Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 1986 nr 149 str. 46
Wersja aktualna
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 1986 nr 149 str. 46
Wersja aktualna
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

DECYZJA KOMISJI

z dnia 12 maja 1986 r.

ustanawiająca Komitet Doradczy ds. Rozpowszechniania Informacji Rolnej (86/200/EWG)

KOMISJA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,

uwzględniając Traktat ustanawiający Europejską Wspólnotę Gospodarczą,

a także mając na uwadze, co następuje:

praca nad upowszechnianiem informacji rolnej przewidzianej w art. 41 Traktatu może być skuteczniej koordynowana poprzez współpracę między Komisją a zainteresowanymi krajowymi ekspertami w komisji ekspertów;

w tym celu należy ustanowić Komitet Doradczy ds. Rozpowszechniania Informacji Rolnej, w którym reprezentowane są wydziały ds. informacji rolnej Państw Członkowskich,



PRZYJMUJE NINIEJSZĄ DECYZJĘ:

Artykuł 1

Niniejszym ustanawia się przy Komisji Komitet Doradczy ds. Rozpowszechniania Informacji Rolnej, zwany dalej „Komitetem”.

Artykuł 2

1. W skład Komitetu wchodzą kierownicy rolniczych służb doradczych Państw Członkowskich, każdy z nich w asyście specjalisty z dziedziny przepływu informacji.

2. Kierownik służby doradczej może być od czasu do czasu i według własnego uznania zastąpiony na jakimś spotkaniu przez członka swojej służby, który jest specjalistą doradcą w przedmiocie, który omawiany jest na spotkaniu.

Artykuł 3

Przedstawiciel Komisji przewodniczy wszystkim spotkaniom Komitetu. Usługi sekretariatu dla Komitetu również zapewnia Komisja.

Artykuł 4

Komisja może zasięgać opinii Komitetu w sprawie najefektywniejszych środków i sposobów odnośnie:

a) poprawy praktycznej skuteczności wspólnotowego wykazu badań rolniczych (AGREP), oraz bazy danych rolniczych FAO/EWG (EUR - AGRIS);

b) dostarczania Komisji, w porozumieniu ze Stałym Komitetem ds. n Badań z Zakresu Rolnictwa wszystkich odnośnych informacji dotyczących problemów rolnictwa i gospodarstw rolnych, których rozwiązanie jest niezbędny do kontynuowania rozwoju wspólnej polityki rolnej;

c) przekazywania wszystkich istotnych wyników wspólnotowych programów badawczych w języku zrozumiałym dla służb doradczych i rolników;

d) poprawy, gdy jest to konieczne, treści, metod wdrażania i skuteczności środków polityki strukturalnej w każdej danej dziedzinie lub regionie Wspólnoty;

e) przekazywanie do wiadomości wszystkich istotnych informacji na temat innych, odnośnych aspektów wspólnej polityki rolnej osobom zatrudnionym w rolnictwie w całej Wspólnocie.

Artykuł 5

1. Kadencja członków Komitetu trwa trzy lata i jest odnawialna.

2. Po upływie trzyletniego okresu, członkowie Komitetu kontynuują pełnieni swoich funkcji do czasu powołania na ich miejsce nowych członków lub do czasu odnowienia kadencji.

3. Kadencja członka może zostać zakończona przed upływem m trzyletniego okresu w drodze rezygnacji lub śmierci. Może zostać również zakończona w przypadku, gdy służba doradcza, którą reprezentuje członek, żąda jego zastąpienia. W każdym przypadku, zainteresowana służba doradcza, po odpowiednich konsultacjach z Komisją, wyznaczy osobę, która zastąpi takiego członka na pozostałą część danej kadencji.

4. Członkowie nie są wynagradzani za swoje usługi.

5. Do celów informacyjnych Komisja, publikuje listę członków Komitetu w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich.

Artykuł 6

Komitet może powołać grupy robocze do pomocy w wykonywaniu swojej pracy. Komitet jest zwoływany w miarę konieczności przez Komisję. Przedstawiciele zainteresowanych departamentów Komisji biorą udział w zebraniach Komitetu i jego grup roboczych.

Artykuł 7

1. W sprawach dyskutowanych przez Komitet nie przeprowadza się głosowań.

2. Komisja może, zasięgając opinii Komitetu, ustalić termin, w którym taka opinia będzie wydana.

3. Opinie wyrażone przez różne reprezentowane służby doradcze zostaną włączone do krótkiego sprawozdania przekazanego Komisji.

4. W przypadku osiągnięcia jednomyślnej zgody w Komitecie w sprawie opinii, która ma zostać wydana, Komitet formułuje ustalone wnioski i załącza je do krótkiego raportu.

Artykuł 8

Bez uszczerbku postanowień art. 214 Traktatu, w przypadku, gdy Komisja poinformuje ich, że żądana opinia ma poufny charakter, członkowie Komitetu zobowiązani są do nie ujawniania informacji, z którymi zapoznali się w czasie prac w Komitecie.

W takich wypadkach, tylko członkowie Komitetu i przedstawiciele zainteresowanych departamentów Komisji mogą być obecni na spotkaniach.

Artykuł 9

Niniejszą decyzję stosuje się od dnia 12 maja 1986 r.


Sporządzono w Brukseli, dnia 12 maja 1986 r.

W imieniu Komisji
Frans ANDRIESSEN
Wiceprzewodniczący

* Autentyczne są wyłącznie dokumenty UE opublikowane w formacie PDF w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00