ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 2 września 2015 r.
w sprawie sposobu i trybu opracowania rocznego harmonogramu działalności szkoleniowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury
Na podstawie art. 15c ustawy z dnia 23 stycznia 2009 r. o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury (Dz. U. z 2012 r. poz. 1230, z późn. zm.1)) zarządza się, co następuje:
§ 1.[Zakres regulacji] Rozporządzenie określa sposób i tryb opracowania rocznego harmonogramu działalności szkoleniowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, zwanego dalej „harmonogramem”.
§ 2.[Harmonogram] Harmonogram opracowuje się w roku poprzedzającym obowiązywanie tego harmonogramu, zwanym dalej „rokiem opracowania harmonogramu”.
§ 3.[Zgłoszenia potrzeb szkoleniowych] Do końca października roku poprzedzającego rok opracowania harmonogramu Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, zwany dalej „Dyrektorem Krajowej Szkoły”, przyjmuje przesłane przez Ministra Sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego, Krajową Radę Sądownictwa, Krajową Radę Prokuratury, prezesów sądów apelacyjnych i prokuratorów apelacyjnych, zgłoszenia potrzeb szkoleniowych sędziów, prokuratorów, asesorów prokuratury, referendarzy sądowych, asystentów sędziów, asystentów prokuratorów, kuratorów zawodowych oraz urzędników sądów i prokuratury.
§ 4.[Założenia harmonogramu] 1.W terminie do dnia 28 lutego roku opracowania harmonogramu Dyrektor Krajowej Szkoły opracowuje projekt założeń harmonogramu oraz przedstawia go Radzie Programowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, zwanej dalej „Radą Programową”.
2. Założenia harmonogramu określają cele szkolenia i sposób ich realizacji w zakresie podmiotowym i przedmiotowym.
§ 5.[Uchwalenie założeń harmonogramu] W terminie do dnia 31 marca roku opracowania harmonogramu Rada Programowa uchwala założenia harmonogramu i przekazuje je Dyrektorowi Krajowej Szkoły.
§ 6.[Projekt harmonogramu] W terminie do dnia 30 czerwca roku opracowania harmonogramu Dyrektor Krajowej Szkoły przedstawia Radzie Programowej projekt harmonogramu.
§ 7.[Przekazanie harmonogramu do zaopiniowania] W terminie do dnia 31 lipca roku opracowania harmonogramu Rada Programowa opracowuje harmonogram i przekazuje go do zaopiniowania Ministrowi Sprawiedliwości. Jednocześnie Rada Programowa przedstawia harmonogram Prokuratorowi Generalnemu.
§ 8.[Przedstawienie stanowiska w sprawie harmonogramu] W terminie 14 dni od dnia otrzymania harmonogramu Prokurator Generalny przedstawia Ministrowi Sprawiedliwości swoje stanowisko w tej sprawie.
§ 9.[Wprowadzenie zmian do harmonogramu] 1. W przypadku zaproponowania przez Ministra Sprawiedliwości wprowadzenia zmian do harmonogramu, Rada Programowa uwzględnia je lub odmawia ich wprowadzenia, a następnie przedstawia Ministrowi Sprawiedliwości harmonogram do zatwierdzenia w zakresie zgodności z planem finansowym.
2. W przypadku niezaproponowania zmian, o których mowa w ust. 1, Minister Sprawiedliwości podejmuje decyzję w sprawie zatwierdzenia harmonogramu w zakresie zgodności z planem finansowym i informuje o tym Dyrektora Krajowej Szkoły.
§ 10.[Zatwierdzenie harmonogramu] Do dnia 15 października roku opracowania harmonogramu Minister Sprawiedliwości zatwierdza harmonogram w zakresie zgodności z planem finansowym.
§ 11.[Udostępnienie harmonogramu] W terminie do dnia 31 października roku opracowania harmonogramu Dyrektor Krajowej Szkoły zamieszcza zatwierdzony przez Ministra Sprawiedliwości harmonogram na stronie internetowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury oraz udostępnia go w Biuletynie Informacji Publicznej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.
§ 12.[Wymiana dokumentów związanych z opracowaniem harmonogramu] Wymiana dokumentów związanych z opracowaniem harmonogramu odbywa się drogą elektroniczną.
§ 13.[Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.
Minister Sprawiedliwości: B. Budka
1) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2014 r. poz. 1071 oraz z 2015 r. poz. 694 i 1224.
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00