Akt prawny
obowiązujący
Wersja aktualna od 2023-01-01
Wersja aktualna od 2023-01-01
obowiązujący
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 29 listopada 2022 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków krajowego przewozu towarów niebezpiecznych środkami transportu należącymi do sił zbrojnych lub środkami transportu, za które siły zbrojne są odpowiedzialne
Na podstawie art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o przewozie towarów niebezpiecznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2147) zarządza się, co następuje:
§ 1.[Rozporządzenie w sprawie warunków krajowego przewozu towarów niebezpiecznych środkami transportu należącymi do sił zbrojnych lub środkami transportu, za które siły zbrojne są odpowiedzialne] W rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej z dnia 9 listopada 2012 r. w sprawie warunków krajowego przewozu towarów niebezpiecznych środkami transportu należącymi do sił zbrojnych lub środkami transportu, za które siły zbrojne są odpowiedzialne (Dz. U. z 2021 r. poz. 1775) załącznik nr 2 do rozporządzenia otrzymuje brzmienie określone w załączniku do niniejszego rozporządzenia.
§ 2.[Ważność wojskowych świadectw dopuszczenia do przewozu towarów niebezpiecznych] Wojskowe świadectwa dopuszczenia do przewozu towarów niebezpiecznych zgodne z wzorem określonym na podstawie przepisów dotychczasowych i ich wtórniki, wystawione lub przedłużone przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, zachowują ważność przez okres, na który zostały wystawione lub przedłużone.
§ 3.[Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2023 r.
Minister Obrony Narodowej: z up. M. Wiśniewski
Załącznik do rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej
z dnia 29 listopada 2022 r. (Dz. U. poz. 2523)
WZÓR WOJSKOWEGO ŚWIADECTWA DOPUSZCZENIA DO PRZEWOZU TOWARÓW NIEBEZPIECZNYCH
Objaśnienia:
I. Dokument dwustronicowy formatu A4, o wymiarach 210 mm x 297 mm, wykonany na papierze ze znakiem wodnym, niewykazującym luminescencji w promieniowaniu ultrafioletowym, mający dwa równoległe paski koloru czerwonego biegnące wzdłuż blankietu.
II. Zabezpieczenia dokumentu przed fałszerstwem:
1. tło giloszowe wykonane w technice druku irysowego,
2. włókna zabezpieczające widoczne w świetle dziennym i w promieniowaniu ultrafioletowym,
3. mikrodruki,
4. elementy graficzne wykonane farbą aktywną w promieniowaniu ultrafioletowym,
5. oznaczenie indywidualne.