Akt prawny
obowiązujący
Wersja aktualna od 2020-05-05 do 2024-12-02
Wersja aktualna od 2020-05-05 do 2024-12-02
obowiązujący
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 25 marca 2020 r.
w sprawie szkolenia specjalizacyjnego lekarzy i lekarzy dentystów będących żołnierzami w czynnej służbie wojskowej, a także pełniących służbę lub zatrudnionych w podmiotach leczniczych, dla których podmiotem tworzącym i nadzorującym jest Minister Obrony Narodowej
Na podstawie art. 16x ust. 2 ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz. U. z 2020 r. poz. 514 i 567) zarządza się, co następuje:
§ 1.[Zakres regulacji] Rozporządzenie określa:
1) regulamin postępowania kwalifikacyjnego do odbywania szkolenia specjalizacyjnego przez lekarza i lekarza dentystę będącego żołnierzem w czynnej służbie wojskowej, a także pełniącego służbę lub zatrudnionego w podmiocie leczniczym, dla którego podmiotem tworzącym i nadzorującym jest Minister Obrony Narodowej, zwanego dalej „lekarzem MON”;
2) tryb i sposób odbywania szkolenia specjalizacyjnego przez lekarza MON;
3) wzory dokumentów potwierdzających realizację programu specjalizacji i jego ukończenia.
§ 2.[Kierownik jednostki organizacyjnej] Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o kierowniku jednostki organizacyjnej, to należy przez to rozumieć dowódcę, szefa, dyrektora, komendanta, a także kierownika komórki organizacyjnej.
§ 3.[Szkolenie specjalizacyjne lekarza MON] Lekarz MON może odbywać szkolenie specjalizacyjne w ramach miejsc szkoleniowych udostępnionych Ministrowi Obrony Narodowej, na jego wniosek, odpowiednio przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych albo wojewodę.
§ 4.[Postępowanie kwalifikacyjne do odbywania szkolenia specjalizacyjnego przez lekarza MON] 1. Minister Obrony Narodowej przeprowadza postępowanie kwalifikacyjne do odbywania szkolenia specjalizacyjnego przez lekarza MON zgodnie z regulaminem postępowania kwalifikacyjnego do odbywania szkolenia specjalizacyjnego, który jest określony w załączniku nr 1 do rozporządzenia.
2. Minister Obrony Narodowej wydaje lekarzowi MON skierowanie do odbywania szkolenia specjalizacyjnego, którego wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia.
§ 5.[Możliwości odbycia szkolenia specjalizacyjnego przez lekarza MON będącego żołnierzem] 1. Lekarz MON będący żołnierzem może odbywać szkolenie specjalizacyjne w ramach:
1) pełnienia służby na stanowisku służbowym w podmiocie prowadzącym szkolenie specjalizacyjne w danej dziedzinie medycyny;
2) zwolnienia od zajęć służbowych udzielanego na czas realizacji programu specjalizacji;
3) poszerzenia zajęć programowych stacjonarnych studiów doktoranckich o program specjalizacji odbywanej w tej samej jednostce, w zakresie zgodnym z dziedziną medycyny, w której są prowadzone te studia.
2. Lekarz MON niebędący żołnierzem może odbywać szkolenie specjalizacyjne:
1) na podstawie:
a) umowy o pracę zawartej z podmiotem prowadzącym szkolenie specjalizacyjne w danej dziedzinie medycyny,
b) umowy cywilnoprawnej o szkolenie specjalizacyjne, zawartej z podmiotem prowadzącym szkolenie specjalizacyjne w danej dziedzinie medycyny, która określa szczegółowy tryb odbywania szkolenia specjalizacyjnego i zakres wzajemnych zobowiązań na czas jego trwania,
c) umowy o pracę zawartej z podmiotem innym niż podmiot prowadzący szkolenie specjalizacyjne, zapewniającej realizację części programu specjalizacji w zakresie samokształcenia, szkolenia i uczestniczenia w wykonywaniu oraz wykonywania ustalonej liczby określonych zabiegów lub procedur medycznych, a także zapewniającej pełnienie dyżurów medycznych, które lekarz MON pełni w czasie realizacji programu specjalizacji w czasie pracy dopuszczonym przepisami o działalności leczniczej i w ramach płatnych urlopów szkoleniowych udzielanych na czas niezbędny do zrealizowania pozostałej części programu w podmiocie prowadzącym szkolenie specjalizacyjne lub odpowiednio w podmiocie prowadzącym staż kierunkowy;
2) w ramach:
a) płatnego urlopu szkoleniowego udzielanego na czas odbywania szkolenia specjalizacyjnego w podmiocie prowadzącym szkolenie specjalizacyjne,
b) poszerzenia zajęć programowych stacjonarnych studiów doktoranckich o program specjalizacji odbywanej w tej samej jednostce w zakresie zgodnym z dziedziną medycyny, w której są prowadzone te studia, i w ramach udzielonego urlopu szkoleniowego lub urlopu bezpłatnego.
§ 6.[Roczny szczegółowy plan szkolenia specjalizacyjnego] 1. Lekarz MON będący żołnierzem w czynnej służbie wojskowej przedstawia kierownikowi jednostki organizacyjnej, w której pełni służbę, w każdym roku odbywanego szkolenia specjalizacyjnego, roczny szczegółowy plan szkolenia specjalizacyjnego, ustalony przez kierownika specjalizacji, nie później niż w terminie 30 dni od dnia jego zatwierdzenia.
2. Kierownik jednostki organizacyjnej, w której lekarz MON będący żołnierzem w czynnej służbie wojskowej pełni służbę, może wystąpić do kierownika specjalizacji z prośbą o rozliczenie czasu szkolenia specjalizacyjnego tego lekarza.
§ 7.[Postępowanie w przypadku gdy lekarzowi MON kończącemu odbywanie szkolenia specjalizacyjnego pozostał do wykorzystania urlop wypoczynkowy] W przypadku gdy lekarzowi MON kończącemu odbywanie szkolenia specjalizacyjnego pozostał do wykorzystania urlop wypoczynkowy, kierownik specjalizacji może potwierdzić odbycie szkolenia specjalizacyjnego zgodnie z programem specjalizacji nie wcześniej niż w dniu poprzedzającym dzień rozpoczęcia tego urlopu.
§ 8.[Wzór dokumentu o przedłużenie okresu trwania szkolenia specjalizacyjnego] Wzór dokumentu o przedłużenie okresu trwania szkolenia specjalizacyjnego jest określony w załączniku nr 3 do rozporządzenia.
§ 9.[Elektronicznie odwzorowana karta szkolenia specjalizacyjnego] Potwierdzenie realizacji programu szkolenia i jego ukończenia stanowi elektronicznie odwzorowana karta szkolenia specjalizacyjnego, której wzór jest określony w załączniku nr 4 do rozporządzenia.
§ 10.[Zawiadomienie o zakończeniu szkolenia specjalizacyjnego] 1. Lekarz MON, w terminie 14 dni od dnia potwierdzenia zrealizowania szkolenia specjalizacyjnego przez kierownika specjalizacji, zawiadamia kierownika podmiotu prowadzącego szkolenie specjalizacyjne oraz kierownika jednostki organizacyjnej, w której pełni służbę albo jest zatrudniony, o zakończeniu tego szkolenia.
2. Podmiot prowadzący szkolenie specjalizacyjne zawiadamia niezwłocznie Ministra Obrony Narodowej o zakończeniu przez lekarza MON szkolenia specjalizacyjnego.
§ 11.[Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.1)
Minister Obrony Narodowej: wz. W. Skurkiewicz
1) Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z dnia 15 marca 2013 r. w sprawie trybu i sposobu odbywania szkolenia specjalizacyjnego przez lekarza będącego żołnierzem w czynnej służbie wojskowej oraz pełniącego służbę lub zatrudnionego w podmiocie leczniczym utworzonym przez Ministra Obrony Narodowej (Dz. U. poz. 401), które na podstawie art. 4 pkt 28 lit. b ustawy z dnia 9 października 2015 r. o zmianie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1991, z 2016 r. poz. 65, 580, 652, 832, 1579 i 2020, z 2017 r. poz. 599 i 1524, z 2018 r. poz. 697 oraz z 2019 r. poz. 1590) utraciło moc z dniem 1 maja 2017 r.
Załączniki do rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej
z dnia 25 marca 2020 r. (poz. 701)
Załącznik nr 1
REGULAMIN POSTĘPOWANIA KWALIFIKACYJNEGO DO ODBYWANIA SZKOLENIA SPECJALIZACYJNEGO
§ 1. Postępowanie kwalifikacyjne przeprowadza Minister Obrony Narodowej na podstawie przepisów ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz. U. z 2020 r. poz. 514 i 567), zwanej dalej „ustawą”.
§ 2. 1. Do wniosku o odbywanie szkolenia specjalizacyjnego, o którym mowa w art. 16c ust. 1 ustawy, zwanego dalej „wnioskiem”, składanego przez lekarza lub lekarza dentystę będącego żołnierzem w czynnej służbie wojskowej, a także pełniącego służbę lub zatrudnionego w podmiocie leczniczym, dla którego podmiotem tworzącym i nadzorującym jest Minister Obrony Narodowej, zwanego dalej „lekarzem MON”, dołącza się:
1) zaświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu lekarza MON w podmiocie leczniczym, dla którego podmiotem tworzącym i nadzorującym jest Minister Obrony Narodowej, wymiarze czasu pracy oraz o okresie, na jaki została zawarta umowa o pracę;
2) dokumenty potwierdzające możliwość uzyskania dodatkowych punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym, o których mowa w art. 16c ust. 10 i 10c ustawy.
2. W przypadku stwierdzenia braków formalnych lub oczywistej omyłki dotyczących wniosku lekarz MON jest wzywany przez System Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych, zwany dalej „SMK”, do ich usunięcia w terminie 7 dni od dnia przesłania wezwania. Po bezskutecznym upływie tego terminu wniosek pozostawia się bez rozpoznania.
3. Do wniosku można dołączyć kopie dokumentów opatrzone podpisem zaufanym.
§ 3. Jeżeli w postępowaniu kwalifikacyjnym w określonej dziedzinie medycyny nie zostały przyznane miejsca szkoleniowe, wnioski złożone na te miejsca pozostawia się bez rozpoznania.
§ 4. 1. W postępowaniu konkursowym przyznaje się:
1) za Lekarski Egzamin Państwowy, zwany dalej „LEP”, lub Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Państwowy, zwany dalej „LDEP”, albo za Lekarski Egzamin Końcowy, zwany dalej „LEK”, lub Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy, zwany dalej „LDEK” – maksymalnie 200 punktów;
2) za egzamin specjalizacyjny w zakresie odpowiedniej specjalizacji I lub II stopnia albo za Państwowy Egzamin Specjalizacyjny, zwany dalej „PES” – maksymalnie 200 punktów;
3) punkty dodatkowe za:
a) posiadanie stopnia naukowego doktora nauk medycznych do dnia rozpoczęcia postępowania kwalifikacyjnego – 5 punktów,
b) co najmniej trzyletni okres zatrudnienia lub służby wojskowej na stanowisku służbowym do dnia rozpoczęcia postępowania kwalifikacyjnego w jednostce akredytowanej, zgodny z kierunkiem specjalizacji – 5 punktów,
c) co najmniej trzyletni okres pełnienia służby wojskowej na stanowisku służbowym do dnia rozpoczęcia postępowania kwalifikacyjnego – 1 punkt za każde 3 lata służby – maksymalnie 5 punktów,
d) co najmniej trzymiesięczny okres pełnienia służby w ramach Polskich Kontyngentów Wojskowych – 1 punkt za każde 3 miesiące służby, maksymalnie 5 punktów,
e) publikacje, o których mowa w art. 16c ust. 10 pkt 2 i 3 ustawy – po 0,5 punktu za udział w jednej publikacji, maksymalnie 5 punktów;
4) w przypadku braku dokumentu potwierdzającego ocenę z testu stanowiącego część składową egzaminu w zakresie odpowiedniej specjalizacji I lub II stopnia, o której mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 16g ust. 1 ustawy – 140 punktów przyznanych lekarzowi MON za zaliczenie testu;
5) w przypadku braku dokumentu potwierdzającego uzyskanie oceny z egzaminu w zakresie odpowiedniej specjalizacji I lub II stopnia, o której mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 16g ust. 1 ustawy – 140 punktów przyznanych lekarzowi MON za posiadanie specjalizacji I lub II stopnia.
2. W postępowaniu kwalifikacyjnym uwzględnia się posiadanie tytułu specjalisty uzyskanego za granicą, który został uznany na podstawie odrębnych przepisów za równoważny z PES, i przyznaje 140 punktów albo uwzględnia się wynik LEP/LDEP albo LEK/LDEK.
§ 5. Za egzamin specjalizacyjny w zakresie odpowiedniej specjalizacji I lub II stopnia albo PES przyznaje się:
za średnią ocen 3,00 – 116,0 punktów, | za średnią ocen 4,00 – 156,0 punktów, |
za średnią ocen 3,01 – 116,4 punktu, | za średnią ocen 4,01 – 156,4 punktu, |
za średnią ocen 3,02 – 116,8 punktu, | za średnią ocen 4,02 – 156,8 punktu, |
za średnią ocen 3,03 – 117,2 punktu, | za średnią ocen 4,03 – 157,2 punktu, |
za średnią ocen 3,04 – 117,6 punktu, | za średnią ocen 4,04 – 157,6 punktu, |
za średnią ocen 3,05 – 118,0 punktów, | za średnią ocen 4,05 – 158,0 punktów, |
za średnią ocen 3,06 – 118,4 punktu, | za średnią ocen 4,06 – 158,4 punktu, |
za średnią ocen 3,07 – 118,8 punktu, | za średnią ocen 4,07 – 158,8 punktu, |
za średnią ocen 3,08 – 119,2 punktu, | za średnią ocen 4,08 – 159,2 punktu, |
za średnią ocen 3,09 – 119,6 punktu, | za średnią ocen 4,09 – 159,6 punktu, |
za średnią ocen 3,10 – 120,0 punktów, | za średnią ocen 4,10 – 160,0 punktów, |
za średnią ocen 3,11 – 120,4 punktu, | za średnią ocen 4,11 – 160,4 punktu, |
za średnią ocen 3,12 – 120,8 punktu, | za średnią ocen 4,12 – 160,8 punktu, |
za średnią ocen 3,13 – 121,2 punktu, | za średnią ocen 4,13 – 161,2 punktu, |
za średnią ocen 3,14 – 121,6 punktu, | za średnią ocen 4,14 – 161,6 punktu, |
za średnią ocen 3,15 – 122,0 punkty, | za średnią ocen 4,15 – 162,0 punkty, |
za średnią ocen 3,16 – 122,4 punktu, | za średnią ocen 4,16 – 162,4 punktu, |
za średnią ocen 3,17 – 122,8 punktu, | za średnią ocen 4,17 – 162,8 punktu, |
za średnią ocen 3,18 – 123,2 punktu, | za średnią ocen 4,18 – 163,2 punktu, |
za średnią ocen 3,19 – 123,6 punktu, | za średnią ocen 4,19 – 163,6 punktu, |
za średnią ocen 3,20 – 124,0 punkty, | za średnią ocen 4,20 – 164,0 punkty, |
za średnią ocen 3,21 – 124,4 punktu, | za średnią ocen 4,21 – 164,4 punktu, |
za średnią ocen 3,22 – 124,8 punktu, | za średnią ocen 4,22 – 164,8 punktu, |
za średnią ocen 3,23 – 125,2 punktu, | za średnią ocen 4,23 – 165,2 punktu, |
za średnią ocen 3,24 – 125,6 punktu, | za średnią ocen 4,24 – 165,6 punktu, |
za średnią ocen 3,25 – 126,0 punktów, | za średnią ocen 4,25 – 166,0 punktów, |
za średnią ocen 3,26 – 126,4 punktu, | za średnią ocen 4,26 – 166,4 punktu, |
za średnią ocen 3,27 – 126,8 punktu, | za średnią ocen 4,27 – 166,8 punktu, |
za średnią ocen 3,28 – 127,2 punktu, | za średnią ocen 4,28 – 167,2 punktu, |
za średnią ocen 3,29 – 127,6 punktu, | za średnią ocen 4,29 – 167,6 punktu, |
za średnią ocen 3,30 – 128,0 punktów, | za średnią ocen 4,30 – 168,0 punktów, |
za średnią ocen 3,31 – 128,4 punktu, | za średnią ocen 4,31 – 168,4 punktu, |
za średnią ocen 3,32 – 128,8 punktu, | za średnią ocen 4,32 – 168,8 punktu, |
za średnią ocen 3,33 – 129,2 punktu, | za średnią ocen 4,33 – 169,2 punktu, |
za średnią ocen 3,34 – 129,6 punktu, | za średnią ocen 4,34 – 169,6 punktu, |
za średnią ocen 3,35 – 130,0 punktów, | za średnią ocen 4,35 – 170,0 punktów, |
za średnią ocen 3,36 – 130,4 punktu, | za średnią ocen 4,36 – 170,4 punktu, |
za średnią ocen 3,37 – 130,8 punktu, | za średnią ocen 4,37 – 170,8 punktu, |
za średnią ocen 3,38 – 131,2 punktu, | za średnią ocen 4,38 – 171,2 punktu, |
za średnią ocen 3,39 – 131,6 punktu, | za średnią ocen 4,39 – 171,6 punktu, |
za średnią ocen 3,40 – 132,0 punkty, | za średnią ocen 4,40 – 172,0 punkty, |
za średnią ocen 3,41 – 132,4 punktu, | za średnią ocen 4,41 – 172,4 punktu, |
za średnią ocen 3,42 – 132,8 punktu, | za średnią ocen 4,42 – 172,8 punktu, |
za średnią ocen 3,43 – 133,2 punktu, | za średnią ocen 4,43 – 173,2 punktu, |
za średnią ocen 3,44 – 133,6 punktu, | za średnią ocen 4,44 – 173,6 punktu, |
za średnią ocen 3,45 – 134,0 punkty, | za średnią ocen 4,45 – 174,0 punkty, |
za średnią ocen 3,46 – 134,4 punktu, | za średnią ocen 4,46 – 174,4 punktu, |
za średnią ocen 3,47 – 134,8 punktu, | za średnią ocen 4,47 – 174,8 punktu, |
za średnią ocen 3,48 – 135,2 punktu, | za średnią ocen 4,48 – 175,2 punktu, |
za średnią ocen 3,49 – 135,6 punktu, | za średnią ocen 4,49 – 175,6 punktu, |
za średnią ocen 3,50 – 136,0 punktów, | za średnią ocen 4,50 – 176,0 punktów, |
za średnią ocen 3,51 – 136,4 punktu, | za średnią ocen 4,51 – 176,4 punktu, |
za średnią ocen 3,52 – 136,8 punktu, | za średnią ocen 4,52 – 176,8 punktu, |
za średnią ocen 3,53 – 137,2 punktu, | za średnią ocen 4,53 – 177,2 punktu, |
za średnią ocen 3,54 – 137,6 punktu, | za średnią ocen 4,54 – 177,6 punktu, |
za średnią ocen 3,55 – 138,0 punktów, | za średnią ocen 4,55 – 178,0 punktów, |
za średnią ocen 3,56 – 138,4 punktu, | za średnią ocen 4,56 – 178,4 punktu, |
za średnią ocen 3,57 – 138,8 punktu, | za średnią ocen 4,57 – 178,8 punktu, |
za średnią ocen 3,58 – 139,2 punktu, | za średnią ocen 4,58 – 179,2 punktu, |
za średnią ocen 3,59 – 139,6 punktu, | za średnią ocen 4,59 – 179,6 punktu, |
za średnią ocen 3,60 – 140,0 punktów, | za średnią ocen 4,60 – 180,0 punktów, |
za średnią ocen 3,61 – 140,4 punktu, | za średnią ocen 4,61 – 180,4 punktu, |
za średnią ocen 3,62 – 140,8 punktu, | za średnią ocen 4,62 – 180,8 punktu, |
za średnią ocen 3,63 – 141,2 punktu, | za średnią ocen 4,63 – 181,2 punktu, |
za średnią ocen 3,64 – 141,6 punktu, | za średnią ocen 4,64 – 181,6 punktu, |
za średnią ocen 3,65 – 142,0 punkty, | za średnią ocen 4,65 – 182,0 punkty, |
za średnią ocen 3,66 – 142,4 punktu, | za średnią ocen 4,66 – 182,4 punktu, |
za średnią ocen 3,67 – 142,8 punktu, | za średnią ocen 4,67 – 182,8 punktu, |
za średnią ocen 3,68 – 143,2 punktu, | za średnią ocen 4,68 – 183,2 punktu, |
za średnią ocen 3,69 – 143,6 punktu, | za średnią ocen 4,69 – 183,6 punktu, |
za średnią ocen 3,70 – 144,0 punkty, | za średnią ocen 4,70 – 184,0 punkty, |
za średnią ocen 3,71 – 144,4 punktu, | za średnią ocen 4,71 – 184,4 punktu, |
za średnią ocen 3,72 – 144,8 punktu, | za średnią ocen 4,72 – 184,8 punktu, |
za średnią ocen 3,73 – 145,2 punktu, | za średnią ocen 4,73 – 185,2 punktu, |
za średnią ocen 3,74 – 145,6 punktu, | za średnią ocen 4,74 – 185,6 punktu, |
za średnią ocen 3,75 – 146,0 punktów, | za średnią ocen 4,75 – 186,0 punktów, |
za średnią ocen 3,76 – 146,4 punktu, | za średnią ocen 4,76 – 186,4 punktu, |
za średnią ocen 3,77 – 146,8 punktu, | za średnią ocen 4,77 – 186,8 punktu, |
za średnią ocen 3,78 – 147,2 punktu, | za średnią ocen 4,78 – 187,2 punktu, |
za średnią ocen 3,79 – 147,6 punktu, | za średnią ocen 4,79 – 187,6 punktu, |
za średnią ocen 3,80 – 148,0 punktów, | za średnią ocen 4,80 – 188,0 punktów, |
za średnią ocen 3,81 – 148,4 punktu, | za średnią ocen 4,81 – 188,4 punktu, |
za średnią ocen 3,82 – 148,8 punktu, | za średnią ocen 4,82 – 188,8 punktu, |
za średnią ocen 3,83 – 149,2 punktu, | za średnią ocen 4,83 – 189,2 punktu, |
za średnią ocen 3,84 – 149,6 punktu, | za średnią ocen 4,84 – 189,6 punktu, |
za średnią ocen 3,85 – 150,0 punktów, | za średnią ocen 4,85 – 190,0 punktów, |
za średnią ocen 3,86 – 150,4 punktu, | za średnią ocen 4,86 – 190,4 punktu, |
za średnią ocen 3,87 – 150,8 punktu, | za średnią ocen 4,87 – 190,8 punktu, |
za średnią ocen 3,88 – 151,2 punktu, | za średnią ocen 4,88 – 191,2 punktu, |
za średnią ocen 3,89 – 151,6 punktu, | za średnią ocen 4,89 – 191,6 punktu, |
za średnią ocen 3,90 – 152,0 punkty, | za średnią ocen 4,90 – 192,0 punkty, |
za średnią ocen 3,91 – 152,4 punktu, | za średnią ocen 4,91 – 192,4 punktu, |
za średnią ocen 3,92 – 152,8 punktu, | za średnią ocen 4,92 – 192,8 punktu, |
za średnią ocen 3,93 – 153,2 punktu, | za średnią ocen 4,93 – 193,2 punktu, |
za średnią ocen 3,94 – 153,6 punktu, | za średnią ocen 4,94 – 193,6 punktu, |
za średnią ocen 3,95 – 154,0 punkty, | za średnią ocen 4,95 – 194,0 punkty, |
za średnią ocen 3,96 – 154,4 punktu, | za średnią ocen 4,96 – 194,4 punktu, |
za średnią ocen 3,97 – 154,8 punktu, | za średnią ocen 4,97 – 194,8 punktu, |
za średnią ocen 3,98 – 155,2 punktu, | za średnią ocen 4,98 – 195,2 punktu, |
za średnią ocen 3,99 – 155,6 punktu, | za średnią ocen 4,99 – 195,6 punktu, |
| za średnią ocen 5,00 – 196,00 punktów, |
| za ocenę 5,0 z wyróżnieniem – 200,00 punktów. |
§ 6. Listy osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do rozpoczęcia szkolenia specjalizacyjnego Minister Obrony Narodowej ogłasza na swojej stronie internetowej oraz za pomocą SMK.
Załącznik nr 2
WZÓR – SKIEROWANIE DO ODBYWANIA SZKOLENIA SPECJALIZACYJNEGO
Załącznik nr 3
WZÓR – DOKUMENT O PRZEDŁUŻENIE OKRESU SZKOLENIA SPECJALIZACYJNEGO
Załącznik nr 4
WZÓR – KARTA SZKOLENIA SPECJALIZACYJNEGO