ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI1)
z dnia 8 listopada 2017 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia obszarów objętych nakazami, zakazami lub ograniczeniami oraz innymi środkami kontroli lub ochronnymi ustanowionymi w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, na których są położone gospodarstwa rolne, w których są utrzymywane świnie
Na podstawie art. 1 ust. 2 ustawy z dnia 5 września 2016 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 1444) zarządza się, co następuje:
§ 1.[Rozporządzenie w sprawie określenia obszarów objętych nakazami, zakazami lub ograniczeniami oraz innymi środkami kontroli lub ochronnymi ustanowionymi w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, na których są położone gospodarstwa rolne, w których są utrzymywane świnie] W rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 września 2016 r. w sprawie określenia obszarów objętych nakazami, zakazami lub ograniczeniami oraz innymi środkami kontroli lub ochronnymi ustanowionymi w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, na których są położone gospodarstwa rolne, w których są utrzymywane świnie (Dz. U. poz. 1520 i 2015 oraz z 2017 r. poz. 1792) załącznik do rozporządzenia otrzymuje brzmienie określone w załączniku do niniejszego rozporządzenia.
§ 2.[Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi: K. Jurgiel
1) Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej - rolnictwo, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 listopada 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. poz. 1906).
Załącznik do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
z dnia 8 listopada 2017 r. (poz. 2088)
OBSZARY OBJĘTE NAKAZAMI, ZAKAZAMI LUB OGRANICZENIAMI ORAZ INNYMI ŚRODKAMI KONTROLI LUB OCHRONNYMI USTANOWIONYMI, W ZWIĄZKU Z WYSTĄPIENIEM AFRYKAŃSKIEGO POMORU ŚWIŃ, ZGODNIE Z PRZEPISAMI O OCHRONIE ZDROWIA ZWIERZĄT ORAZ ZWALCZANIU CHORÓB ZAKAŹNYCH ZWIERZĄT ORAZ Z PRZEPISAMI UNII EUROPEJSKIEJ WYDANYMI W TYM ZAKRESIE, NA KTÓRYCH SĄ POŁOŻONE GOSPODARSTWA ROLNE, W KTÓRYCH SĄ UTRZYMYWANE ŚWINIE, Z KTÓRYCH POCHODZI MIĘSO WCHODZĄCE W SKŁAD PRODUKTÓW MIĘSNYCH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 1 UST. 1 USTAWY Z DNIA 5 WRZEŚNIA 2016 R. O SZCZEGÓLNYCH ROZWIĄZANIACH ZWIĄZANYCH Z WYSTĄPIENIEM AFRYKAŃSKIEGO POMORU ŚWIŃ NA TERYTORIUM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
1. Powiat bialski – gminy Kodeń, Konstantynów, Janów Podlaski, Leśna Podlaska, Piszczac, Rokitno, Biała Podlaska, Zalesie i Terespol z miastem Terespol, Drelów i Międzyrzec Podlaski z miastem Międzyrzec Podlaski.
2. Powiat grajewski.
3. Powiat hajnowski – części gmin Czeremcha i Kleszczele położone na zachód od drogi nr 66.
4. Powiat łomżyński – gminy Jedwabne i Przytuły oraz część gminy Wizna, położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Jedwabne i Wizna oraz na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 64 (od skrzyżowania w miejscowości Wizna w kierunku wschodnim do granicy gminy).
5. Powiat łosicki – gminy Platerów, Sarnaki, Stara Kornica i Huszlew.
6. Powiat miasta Biała Podlaska.
7. Powiat moniecki.
8. Powiat parczewski – gmina Podedwórze.
9. Powiat radzyński – gminy Radzyń Podlaski i Kąkolewnica.
10. Powiat siedlecki – gmina Korczew i Paprotnia.
11. Powiat siemiatycki – gminy Drohiczyn, Mielnik, Milejczyce, Nurzec-Stacja i Siemiatycze z miastem Siemiatycze.
12. Powiat włodawski – gminy Hanna, Hańsk, Wola Uhruska, Wyryki i gmina wiejska Włodawa.
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00