Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Ustaw rok 2017 poz. 1850
Wersja aktualna od 2023-12-14
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2017 poz. 1850
Wersja aktualna od 2023-12-14
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROZWOJU I FINANSÓW1)

z dnia 12 września 2017 r.

w sprawie sposobu przeprowadzania i dokumentowania przez Krajową Administrację Skarbową czynności operacyjno-rozpoznawczych polegających na dokonaniu w sposób niejawny nabycia, zbycia lub przejęcia przedmiotów pochodzących z przestępstwa, ulegających przepadkowi albo których wytwarzanie, posiadanie, przewożenie lub którymi obrót są zabronione, a także na przyjęciu lub wręczeniu korzyści majątkowej

(ostatnia zmiana: Dz.U. z 2023 r., poz. 2689)  

Na podstawie art. 119 ust. 11 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. poz. 1947, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.[Zakres regulacji] Rozporządzenie określa:

1) sposób przeprowadzania i dokumentowania czynności operacyjno-rozpoznawczych zmierzających do sprawdzenia uzyskanych wcześniej wiarygodnych informacji o przestępstwie oraz wykrycia sprawców i uzyskania dowodów w sprawach o przestępstwa, o których mowa w art. 118 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej, zwanej dalej „ustawą”, polegających na:

a) dokonaniu w sposób niejawny nabycia, zbycia lub przejęcia przedmiotów pochodzących z przestępstwa, ulegających przepadkowi albo których wytwarzanie, posiadanie, przewożenie lub którymi obrót są zabronione, a także na przyjęciu lub wręczeniu korzyści majątkowej,

b) złożeniu w sposób niejawny propozycji nabycia, zbycia lub przejęcia przedmiotów, o których mowa w lit. a, a także na złożeniu propozycji przyjęcia lub wręczenia korzyści majątkowej

– zwanych dalej „czynnościami”;

2) sposób przechowywania, przekazywania i niszczenia materiałów i dokumentów uzyskanych lub wytworzonych w związku z realizacją czynności;

3) wzory stosowanych druków i rejestrów.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.[Przeprowadzanie czynności] 1. Czynności przeprowadza się przez niejawne:

1) nabycie lub zbycie polegające na odpłatnym lub nieodpłatnym przeniesieniu posiadania przedmiotów, o których mowa w § 1 pkt 1 lit. a;

2) przejęcie polegające na wejściu w posiadanie przedmiotów, o których mowa w § 1 pkt 1 lit. a, dokonanym stosownie do okoliczności za wiedzą lub bez wiedzy osoby posiadającej te przedmioty;

3) przyjęcie lub wręczenie korzyści majątkowej w postaci pieniędzy lub innych środków płatniczych, papierów wartościowych, praw majątkowych albo rzeczy ruchomych lub nieruchomości;

4) złożenie propozycji dokonania czynności, o których mowa w pkt 1–3.

2. Przyjęcie lub wręczenie korzyści majątkowej może być poprzedzone, w razie potrzeby, stosowną do okoliczności propozycją, obietnicą lub negocjacjami.

3. Podczas prowadzenia czynności podejmuje się przedsięwzięcia i stosuje środki konieczne do zapewnienia bezpieczeństwa osobistego funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, o których mowa w art. 113 ust. 3 ustawy, wykonujących czynności, zwanych dalej „funkcjonariuszami”, i osób udzielających im pomocy.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.[Przedmioty i korzyści majątkowe] 1. Przedmioty i korzyści majątkowe zbywane lub wręczane podczas prowadzenia czynności opisuje się lub oznacza w sposób umożliwiający ich identyfikację i dokumentuje się opis oraz oznaczenie.

2. Przedmioty nabyte lub przejęte podczas czynności, a także przyjęte korzyści majątkowe, można w razie potrzeby poddać badaniom identyfikującym ich właściwości fizykochemiczne lub inne cechy, istotne z uwagi na cel czynności albo rodzaj nabytych lub przejętych przedmiotów lub przyjętych korzyści majątkowych, a także w celu ujawnienia i utrwalenia śladów znajdujących się na tych przedmiotach. Zakres i rodzaj badań ustala funkcjonariusz odpowiedzialny za przeprowadzenie czynności.

3. Po wykonaniu badań, o których mowa w ust. 2, sporządza się opis ich wyników.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.[Wniosek o zarządzenie prowadzenia, przedłużenia albo kontynuowania czynności] 1. W celu przeprowadzenia czynności kierownik komórki organizacyjnej, o której mowa w art. 113 ust. 3 ustawy, zwany dalej „kierownikiem komórki organizacyjnej”, występuje do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, zwanego dalej „Szefem KAS”, z wnioskiem o zarządzenie prowadzenia, przedłużenia albo kontynuowania czynności, sporządzonym zgodnie z wzorem określonym w załączniku nr 1 do rozporządzenia.

2. Wniosek, o którym mowa w ust. 1, sporządzony przez kierownika komórki organizacyjnej, o której mowa w art. 113 ust. 3 pkt 2 ustawy, wymaga akceptacji naczelnika urzędu celno-skarbowego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.[Wzór druku zarządzenia czynności] 1. [1] Wniosek Szefa KAS do Pierwszego Zastępcy Prokuratora Generalnego Prokuratora Krajowego o wyrażenie zgody na zarządzenie prowadzenia, przedłużenia albo kontynuowania czynności, zgodę Pierwszego Zastępcy Prokuratora Generalnego Prokuratora Krajowego na zarządzenie prowadzenia, przedłużenia albo kontynuowania czynności oraz zarządzenie Szefa KAS w sprawie czynności sporządza się na druku zarządzenia czynności, zgodnie z wzorem określonym w załączniku nr 2 do rozporządzenia.

2. [2] Przekazywanie do Pierwszego Zastępcy Prokuratora Generalnego Prokuratora Krajowego wniosku Szefa KAS o wyrażenie zgody na zarządzenie prowadzenia, przedłużenia albo kontynuowania czynności, odbywa się za pośrednictwem funkcjonariusza upoważnionego pisemnie przez Szefa KAS, który osobiście dostarcza ten wniosek wraz z materiałami uzasadniającymi potrzebę przeprowadzenia czynności i odbiera go wraz z tymi materiałami po podjęciu przez Pierwszego Zastępcy Prokuratora Generalnego Prokuratora Krajowego decyzji w sprawie zgody.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.[Czas prowadzenia czynności] 1. Czynności prowadzi się przez czas oznaczony w zarządzeniu Szefa KAS w sprawie czynności, chyba że ustały przyczyny zarządzenia czynności albo Pierwszy Zastępca Prokuratora Generalnego Prokurator Krajowy [3] zarządzi ich zaniechanie.

2. W przypadku wystąpienia trwałego braku możliwości wykonywania czynności zaprzestaje się ich prowadzenia po akceptacji Szefa KAS uzyskanej na wniosek kierownika komórki organizacyjnej sporządzony zgodnie z wzorem określonym w załączniku nr 3 do rozporządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.[Sprawozdanie z przeprowadzonych czynności] Z przeprowadzonych czynności sporządza się sprawozdanie, które zawiera:

1) kryptonim i numer sprawy, jeżeli został nadany;

2) określenie rodzaju czynności oraz czasu, miejsca i sposobu ich przeprowadzenia;

3) dane osób, których dotyczyły czynności;

4) opis wyników czynności;

5) opis i oznaczenie:

a) przedmiotów nabytych, zbytych oraz przejętych,

b) korzyści majątkowych przyjętych oraz wręczonych

– podczas prowadzenia czynności.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8.[Informacja Szefa KAS o przebiegu czynności i ich wyniku] Informację Szefa KAS dla Pierwszego Zastępcy Prokuratora Generalnego Prokuratora Krajowego [4] o przebiegu czynności i ich wyniku sporządza się zgodnie z wzorem określonym w załączniku nr 4 do rozporządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9.[Zarządzenie Pierwszego Zastępcy Prokuratora Generalnego Prokuratora Krajowego] Zarządzenie Pierwszego Zastępcy Prokuratora Generalnego Prokuratora Krajowego [5] o zaniechaniu czynności sporządza się zgodnie z wzorem określonym w załączniku nr 5 do rozporządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 10.[Przekazywanie i przechowywanie materiałów i dokumentów zgromadzonych oraz wytworzonych w związku z realizacją czynności] Przekazywanie i przechowywanie materiałów i dokumentów zgromadzonych oraz wytworzonych w związku z realizacją czynności, w szczególności nośników danych zawierających zapisy z rejestracji obrazu lub dźwięku, kopii wykonanych z tych nośników oraz dokumentów sporządzonych na podstawie zapisów informacji utrwalonych na nośnikach, odbywa się w sposób uniemożliwiający dostęp osobom nieuprawnionym.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 11.[Zniszczenie materiałów i dokumentów] 1. Zarządzenie Szefa KAS w sprawie komisyjnego i protokolarnego zniszczenia materiałów i dokumentów uzyskanych lub wytworzonych w związku z realizacją czynności sporządza się zgodnie z wzorem określonym w załączniku nr 6 do rozporządzenia.

2. Zniszczenie materiałów i dokumentów uzyskanych lub wytworzonych w związku z realizacją czynności, niezawierających dowodów pozwalających na wszczęcie postępowania w sprawie o przestępstwo lub przestępstwo skarbowe albo niemających znaczenia dla kontroli celno-skarbowej, postępowania podatkowego, postępowania w sprawach celnych lub postępowania w sprawach o przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, przeprowadza się przez ich fizyczne zniszczenie, a w przypadku zapisów informacji utrwalonych na nośnikach, przez usunięcie tych zapisów w sposób uniemożliwiający ich odtworzenie.

3. W przypadku gdy usunięcie zapisów informacji utrwalonych na nośnikach nie jest możliwe, dokonuje się fizycznego zniszczenia tych nośników.

4. Protokół komisyjnego zniszczenia materiałów i dokumentów uzyskanych lub wytworzonych w związku z realizacją czynności sporządza się zgodnie z wzorem określonym w załączniku nr 7 do rozporządzenia.

5. Informację Szefa KAS dla Pierwszego Zastępcy Prokuratora Generalnego Prokuratora Krajowego [6] o wydaniu i wykonaniu zarządzenia w sprawie zniszczenia materiałów i dokumentów uzyskanych lub wytworzonych w związku z realizacją czynności sporządza się zgodnie z wzorem określonym w załączniku nr 8 do rozporządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 12.[Ilość egzemplarzy sporządzanych dokumentów] Dokumenty, o których mowa w:

1) § 3 ust. 3 i § 7 – sporządza się w jednym egzemplarzu;

2) § 4 ust. 1, § 5 ust. 1, § 6 ust. 2, § 8 i § 9 oraz § 11 ust. 1, 4 i 5 – sporządza się w dwóch egzemplarzach.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 13.[Wzór rejestru] 1. Wzór rejestru zarządzeń w sprawie czynności prowadzonego przez Szefa KAS określa załącznik nr 9 do rozporządzenia.

2. Wzór rejestru pisemnych zgód na zarządzenie przez Szefa KAS prowadzenia, przedłużenia albo kontynuowania czynności prowadzonego przez Pierwszego Zastępcy Prokuratora Generalnego Prokuratora Krajowego [7] określa załącznik nr 10 do rozporządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 14.[Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.


1) Minister Rozwoju i Finansów kieruje działem administracji rządowej - finanse publiczne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 września 2016 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rozwoju i Finansów (Dz. U. poz. 1595).

2) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2016 r. poz. 2255 oraz z 2017 r. poz. 88, 244, 379, 708, 768, 1086 i 1321.

Załączniki do rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów
z dnia 12 września 2017 r. (poz. 1850)

Załącznik nr 1

WZÓR WNIOSKU KIEROWNIKA KOMÓRKI ORGANIZACYJNEJ KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ O ZARZĄDZENIE PROWADZENIA, PRZEDŁUŻENIA ALBO KONTYNUOWANIA CZYNNOŚCI

infoRgrafika

infoRgrafika

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Załącznik nr 2

WZÓR DRUKU ZARZĄDZENIA CZYNNOŚCI [8]

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik nr 3

WZÓR WNIOSKU KIEROWNIKA KOMÓRKI ORGANIZACYJNEJ KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ O AKCEPTACJĘ ZAPRZESTANIA CZYNNOŚCI

infoRgrafika

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Załącznik nr 4

WZÓR INFORMACJI SZEFA KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ DLA PIERWSZEGO ZASTĘPCY PROKURATORA GENERALNEGO PROKURATORA KRAJOWEGO O PRZEBIEGU CZYNNOŚCI I ICH WYNIKU [9]

infoRgrafika

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Załącznik nr 5

WZÓR ZARZĄDZENIA PIERWSZEGO ZASTĘPCY PROKURATORA GENERALNEGO PROKURATORA KRAJOWEGO O ZANIECHANIU CZYNNOŚCI [10]

infoRgrafika

Załącznik nr 6

WZÓR ZARZĄDZENIA SZEFA KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ W SPRAWIE ZNISZCZENIA MATERIAŁÓW I DOKUMENTÓW UZYSKANYCH LUB WYTWORZONYCH W ZWIĄZKU Z REALIZACJĄ CZYNNOŚCI

infoRgrafika

Załącznik nr 7

WZÓR PROTOKOŁU KOMISYJNEGO ZNISZCZENIA MATERIAŁÓW I DOKUMENTÓW UZYSKANYCH LUB WYTWORZONYCH W ZWIĄZKU Z REALIZACJĄ CZYNNOŚCI

infoRgrafika

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Załącznik nr 8

WZÓR INFORMACJI SZEFA KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ DLA PIERWSZEGO ZASTĘPCY PROKURATORA GENERALNEGO PROKURATORA KRAJOWEGO O WYDANIU I WYKONANIU ZARZĄDZENIA W SPRAWIE ZNISZCZENIA MATERIAŁÓW I DOKUMENTÓW UZYSKANYCH LUB WYTWORZONYCH W ZWIĄZKU Z REALIZACJĄ CZYNNOŚCI [11]

infoRgrafika

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Załącznik nr 9

WZÓR REJESTRU ZARZĄDZEŃ W SPRAWIE CZYNNOŚCI PROWADZONEGO PRZEZ SZEFA KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ [12]

infoRgrafika

infoRgrafika

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Załącznik nr 10

WZÓR REJESTRU PISEMNYCH ZGÓD NA ZARZĄDZENIE PRZEZ SZEFA KRAJOWEJ ADMINISTRACJI SKARBOWEJ PROWADZENIA, PRZEDŁUŻENIA ALBO KONTYNUOWANIA CZYNNOŚCI PROWADZONEGO PRZEZ PIERWSZEGO ZASTĘPCĘ PROKURATORA GENERALNEGO PROKURATORA KRAJOWEGO [13]

infoRgrafika

infoRgrafika

[1] § 5 ust. 1 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 8 grudnia 2023 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu przeprowadzania i dokumentowania przez Krajową Administrację Skarbową czynności operacyjno-rozpoznawczych polegających na dokonaniu w sposób niejawny nabycia, zbycia lub przejęcia przedmiotów pochodzących z przestępstwa, ulegających przepadkowi albo których wytwarzanie, posiadanie, przewożenie lub którymi obrót są zabronione, a także na przyjęciu lub wręczeniu korzyści majątkowej (Dz.U. poz. 2689). Zmiana weszła w życie 14 grudnia 2023 r.

[2] § 5 ust. 2 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 8 grudnia 2023 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu przeprowadzania i dokumentowania przez Krajową Administrację Skarbową czynności operacyjno-rozpoznawczych polegających na dokonaniu w sposób niejawny nabycia, zbycia lub przejęcia przedmiotów pochodzących z przestępstwa, ulegających przepadkowi albo których wytwarzanie, posiadanie, przewożenie lub którymi obrót są zabronione, a także na przyjęciu lub wręczeniu korzyści majątkowej (Dz.U. poz. 2689). Zmiana weszła w życie 14 grudnia 2023 r.

[3] § 6 ust. 1 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 8 grudnia 2023 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu przeprowadzania i dokumentowania przez Krajową Administrację Skarbową czynności operacyjno-rozpoznawczych polegających na dokonaniu w sposób niejawny nabycia, zbycia lub przejęcia przedmiotów pochodzących z przestępstwa, ulegających przepadkowi albo których wytwarzanie, posiadanie, przewożenie lub którymi obrót są zabronione, a także na przyjęciu lub wręczeniu korzyści majątkowej (Dz.U. poz. 2689). Zmiana weszła w życie 14 grudnia 2023 r.

[4] § 8 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 8 grudnia 2023 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu przeprowadzania i dokumentowania przez Krajową Administrację Skarbową czynności operacyjno-rozpoznawczych polegających na dokonaniu w sposób niejawny nabycia, zbycia lub przejęcia przedmiotów pochodzących z przestępstwa, ulegających przepadkowi albo których wytwarzanie, posiadanie, przewożenie lub którymi obrót są zabronione, a także na przyjęciu lub wręczeniu korzyści majątkowej (Dz.U. poz. 2689). Zmiana weszła w życie 14 grudnia 2023 r.

[5] § 9 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 8 grudnia 2023 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu przeprowadzania i dokumentowania przez Krajową Administrację Skarbową czynności operacyjno-rozpoznawczych polegających na dokonaniu w sposób niejawny nabycia, zbycia lub przejęcia przedmiotów pochodzących z przestępstwa, ulegających przepadkowi albo których wytwarzanie, posiadanie, przewożenie lub którymi obrót są zabronione, a także na przyjęciu lub wręczeniu korzyści majątkowej (Dz.U. poz. 2689). Zmiana weszła w życie 14 grudnia 2023 r.

[6] § 11 ust. 5 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 8 grudnia 2023 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu przeprowadzania i dokumentowania przez Krajową Administrację Skarbową czynności operacyjno-rozpoznawczych polegających na dokonaniu w sposób niejawny nabycia, zbycia lub przejęcia przedmiotów pochodzących z przestępstwa, ulegających przepadkowi albo których wytwarzanie, posiadanie, przewożenie lub którymi obrót są zabronione, a także na przyjęciu lub wręczeniu korzyści majątkowej (Dz.U. poz. 2689). Zmiana weszła w życie 14 grudnia 2023 r.

[7] § 13 ust. 2 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 8 grudnia 2023 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu przeprowadzania i dokumentowania przez Krajową Administrację Skarbową czynności operacyjno-rozpoznawczych polegających na dokonaniu w sposób niejawny nabycia, zbycia lub przejęcia przedmiotów pochodzących z przestępstwa, ulegających przepadkowi albo których wytwarzanie, posiadanie, przewożenie lub którymi obrót są zabronione, a także na przyjęciu lub wręczeniu korzyści majątkowej (Dz.U. poz. 2689). Zmiana weszła w życie 14 grudnia 2023 r.

[8] Załącznik nr 2 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 8 grudnia 2023 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu przeprowadzania i dokumentowania przez Krajową Administrację Skarbową czynności operacyjno-rozpoznawczych polegających na dokonaniu w sposób niejawny nabycia, zbycia lub przejęcia przedmiotów pochodzących z przestępstwa, ulegających przepadkowi albo których wytwarzanie, posiadanie, przewożenie lub którymi obrót są zabronione, a także na przyjęciu lub wręczeniu korzyści majątkowej (Dz.U. poz. 2689). Zmiana weszła w życie 14 grudnia 2023 r.

[9] Załącznik nr 4 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 8 grudnia 2023 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu przeprowadzania i dokumentowania przez Krajową Administrację Skarbową czynności operacyjno-rozpoznawczych polegających na dokonaniu w sposób niejawny nabycia, zbycia lub przejęcia przedmiotów pochodzących z przestępstwa, ulegających przepadkowi albo których wytwarzanie, posiadanie, przewożenie lub którymi obrót są zabronione, a także na przyjęciu lub wręczeniu korzyści majątkowej (Dz.U. poz. 2689). Zmiana weszła w życie 14 grudnia 2023 r.

[10] Załącznik nr 5 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 8 grudnia 2023 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu przeprowadzania i dokumentowania przez Krajową Administrację Skarbową czynności operacyjno-rozpoznawczych polegających na dokonaniu w sposób niejawny nabycia, zbycia lub przejęcia przedmiotów pochodzących z przestępstwa, ulegających przepadkowi albo których wytwarzanie, posiadanie, przewożenie lub którymi obrót są zabronione, a także na przyjęciu lub wręczeniu korzyści majątkowej (Dz.U. poz. 2689). Zmiana weszła w życie 14 grudnia 2023 r.

[11] Załącznik nr 8 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 8 grudnia 2023 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu przeprowadzania i dokumentowania przez Krajową Administrację Skarbową czynności operacyjno-rozpoznawczych polegających na dokonaniu w sposób niejawny nabycia, zbycia lub przejęcia przedmiotów pochodzących z przestępstwa, ulegających przepadkowi albo których wytwarzanie, posiadanie, przewożenie lub którymi obrót są zabronione, a także na przyjęciu lub wręczeniu korzyści majątkowej (Dz.U. poz. 2689). Zmiana weszła w życie 14 grudnia 2023 r.

[12] Załącznik nr 9 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 8 grudnia 2023 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu przeprowadzania i dokumentowania przez Krajową Administrację Skarbową czynności operacyjno-rozpoznawczych polegających na dokonaniu w sposób niejawny nabycia, zbycia lub przejęcia przedmiotów pochodzących z przestępstwa, ulegających przepadkowi albo których wytwarzanie, posiadanie, przewożenie lub którymi obrót są zabronione, a także na przyjęciu lub wręczeniu korzyści majątkowej (Dz.U. poz. 2689). Zmiana weszła w życie 14 grudnia 2023 r.

[13] Załącznik nr 10 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 8 grudnia 2023 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu przeprowadzania i dokumentowania przez Krajową Administrację Skarbową czynności operacyjno-rozpoznawczych polegających na dokonaniu w sposób niejawny nabycia, zbycia lub przejęcia przedmiotów pochodzących z przestępstwa, ulegających przepadkowi albo których wytwarzanie, posiadanie, przewożenie lub którymi obrót są zabronione, a także na przyjęciu lub wręczeniu korzyści majątkowej (Dz.U. poz. 2689). Zmiana weszła w życie 14 grudnia 2023 r.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00