanie do przywozu z państw AKP. Wnioski o pozwolenie i pozwolenia wskazują państwo AKP pochodzenia w rubryce 8.

8. Pozwolenia na przywóz są ważne przez 45 dni od daty ich wydania.

Stawka zabezpieczenia w odniesieniu do pozwoleń wynosi 16 ECU na tonę.

9. Francja powiadamia Komisję o decyzjach podjętych w celu wykonania przepisów niniejszego artykułu, teleksem lub telefaksem do godz. 13.00 czasu brukselskiego, w każdy piątek. Informację tę należy przekazać oddzielnie od informacji odnoszącej się do innych wniosków o pozwolenie na przywóz w sektorze zbóż.

Artykuł 3

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie siódmego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich Państwach Członkowskich.


Sporządzono w Brukseli, dnia 12 lutego 1992 r.

W imieniu Komisji
Ray MAC SHARRY
Członek Komisji



(1) Dz.U. nr L 356 z 24.12.1991, str. 1.

(2) Dz.U. nr L 331 z 2.12.1988, str. 1.

* Autentyczne są wyłącznie dokumenty UE opublikowane w formacie PDF w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00