Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Ustaw rok 2015 poz. 980
Wersja archiwalna od 2015-07-14 do 2017-01-01
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2015 poz. 980
Wersja archiwalna od 2015-07-14 do 2017-01-01
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

Od redakcji: Rozporządzenie zostało uchylone na podstawie art. 133 ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o zasadach zarządzania mieniem państwowym (Dz.U. poz. 2260). 

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 14 września 1999 r.

w sprawie szczegółowych zasad ewidencjonowania majątku Skarbu Państwa

z dnia 14 września 1999 r. (Dz.U. z 1999 r., Nr 77, poz. 864)

t.j. z dnia 14 lipca 2015 r. (Dz.U. z 2015 r., poz. 980)

Na podstawie art. 20 pkt 4 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o zasadach wykonywania uprawnień przysługujących Skarbowi Państwa (Dz. U. z 2012 r. poz. 1224) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Rozdział 1

Przepisy ogólne

§ 1. [Zakres regulacji] Rozporządzenie określa szczegółowe zasady ewidencjonowania majątku Skarbu Państwa, w tym:

1) szczegółowe zasady prowadzenia zbiorczej ewidencji majątku Skarbu Państwa;

2) obowiązki państwowych jednostek organizacyjnych związane z ewidencjonowaniem oraz prowadzeniem zbiorczej ewidencji majątku Skarbu Państwa.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.[Definicje] Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:

1) przepisach o rachunkowości – należy przez to rozumieć przepisy ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2013 r. poz. 330, z późn. zm.) oraz inne przepisy w zakresie rachunkowości, w tym wydane na podstawie ustaw;

2) jednostce ewidencji podstawowej – należy przez to rozumieć państwową jednostkę organizacyjną zobowiązaną do prowadzenia ewidencji mienia Skarbu Państwa, w zakresie przysługujących jej uprawnień wynikających z praw majątkowych Skarbu Państwa, oraz ministra właściwego do spraw Skarbu Państwa, w zakresie praw majątkowych Skarbu Państwa nieprzypisanych państwowym jednostkom organizacyjnym – na zasadach określonych w przepisach o rachunkowości;

3) jednostce ewidencji przedmiotowej – należy przez to rozumieć podmiot zobowiązany ustawą lub wydanymi na jej podstawie przepisami do prowadzenia odrębnej ewidencji określonych przedmiotowo składników mienia;

4) jednostce ewidencji podmiotowej oraz jednostce ewidencji zbiorczej – należy przez to rozumieć ministra właściwego do spraw Skarbu Państwa;

5) jednostce pomocniczej ewidencji zbiorczej – należy przez to rozumieć jednostkę obsługującą właściwego dysponenta części budżetu państwa lub jednostkę obsługującą właściwy organ nadzorujący jednostkę ewidencji podstawowej na podstawie przepisów odrębnych;

6) (uchylony);

7) bilansie – należy przez to rozumieć bilans własny oraz bilans skonsolidowany, o których mowa w przepisach o rachunkowości;

7a) bilansie łącznym – należy przez to rozumieć bilans łączny jednostek budżetowych i placówek podległych dysponentowi części budżetowej, sporządzony zgodnie ze szczególnymi zasadami rachunkowości dla jednostek budżetowych;

8) (uchylony);

9) (uchylony).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.[Uprawnienia wynikające z praw majątkowych Skarbu Państwa] Majątek Skarbu Państwa oraz podmioty, którym przysługuje prawo wykonywania uprawnień wynikających z praw majątkowych Skarbu Państwa, podlegają ewidencjonowaniu na zasadach określonych w rozporządzeniu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.[Obowiązki państwowych jednostek organizacyjnych w zakresie prowadzenia ewidencji mienia Skarbu Państwa] Przepisy rozporządzenia nie naruszają obowiązków państwowych jednostek organizacyjnych w zakresie prowadzenia ewidencji mienia Skarbu Państwa, wynikających z odrębnych przepisów.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.[Stosowanie przepisów rozporządzenia] 1. Przepisy rozporządzenia stosuje się do:

1) państwowych jednostek organizacyjnych podległych organom władzy publicznej;

2) innych państwowych jednostek organizacyjnych, którym powierzono mienie Skarbu Państwa.

2. Przepisy rozporządzenia stosuje się również do niepaństwowych jednostek organizacyjnych uprawnionych do wykonywania praw w odniesieniu do mienia Skarbu Państwa na podstawie ustaw oraz przepisów wydanych na ich podstawie – z zakresu zadań zleconych administracji rządowej.

3. Przepisów rozporządzenia nie stosuje się do Narodowego Banku Polskiego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Rozdział 2

Zasady ewidencjonowania majątku Skarbu Państwa przez państwowe jednostki organizacyjne i jednostki, którym powierzono mienie Skarbu Państwa

§ 6. [Obowiązek prowadzenia ewidencji mienia Skarbu Państwa] 1. Podmiot, do którego stosuje się przepisy rozporządzenia, jest obowiązany prowadzić ewidencję mienia Skarbu Państwa, na zasadach określonych w rozporządzeniu, w zakresie przysługujących mu uprawnień, z uwzględnieniem:

1) właściwych dla danego podmiotu zasad ewidencji, określonych w przepisach o rachunkowości;

2) zasad ewidencji przedmiotowo wyróżnionych składników mienia, określonych w odrębnych przepisach.

2. Podmiot, do którego stosuje się przepisy rozporządzenia, ustala lub rejestruje stan mienia Skarbu Państwa na dzień 31 grudnia każdego roku.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6a.(uchylony).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.[Sprawozdanie o stanie mienia Skarbu Państwa] Jednostka ewidencji podstawowej sporządza sprawozdanie o stanie mienia Skarbu Państwa na dzień 31 grudnia każdego roku, w formie bilansu, zgodnie z przepisami o rachunkowości.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8.(uchylony).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9.[Sprawozdanie w formie informacji] 1. Jednostka ewidencji przedmiotowej sporządza sprawozdanie o stanie mienia Skarbu Państwa na dzień 31 grudnia każdego roku w formie informacji, której przedmiot, zakres i stopień szczegółowości jest zgodny z przedmiotem, zakresem i stopniem szczegółowości prowadzonej ewidencji.

2. Jednostka ewidencji przedmiotowej, sporządzająca sprawozdanie o stanie mienia Skarbu Państwa w formie wymaganej przez przepisy odrębne, jest zwolniona z obowiązku, o którym mowa w ust. 1.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Rozdział 3

Zasady, tryb oraz terminy przekazywania informacji i danych związanych z ewidencjonowaniem majątku Skarbu Państwa

§ 10. [Przekazanie kopii bilansu lub informacji o stanie mienia Skarbu Państwa] 1. Jednostki ewidencji podstawowej przekazują jednostce pomocniczej ewidencji zbiorczej, z zastrzeżeniem ust. 2, kopie bilansu lub informację o stanie mienia Skarbu Państwa sporządzoną w formie wymaganej przez przepisy odrębne – w terminach i na zasadach określonych dla przekazywania sprawozdań finansowych, a jeżeli nie ma takiego obowiązku, w terminie 14 dni od dnia zatwierdzenia bilansu lub informacji o stanie mienia Skarbu Państwa.

2. W odniesieniu do mienia Skarbu Państwa, znajdującego się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, jednostki ewidencji podstawowej przekazują kopię bilansu lub informacje za pośrednictwem ministra właściwego do spraw zagranicznych, z uwzględnieniem ust. 1.

3. Jednostki ewidencji przedmiotowej łącznie z kopią bilansu przekazują, w trybie i w terminach, o których mowa w ust. 1, informację lub sprawozdanie, o których mowa w § 9.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 11.[Obowiązek jednostki ewidencji przedmiotowej najwyższego szczebla ewidencjonującego] W przypadku gdy do prowadzenia danej ewidencji przedmiotowej są obowiązane jednostki organizacyjne różnych szczebli, informację, o której mowa w § 9, przekazuje jednostka ewidencji przedmiotowej najwyższego szczebla ewidencjonującego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 12.[Obowiązki jednostki pomocniczej ewidencji zbiorczej] Jednostka pomocnicza ewidencji zbiorczej jest obowiązana przekazać ministrowi właściwemu do spraw Skarbu Państwa:

1) kopię aktu o powołaniu, podziale, połączeniu lub likwidacji państwowej jednostki organizacyjnej albo jego uwierzytelniony odpis, chyba że czynności te wynikają z przepisów prawa;

2) kopię bilansu otwarcia w następstwie dokonanych zmian organizacyjnych;

3) kopie dokumentów albo ich uwierzytelnione odpisy, na podstawie których nastąpiły w danej jednostce organizacyjnej zmiany w dotychczasowym stanie majątku Skarbu Państwa, wynikające ze zmian organizacyjnych – w terminie 30 dni od dnia ich wydania lub sporządzenia;

4) bilanse łączne państwowych jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej oraz informacje, o których mowa w § 10 – w terminie do dnia 30 czerwca roku następującego po roku, którego dotyczy sprawozdanie;

5) bilanse osób prawnych – w terminie do dnia 21 lipca roku następującego po roku, którego dotyczy sprawozdanie.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 13.[Zobowiązanie do złożenia dodatkowej lub uzupełniającej informacji] Na pisemne żądanie ministra właściwego do spraw Skarbu Państwa jednostka ewidencji podstawowej lub jednostka ewidencji przedmiotowej jest zobowiązana do złożenia dodatkowej lub uzupełniającej informacji, w zakresie prowadzonej ewidencji mienia Skarbu Państwa.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 14.[Wymogi formalne] Każdy dokument sporządzony na potrzeby ewidencji majątku Skarbu Państwa powinien spełniać wymogi formalne umożliwiające identyfikację podmiotu sporządzającego, a w szczególności na dokumencie powinna być odciśnięta pieczęć podmiotu sporządzającego, złożone podpisy osób odpowiedzialnych za sporządzenie i zatwierdzenie dokumentu, wraz z podaniem stanowisk służbowych tych osób oraz daty złożenia podpisów, a także w dokumencie tym powinien być podany numer REGON podmiotu sporządzającego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 15.[Formy zapisu przekazywanych dokumentów o stanie mienia Skarbu Państwa] 1. Każdy dokument o stanie mienia Skarbu Państwa jest przekazywany w formie pisemnej – oryginał albo kopia dokumentu oryginalnego i zapisu elektronicznego.

2. (uchylony).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Rozdział 4

Ewidencja zbiorcza majątku Skarbu Państwa

§ 16. [Zbiorcza ewidencja majątku Skarbu Państwa] Zbiorczą ewidencję majątku Skarbu Państwa, w zakresie wynikającym z przepisu art. 2 pkt 3 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o zasadach wykonywania uprawnień przysługujących Skarbowi Państwa, prowadzi minister właściwy do spraw Skarbu Państwa.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 17.[Źródło danych ewidencji zbiorczej] 1. Dokumenty o stanie majątku Skarbu Państwa, sporządzone przez jednostki ewidencji podstawowej i jednostki ewidencji przedmiotowej, stanowią źródło danych ewidencji zbiorczej majątku Skarbu Państwa.

2. Źródło danych ewidencji zbiorczej majątku Skarbu Państwa stanowią w szczególności:

1) dane księgowe urzędu ministra właściwego do spraw Skarbu Państwa;

2) kopie bilansów jednostek ewidencji podstawowej będących państwowymi osobami prawnymi;

3) sprawozdania jednostek ewidencji przedmiotowej;

4) informacje jednostek ewidencji przedmiotowej;

5) bilanse łączne oraz informacje dodatkowe lub uzupełniające jednostek pomocniczych ewidencji zbiorczej;

6) obliczenia i szacunki dokonane na potrzeby ewidencji zbiorczej przez ministra właściwego do spraw Skarbu Państwa.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 18.[Zadania ministra właściwego do spraw Skarbu Państwa w zakresie prowadzenia ewidencji] Do zadań ministra właściwego do spraw Skarbu Państwa w zakresie prowadzenia ewidencji, o której mowa w § 16, należy w szczególności:

1) gromadzenie danych o stanie mienia Skarbu Państwa;

2) gromadzenie danych dotyczących uprawnień wynikających z praw majątkowych Skarbu Państwa, przysługujących państwowym jednostkom organizacyjnym i innym podmiotom;

3) ustalanie i weryfikacja okresowa stanu mienia Skarbu Państwa;

4) kontrola ewidencjonowania mienia Skarbu Państwa przez jednostki ewidencji podstawowej i przedmiotowej;

5) sporządzanie sprawozdań o stanie mienia Skarbu Państwa według stanu na dzień 31 grudnia każdego roku.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 19.[Ocena merytoryczna prawidłowości otrzymanych dokumentów] 1. Minister właściwy do spraw Skarbu Państwa jest obowiązany sprawdzić, pod względem formalnym i rachunkowym, otrzymane dokumenty stanowiące źródło danych ewidencji zbiorczej majątku Skarbu Państwa.

2. W celu oceny merytorycznej prawidłowości otrzymanych dokumentów, stanowiących źródło danych ewidencji zbiorczej majątku Skarbu Państwa – minister właściwy do spraw Skarbu Państwa może zobowiązać jednostkę ewidencji podstawowej lub jednostkę ewidencji przedmiotowej do przedstawienia dokumentów, na podstawie których jednostka sporządziła bilans, sprawozdanie lub informację o stanie mienia Skarbu Państwa.

3. (uchylony).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 20.[Inwentaryzacja części lub całości mienia Skarbu Państwa objętego prowadzoną ewidencją] 1. W uzasadnionych przypadkach, a w szczególności wobec braku pełnych lub wiarygodnych danych co do stanu mienia Skarbu Państwa, minister właściwy do spraw Skarbu Państwa może, w uzgodnieniu z właściwym dla danej jednostki ministrem, zobowiązać jednostkę ewidencji podstawowej lub jednostkę ewidencji przedmiotowej do przeprowadzenia inwentaryzacji części lub całości mienia Skarbu Państwa objętego prowadzoną ewidencją.

2. W komisji inwentaryzacyjnej, powołanej w trybie odrębnych przepisów, uczestniczy upoważniony przedstawiciel ministra właściwego do spraw Skarbu Państwa.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 21.[Brak obowiązku prowadzenia ewidencji w ujęciu wartościowym] Jeżeli przepisy odrębne, w zakresie przedmiotowo wyodrębnionej ewidencji składników mienia Skarbu Państwa, nie nakładają obowiązku prowadzenia ewidencji w ujęciu wartościowym – minister właściwy do spraw Skarbu Państwa na potrzeby ewidencji zbiorczej może:

1) dokonać oszacowania wartości ewidencjonowanych składników mienia Skarbu Państwa;

2) ustalić wartość ewidencjonowanych składników mienia na potrzeby ewidencji zbiorczej majątku Skarbu Państwa.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 22.(uchylony).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 23.[Prowadzenie ewidencji zbiorczej] Ewidencja zbiorcza majątku Skarbu Państwa jest prowadzona w ujęciu wartościowym, z podziałem rodzajowym składników uwzględniającym ich przeznaczenie, sposób zagospodarowania oraz ewidencjonowania, a także obejmuje dane dotyczące podmiotów wykonujących uprawnienia wynikające z praw majątkowych Skarbu Państwa.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 24.[Grupy składników w ewidencji zbiorczej] 1. W ewidencji zbiorczej majątku Skarbu Państwa wyodrębnia się składniki wyróżnione rodzajowo w następujące grupy:

1) rzeczowe aktywa trwałe, w szczególności:

a) grunty,

b) budynki, lokale i obiekty inżynierii lądowej i wodnej,

c) inne rzeczowe aktywa trwałe,

d) środki trwałe w budowie;

2) finansowe i inne aktywa trwałe:

a) wartości niematerialne i prawne,

b) należności długoterminowe,

c) akcje i udziały,

d) inne papiery wartościowe,

e) inne długoterminowe aktywa finansowe;

3) składniki majątku obrotowego, a w szczególności:

a) rzeczowe składniki majątku obrotowego, w tym zapasy,

b) należności i roszczenia,

c) środki pieniężne,

d) krótkoterminowe papiery wartościowe przeznaczone do obrotu,

e) inne aktywa, a w szczególności składniki mienia zlikwidowanych lub upadłych:

– państwowych osób prawnych,

– spółek prawa handlowego z udziałem Skarbu Państwa.

2. Ewidencja zbiorcza majątku Skarbu Państwa obejmuje również inne składniki wskazane przez ministra właściwego do spraw Skarbu Państwa, niemieszczące się w grupach rodzajowych wymienionych w ust. 1, a zwłaszcza stanowiące pasywa państwowych jednostek organizacyjnych.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 25.[Składniki podlegające ewidencji na szczególnych zasadach] W ewidencji zbiorczej majątku Skarbu Państwa wyodrębnia się składniki podlegające ewidencji na szczególnych zasadach i w zakresie określonym w odrębnych ustawach lub przepisach wydanych na ich podstawie, a w szczególności:

1) dobra kultury wpisane do inwentarza muzealiów – na podstawie ustawy z dnia 21 listopada 1996 r. o muzeach (Dz. U. z 2012 r. poz. 987);

2) dobra kultury wpisane do rejestru zabytków – na podstawie ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2014 r. poz. 1446 oraz z 2015 r. poz. 397 i 774);

3) zasoby archiwalne – na podstawie ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2011 r. Nr 123, poz. 698, z późn. zm.);

4) zasoby biblioteczne – na podstawie ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach (Dz. U. z 2012 r. poz. 642 i 908 oraz z 2013 r. poz. 829);

5) zasoby wodne – na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. – Prawo wodne (Dz. U. z 2015 r. poz. 469);

6) drogi – na podstawie ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 460, 774 i 870);

7) zasoby złóż kopalin – na podstawie ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. – Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. z 2015 r. poz. 196);

8) lasy – na podstawie ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2014 r. poz. 1153 oraz z 2015 r. poz. 349 i 671);

9) ustanowione ustawą monopole;

10) rezerwy państwowe;

11) zobowiązania Skarbu Państwa;

12) obciążenia publicznoprawne Skarbu Państwa, a w szczególności:

a) rekompensaty,

b) zaplanowane w budżecie państwa przychody z prywatyzacji,

c) gwarancje i poręczenia majątkowe,

d) inne obciążenia praw majątkowych Skarbu Państwa mające cechy ustawowe obciążeń publicznoprawnych;

13) inne zasoby, dla których ustawa lub przepisy wydane na jej podstawie nakazują prowadzić ewidencję praw majątkowych na zasadach szczególnych.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 26.[Składniki majątku Skarbu Państwa w formie majątków odrębnych] W ewidencji zbiorczej majątku Skarbu Państwa wyodrębnia się, wydzielone ustawą lub przepisami wydanymi na jej podstawie, składniki majątku Skarbu Państwa, w formie majątków odrębnych, a w szczególności:

1) zasób majątkowy oddany w zarząd:

a) Państwowemu Gospodarstwu Leśnemu – Lasy Państwowe,

b) (uchylona);

2) zasób majątku powierzonego:

a) Agencji Mienia Wojskowego,

b) Wojskowej Agencji Mieszkaniowej,

c) Agencji Nieruchomości Rolnych,

d) (uchylona),

e) (uchylona),

f) Agencji Rezerw Materiałowych,

g) (uchylona),

h) innym państwowym jednostkom organizacyjnym;

3) zasób majątku w użytkowaniu:

a) (uchylona),

b) innych państwowych jednostek organizacyjnych;

4) zasób nieruchomości Skarbu Państwa w gospodarowaniu:

a) ministra właściwego do spraw Skarbu Państwa,

b) starostów.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 27.[Prawa majątkowe stanowiące wkład założycielski lub udział Skarbu Państwa] W ewidencji zbiorczej majątku Skarbu Państwa wyodrębnia się prawa majątkowe, które stanowią wkład założycielski lub udział Skarbu Państwa w państwowych osobach prawnych, a w szczególności:

1) fundusz założycielski przedsiębiorstw państwowych;

2) fundusz założycielski agencji wykonawczych;

3) fundusz założycielski (statutowy) fundacji;

4) fundusz zasadniczy w uczelniach publicznych;

5) fundusz statutowy w instytutach badawczych;

6) fundusz instytucji kultury;

7) fundusz założycielski w samodzielnych publicznych zakładach opieki zdrowotnej;

8) fundusz w państwowych funduszach celowych posiadających osobowość prawną;

9) fundusz w instytucji gospodarki budżetowej;

10) fundusz statutowy w parku narodowym.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 28.[Sposób zagospodarowania lub przeznaczenia składników majątku] 1. W ewidencji zbiorczej majątku Skarbu Państwa uwzględnia się sposób zagospodarowania lub przeznaczenia składników majątku w podziale na:

1) zasoby majątkowe służące bezpośrednio realizacji publicznych zadań ustawowych przez organy państwowe, a w szczególności:

a) zasób ogólnonarodowego dziedzictwa kulturowego,

b) grunty i zasoby naturalne;

2) zasób majątkowy państwowego sektora finansów publicznych w użytkowaniu:

a) państwowych jednostek budżetowych,

b) (uchylona);

3) zasoby majątkowe służące realizacji zadań publicznych państwa, wydzielone z majątku Skarbu Państwa w formie majątku odrębnego lub praw udziałowych w państwowych osobach prawnych;

4) zasób majątkowy wyłączony z realizacji publicznych zadań ustawowych państwa, a w szczególności:

a) prawa udziałowe Skarbu Państwa w podmiotach o charakterze gospodarczym,

b) mienie pozostałe po likwidacji albo upadłości państwowych osób prawnych lub podmiotów, w których Skarb Państwa posiadał swoje udziały;

5) prawa majątkowe, które na mocy obowiązujących przepisów zostały przypisane bezpośrednio państwu lub Skarbowi Państwa i nie zostały ujęte w wyżej określonych zasobach majątkowych.

2. W ewidencji zbiorczej majątku Skarbu Państwa wyodrębnia się ponadto zasoby przeznaczone na realizację zobowiązań publicznoprawnych, wynikające z ustaw lub przepisów wydanych na ich podstawie.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 29.[Prowadzenie ewidencji zbiorczej w jednolitym i spójnym systemie informatycznym] Minister właściwy do spraw Skarbu Państwa prowadzi ewidencję zbiorczą w jednolitym i spójnym systemie informatycznym.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 30.[Sprawozdanie o stanie mienia Skarbu Państwa] Na podstawie danych zawartych w ewidencji zbiorczej, minister właściwy do spraw Skarbu Państwa sporządza, w terminie do dnia 30 września, sprawozdanie o stanie mienia Skarbu Państwa, według stanu na dzień 31 grudnia roku poprzedniego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Rozdział 5

Przepisy końcowe

§ 31. [Ewidencja zbiorcza majątku Skarbu Państwa za 1998 r.] W odniesieniu do ewidencji zbiorczej majątku Skarbu Państwa za 1998 r. przepisy rozporządzenia stosuje się z uwzględnieniem przepisów obowiązujących w 1998 r. co do sposobu ustalania stanu mienia Skarbu Państwa oraz składania sprawozdań o jego stanie.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 32.[Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00