Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 1990 nr 178 str. 5
Wersja aktualna
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 1990 nr 178 str. 5
Wersja aktualna
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (EWG) NR 1964/90

z dnia 6 lipca 1990 r.

dotyczące klasyfikacji niektórych towarów według nomenklatury scalonej

KOMISJA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH

uwzględniając Traktat ustanawiający Europejską Wspólnotę Gospodarczą,

mając na uwadze rozporządzenie Rady (EWG) nr 2658/87 z dnia 23 lipca 1987, dotyczące nomenklatury taryfowej i statystycznej oraz w sprawie Wspólnej Taryfy Celnej(1), ostatnio zmienione rozporządzeniem nr (EWG) 1251/90(2), w szczególności jego art. 9,

a także biorąc pod uwagę co następuje:

w celu zapewnienia jednolitego stosowania Nomenklatury Scalonej załączonej do wspomnianego rozporządzenia, niezbędne jest przyjęcie środków dotyczących klasyfikacji towarów, określonych w Załączniku do niniejszego rozporządzenia;

rozporządzenie (EWG) nr 2658/87 określiło ogólne reguły wykładni Nomenklatury Scalonej i reguły te stosuje się również do każdej innej nomenklatury, w całości lub w części na niej opartej bądź która dodaje do niej dodatkowe poddziały i która jest ustanowiona na podstawie szczególnych przepisów wspólnotowych, z uwzględnieniem stosowania taryfy lub innych środków odnoszących się do obrotu towarowego;

zgodnie z wymienionymi ogólnymi regułami, towary opisane w kolumnie 1 tabeli załączonej do niniejszego rozporządzenia muszą być sklasyfikowane pod odpowiednimi kodami CN wskazanymi w kolumnie 2, z przyczyn określonych w kolumnie 3;

Komitet ds. Nomenklatury nie wydał opinii na temat produktów 3 i 4 w terminie wyznaczonym przez swojego przewodniczącego;

Postanowienia niniejszego rozporządzenia są zgodne z opinią Komitetu ds. Nomenklatury na temat towarów 1, 2, 5 i 6,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł 1

Towary opisane w kolumnie 1 załączonej tabeli są obecnie klasyfikowane w ramach Nomenklatury Scalonej pod odpowiednimi kodami CN wskazanymi w kolumnie 2 wymienionej tabeli.

Artykuł 2

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie dwudziestego pierwszego dnia po dniu ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich Państwach Członkowskich.


Sporządzono w Brukseli, dnia 6 lipca 1990 r.

W imieniu Komisji
Christiane SCRIVENER
Członek Komisji



(1) Dz.U. nr L 256 z 7.09.1987, str. 1.

(2) Dz.U. nr L 121 z 12.05.1990, str. 29.

ZAŁĄCZNIK

Wyszczególnienie

Klasyfikacja Kod CN

Uzasadnienie

(1)

(2) (3)

1. Urządzenie o napędzie elektrycznym, zwane „Joystick”, składające się z plastikowej obudowy (wymiary 8 x 8 x 5,5 cm), zwieńczonej dźwignią i dwoma przyciskami. Na spodzie obudowy znajdują się cztery śrubki i dwa kółka zębate służące do regulacji kursora na ekranie. Urządzenie to połączone jest kablem i specjalną wtyczką z jednostką centralną komputera. Ruchy dźwignią są przekazywane do komputera przez oporniki dwóch potencjometrów, które znajdują się w obudowie. Komputer odczytuje wartości oporników i przekształca je w ruchy kursora na ekranie monitora.

8473 30 00

Klasyfikacja została ustalona zgodnie z postanowieniami zasad ogólnych 1 i 6 dotyczących wykładni nomenklatury scalonej, a także z treścią kodów CN 8473 i 8473 30 00.

Zakładając, że jest produkt ten używany jest łącznie z komputerem osobistym, nie może on być zaklasyfikowany w dziale 95 ze względu na to, że nie odpowiada postanowieniom noty 3 z działu 95 i nie może być zaklasyfikowany w pozycji 8471, ponieważ nie odpowiada postanowieniom noty

5 B z wyżej wymienionego działu.

2. Urządzenie o napędzie elektrycznym zwane „myszką do komputera”, składające się z obudowy zawierającej dwa przełączniki i przewodu zasilającego z wtyczką. Obudowa zawiera kulkę kontaktową z masy plastycznej, dwa cylindry umieszczone pod kątem 900, tarczę stroboskopową, źródło światła i płytkę drukowaną, wyposażoną w diody i układ scalony.

8473 30 00

Klasyfikacja została ustalona zgodnie z postanowieniami zasad ogólnych 1 i 6 dotyczących wykładni nomenklatury scalonej, a także z treścią kodów CN 8473 i 8473 30 00.

Zakładając, że jest produkt ten używany jest łącznie z komputerem osobistym, nie może on być zaklasyfikowany w dziale 95 ze względu na to, że nie odpowiada postanowieniom noty 3 z działu 95, i nie może być zaklasyfikowany w pozycji 8471, ponieważ nie odpowiada postanowieniom noty

5 B z wyżej wymienionego działu.

3. Podtrzymywany bateryjnie zintegrowany układ gniazd zbudowany z:

— Obudowy gniazda z podwójnym rzędem połączeń mierzącej 18 x 36 mm i zawierającej 28 styków elektrycznych

— najwyżej dwóch baterii litoweych umieszczonych w obudowie,

— obwodu kontrolnego „C-MOS” w formie układu scalonego, umieszczonego w gnieździe.

Gniazda te przeznaczone są do przyjmowania, bez dodatkowego obwodu, pamięci „C-MOS i przekształcania ich w pamięć trwałą. Bateria litowa zapewnia, w przypadku spadku napięcia prądu zewnętrznego, zasilanie modułu pamięci zamontowanego na podstawie. Obwód kontrolny ma za zadanie rozpoznać każdy spadek napięcia i przełączyć na zasilanie z baterii. W ten sposób przechowywane dane są zabezpieczone przed zapisem i zachowane przez szereg lat.

8506 19 10

Klasyfikacja została ustalona zgodnie z postanowieniami zasad ogólnych 1, 3 punkt b) i 6 dotyczących wykładni nomenklatury scalonej, a także z treścią kodów CN 8506, 8506 19 i 8506 19 10.

Właściwość urządzenia opiera się na baterii litowej, która wypełnia, zgodnie z wymaganiami, podstawową funkcję.

4. Moduł na diodę laserową zawierający diodę laserową, diodę kontrolną mocy optycznej, urządzenie do chłodzenia termoelektrycznego i czujnik temperatury, zamontowane w obudowie metalowej, zaopatrzonej kabel światłowodowy. Ten typ modułu używany jest w sieci telefonicznej i zapewnia przetwarzanie sygnałów elektrycznych w sygnały świetlne przekazywane przez światłowody.

8517 90 91

Klasyfikacja została ustalona zgodnie z postanowieniami zasad ogólnych 1 i 6 dotyczących wykładni nomenklatury scalonej, z notą 2 b) sekcji XVI, a także z treścią kodów CN 8517, 8517 90 i 8517 90 91.

5. Oprawa do lamp elektropromieniowych składający się z dwóch połączonych składników z tworzywa sztucznego, z których jeden z nich zawiera dwa metalowe elementy łączące. Oprawa jest używana do podłączania do podstawy lampy elektropromieniowej, by umożliwić łatwe podłączenie tej lampy do obwodu elektrycznego odbiornika telewizyjnego.

8535 90 00

Klasyfikacja została ustalona zgodnie z postanowieniami zasad ogólnych 1 i 6 dotyczących wykładni nomenklatury scalonej, z notą 2 a) sekcji XVI, a także z treścią kodów CN 8535 i 8535 90 00.

Towary te nie są częściami lamp elektropromieniowych, ale są raczej używane do połączenia takiej lampy z obwodami kompletnego urządzenia.

6. Pojemnik izotermiczny do przechowywania kostek lodu. Pojemniki te zbudowane są konstrukcji ramowej i zawierają zasobnik wewnętrzny z blachy stalowej. Pojemniki posiadają podwójne pokrycie a pomiędzy warstwę pianki z tworzywa sztucznego.

9403 20 99

Klasyfikacja została ustalona zgodnie z postanowieniami zasad ogólnych 1 i 6 dotyczących wykładni nomenklatury scalonej, a także z treścią kodów CN 9403, 9403 20 i 9403 20 99.

Wymienione towary nie są wyposażone w generator zimna i nie są przystosowane do jego przyjęcia (patrz Zharmonizowany system not wyjaśniających, pozycja 9403, wyjątek (h)).

* Autentyczne są wyłącznie dokumenty UE opublikowane w formacie PDF w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00